Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile împotriva lui MIRCEA DIACONU trebuie pedepsite


Musafir

#1

2014-04-13 08:43

georgescu este nociv pentru statul de drept

Musafir

#2

2014-04-13 08:47

cand cineva face intentionat un rau trebuie sa raspunda, inclusiv penal dar mai ales cu functia.
acest "domn" care conduce o institutie de o asemenea importanta trebuie sa plece din sistem. drum bun si sa nu mai se auda de el.

Musafir

#3

2014-04-13 08:48

Astef de manifestari de ura trebuie sa INCETEZE

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-04-13 08:50



Musafir

#5

2014-04-13 08:53

Toate abuzurile din aceasta tara trebuiesc pedepsite cu severitate.

Musafir

#6

2014-04-13 08:53

JOS CU ACEST GUNOI SI PUPINCURIST.

Musafir

#7

2014-04-13 08:53

Prea multi nemernici pro Basescu ramasi in functii.

Musafir

#8

2014-04-13 08:58

Trebuie, urgent deratizata tara de basisti si de basism!

Musafir

#9

2014-04-13 09:02

fara giumbix sau echivalenti !

Musafir

#10

2014-04-13 09:03

Oridecateori fac un apel telefonic,in momentul in care formez numarul,am o stare de disconfort.Ma simt,ascultat,monitorizat.Este o stare,un sentiment pe care pana la aceasta varsta nu l-am mai trait...si fac precizarea ca am 60 de ani.Se vorbeste de libertatea de exprimare,de drepturile omului,de democratie...,Ceea ce inteleg din toate acestea este doar faptul ca nimic nu mai este sigur in tara asta.Daca regret,daca imi pare rau de ceva,este ca tanara generatie,copii,nepotii nostri au sanse minime,din cele mai mizere la un trai,pentru viitor.Am aproape aceeasi varsta cu actorul Mircea Diaconu,imi pare bine pentru el,desi nu-l prea vad sa urneasca muntii din loc.Este posibil ca,odata ajuns la nivelul Parlamentului European,sa aiba o contributie cat de cat benefica,totusi,am o retinere la felul cum se manifesta,la felul cum arata,la felul cum gandeste.El pare sa joace intr-o piesa de teatru inclusiv prezentul sau si de aceea da senzatia ca este dirijat,ca joaca un rol si ca are nevoie permanent de regizor.
In ce priveste marioneta Horia Georgescu,el e nevinovat pentru ceea ce face,deoarece asculta orbeste ordinele de sus.Este o relicva in ce priveste caracterul a activistilor din fostul PCR.Asta inseamna ca,PCR-ul inca exista,undeva ascuns,departe de ochii lumii.Cu permisiunea dumneavoastra eu fac afirmatia ca oranduirea comunista nu este un monstru,nu este o catastrofa,ceea ce creaza o fata de monstru comunismului este omul,modul cum transpune in practica doctrina.Conducerea centralizata in societate,da oricui impresia ca este obligat la a face,la a executa obligatoriu si intocmai,ceva,un ordin.Comparativ cu haosul social caracteristic acestui capitalism salbatic,comunismul este net superior.Ceea ce face Basescu nu este tipic comunismullui ci dictaturii,indiferent in care oranduire,de fapt se vede pe fata.Si ce face Antonescu,se cheama tot dictatura.Ceea ce ma dezamageste cel mai mult,ma enerveaza chiar,este faptul ca in primul rand azi,nu mai este la moda,bunul simt,respectul pentru valorile inteligentei.De profesie sunt inginer,am avut functii de conducere desi nu la nivele inalte,am fost respectat si chiar iubit de subalterni.Astazi,copii de bani gata,cu diplome tiparite in ateliere private si recunoscute in schimbul comisioanelor de milioane,sfideaza prin comportament si rezultatele "activitatilor"lor.De exemplu Horia Georgescu.Problema este insa mult mai grava si din pacate si nefericire nu mai este nici cale intoarcere si nici solutii de rezolvare.Parerea mea este ca Mircea Diaconu tulbura apele doar acum,dupa ce ocupa locul caldut la Bruxrllrs,se va schimba radical si va deveni,cu adevarat "alt om".Este insa posibil sa ma insel.Mai stii!
DORU1969

#11 DEMISIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-04-13 09:03

JOS CU PUPINCURISTI

Musafir

#12

2014-04-13 09:04

este necesara o demisie.

