Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

AC/DC

/ #2404 Asa ne trebuie!

2013-03-29 10:02

Asa ne trebuie pentru ca intotdeauna noi, valcenii, am fost (si inca suntem, in ciuda celor ce se intampla in Romania de ceva vreme) niste tolomaci care n-am vazut si n-am votat decat ,,rosu"! Ati uitat ca nu de mult sareati ca mingile strigand ,,Jos Boc" sau ,,Jos Basescu". Voi chiar nu vedeti ce fac astia cu toata tara de cand au venit la guvernare?!?!? Voua nu va da de gandit ca suntem in luna aprilie si ei nici macar nu s-au sinchisit sa voteze bugetul pe 2013? Voi chiar nu vedeti ca de cand au venit, au facut totul pentru a aduce tara in blocajul financiar actual? Ca de cand sunt la guvernare s-au oprit si investitiile cu fonduri europene? La fel de adevarat este si faptul ca nu prea avem alternativa la usl (nu merita majuscule), dar mai bine sa stam stramb si sa judecam drept si sa alegem din doua rele, pe cea mai putin rea. Ar cam fi momentul sa se ridice si sa riposteze, nu doar angajatul Oltchim, ci si cei de la CET si cei care au sau sunt angajatii unui bar, restaurant, magazin de orice fel, mai mare sau mai mic, alimentar sau nu, pentru ca daca ,,pica" Oltchimul, se duce de rapa tot judetul. Cine si cu ce sa mai cumpere mancare, haine, jucarii s.a.m.d. Este momentul sa iesim cu TOTII in strada, macar acum, in ceasul al doisprezecelea! Daca nu, Dumnezeu sa ne aiba in paza ca ne meritam soarta!