Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

OMV: Lasa-ne "inteligentule"

/ #5229 Pt OMV

2013-08-04 08:23

Am citit balivernele pe care le enumerai in posturile de mai sus si concluzia mea e ca esti un mare dobitoc (normal, atata timp cat ii pupi in cur pe cei care te tolereaza pe acolo, pe unde scrii toate dejectiile astea).
Bai baiatule, nu e datoria angajatului sa caute investitori, ca de-aia sunt pusi peste 20 de directori + 2 administratori judiciari + un administrator special! Astia sa caute, ca de-aia primesc o gramada de bani (pentru nimic, de altfel)!
Datoria angajatului este sa isi faca meseria NU SA TACA si sa incline capul, ca Oltchimul asta e inca al statului, nu e mosia astora enumerati mai devreme!
Se laudau ca dupa aceste disponibilizari treaba va merge mai bine, ca deh, efortul financiar era prea mare cu sustinerea celor cca 900 de fosti angajati. Tu vezi ceva pozitiv de atunci si pana acum? Nu mai bate campii cu mare gratie, ca esti TOTAL pe langa subiect!
Arata-mi o masura coerenta, ceva din care sa reiasa intentiile lor bune...nu baliverne si supozitii aruncate prin presa, ca sa mai abureasca populatia cu cei 1000 de investitori ce tropaie la usa nerabdatori sa intre pe poarta oltchimului!
Si DA mai boule, e normal ca lumea sa se vaite, cand nu primeste salariul de peste 2 luni!
Mars prostule, ca spui baliverne cat tine de mari!