Musafir

#13

2014-04-13 09:05

Nu numai pentru Mircea Diaconu trebuie demis domnul Horia Georgescu... Chiar pentru propria sa situatie,a averii,a compatibilitatii, ar trebui demis Nu cumva a fost pus acolo chiar de liberali?

Musafir

#14

2014-04-13 09:05

Succes in demersul dvs.

Musafir

#15

2014-04-13 09:05

Ciuma lui Caragea,similar Ciuma locatarului de la TroCoceni(prin acolitii lui)

Musafir

#16

2014-04-13 09:06

'SISTEMUL' trebuie demolat

Musafir

#17

2014-04-13 09:06

Ma intreb daca sistemul "independent" al justitiei din Romania va fi in stare sa se autosesizeze pentru amenintarile proferate de h.g. la adresa cetatenilor liberi din tara noastra?!?

Musafir

#18

2014-04-13 09:07

Urgent sa scapam de bashism!

Musafir

#19

2014-04-13 09:10

confirm semnatura

Musafir

#20

2014-04-13 09:10

exista un moment in care se atinge pragul de sus al penibilului si abuzului de catre o persoana care lucreaza intr-o institutie a statului dar se comporta ca o persoana particulara, petitia mi se pare in acest caz un lucru sanatos, necesar si nu in ultimul rand de bun simt civic .

Musafir

#21

2014-04-13 09:10

Poate intentia cu aceasta institutie a fost buna, dar omul ales s-o conduca n-a demonstrat ...dimpotriva ,a aratat partinire si prea multe abuzuri ,ultimul cu candidatura actorului Mircea Diaconu ,de aceea trebuie inlaturat si restabilita legea si competenta la ANI..!
mihai

#22 georgescu....???

2014-04-13 09:10

pana si simpla privire a kipului acestui mamifer iti da fiori...
are privirea unui paranoic,un om bucuros de a face rau.
o SLUGA perfecta pentru tirani....
solicitati si o expertiza medico-psihiatrica a individului.
ar trebui izolat de lumea asta,bagat intr-un ospiciu, unde poate visa ca e napoleon, sau....Dumnezeu

Musafir

#23

2014-04-13 09:10

Aceasta petitie ar trebui remisa si Senatului Romaniei, singurul in masura sa-l demita pe incompetentul si obedientul Horia Georgescu o rusine a neamului romanesc.

Musafir

#24

2014-04-13 09:10

conducerea acestei institutii ar fi trebuit sa-si dea singura demisia in urma atator contestatii rezolvate in instanta de catre cei care s-au simtit nedreptatit. Nimeni nu spune ca nu sunt abuzuri in randul alesilor, dar modul partinitor si partizan in care se rezolva disputele politice si de care conducerea ANI nu este straina (se vede cu ochiul liber) numai a lupta anticoruptie nu seamana. Este regretabil ce se intampla cu aceasta institutie sub umbrela U.E., care s-au inconjurat de o aura creata artificial. Dl.Georgescu, in calitatea sa de persoana publica, ar fi tb demult sa fie luat la intrebari sau sa dea singuri raspunsurile cu privire la banuielile care planeaza asupra sa, a familiei, a averii. Poate daca suntem mai multi cei care ii cer demisia, va avea bunul simt si va raspunde

Musafir

#25

2014-04-13 09:11

DEMISIA,imediat,a lui H.Georgescu!Este inacceptabil tot ce se intampla!As vrea ca aceasta petitie sa fie nu doar pe masa parlamentului Romaniei ci si a ambasadelor tarilor occidentale;ar fi timpul sa priceapa,exact,ambasadorii acestor tari,cu ce se infrunta poporul roman;cu un regim totalitar,incult,agresiv,discretionar,iar institutiile care il sustin , actioneaza cu impunitate absoluta;MCV este un instrument de santaj politic.Minunat CETATEAN,dl.MIRCEA DIACONU!