SOLICITĂM REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PREŞEDINTELUI BĂSESCU


Musafir

#276

2014-05-18 22:03

i se cuvine

Musafir

#277

2014-05-19 01:18

Demisul trebuie sa plece !

Musafir

#278

2014-05-19 03:54

Nu merită să beneficieze de drepturile cuvenite după ieșirea din funcție.

Musafir

#279

2014-05-19 05:42

-Linge-mi-ar porcul DUPA CE SE CACA, in gaoz de stoarfa imputita !!!! Mai intreaba cineva unde sunt banii...... cat de fraier sa fii sa intrebi asa ceva ?!? Pai, banii sunt la firmele gastiilor de tigani din PDL, PMP si mai nou PNL !!! Pai, banii sunt la tiganul ala borat care facea pe bodyguardul Elenei Udrea in timp ce dadea cu batrana aia din Nana, DE PAMANT DE I-AU SARIT PAPUCII DIN PICIOARE SARACII FEMEI..... DA, BANII SUNT LA TOTI EXCROCII ASTIA CARE AU PRIMIT BANII DE LA STAT SA CONSTRUIASCA CACATURILE ALEA DE PARCURI PRIN SATELE ROMANIEI SAU PRIN LANURILE DE PORUMB...... PERSONAL AM VAZUT ASA CEVA...... SI ASTA OAMENI BUNI CE SA MAI ZIC SI DE PARTIILE ALEA DIN VARFUL MUNTILOR LA CARE NU POTI AJUNGE DECAT CU HELICOPTERUL.. IN TIMP CE MIE MI SE TAIA PENSIA LA JUMATATE IAR SALARIATILOR LI SE TAIAU SALARIILE ASTA DOAR PENTRU CA O CURVA HOATA SA POATA FURA CU GASCA EI O GROAZA DE BANI PUBLICI...... DAR SA NU UITAM TOTODATA CA EI FACEAU ASTA SI PENTRU EXCROCUL ASTA ORDINAR DE ASA ZIS CACAT DE PRESEDINTE CARE TREBUIA SA PRIMEASCA 300 DE HECTARE DE PAMANT LA NANA...... PAI, ASTA CREDETI CA-I USOR ?!? PAI, PENTRU ASTA MAI INTAI TREBUIESC ALOCATI BANI PUBLICI PRIMARIEI PENTRU A PUTEA FII TOCATI DE SECRETARII SI LUCRATORII DIN PRIMARIE CA DOAR NU CREDETI CA AIA FACEAU FALSURI PE GRATIS DOAR DIN DRAGOSTE PENTRU JAVRA DE UDREA SI BASESCU !!!! ALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, INSTITUTIILE SLUGARNICE ALE STATULUI CAT OARE O SA MAI PUTETI SA ASCUNDETI SCROAFA CU IZ DE PMP-PDL MOARTA-N COTET ?!? RUSINE SLUGILOR CU NASUL IN SUFLET !!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-05-19 09:09


Mistu Mariana
Bucuresti (Pantelimon/Ilfov)

#281

2014-05-19 09:13

Speram ca vor fi luate in serios, semnaturile noastre!

Musafir

#282

2014-05-19 10:52

Un asemenea om nu avea ce cauta in functia pe care o ocupa.

Musafir

#283

2014-05-19 10:57

Omul de valoare care castigase si merita sa fie presedintele Romaniei zace in puscarie, iar cel care a savarsit o groaza de infractiuni, dar se bucura de *imunitate* este la carma tarii.

Musafir

#284

2014-05-19 14:17

nu se stie!!!!! fara Basescu si haia lui !!!!asta vrea 90 la suta din populatia tariiiiii!!!!! nu se vede cum traiesc ai lui in asa zisa criza ? cu mil de euro ??????

Musafir

#285

2014-05-19 15:01

Trebuie sa plateasca !!!!!!

Musafir

#286

2014-05-19 15:40

...a incalcat in mod repetat Constitutia ...iar acum o face in bascalie si pentru a sustine o persoana ''apropiata ''lui ! Prin atitudinea lui jigneste poporul !

Musafir

#287

2014-05-19 16:46

cu toate ca nu l-am votat NICIODATA am sperat sa ma insel in privinta lui si sa faca ceva viabil pt romania,pt noi. dar.....nimic. numai ipocrizie. pacat ca multi romani insa s-au lasat pacaliti de el.

Musafir

#288

2014-05-19 17:07

imi iubesc tara cu sinceritate,dar anumite persoane din ea,le urasc.Doresc sa-mi cresc copii in bunastare si siguranta,dar nu cu 42lei pe luna in timp ce anumite persoane politice ne subjuga in continuare si nu se mai satura de averi pe spatele poporului.Cred in schimbare de bine,exista oameni capabili si cu iubire de acest neam care ne pot conduce decent in urmatorii ani.

Musafir

#289

2014-05-19 17:37

Sa plece si sa nu beneficieze de drepturile pe care le au Iliescu si Constantinescu. Nu MERITA.
Sa fie cercetat si toata averea stransa de el sau fetele lui care a fost obtinuta pe cai necinstite, prin frauda sau asociere cu cei care au furat din banii statului sa fie confiscati si readusi la bugetul statului. In timp ce noi suportam criza, prin care acest mincinos nesimtit spune ca ne-a trecut, si privatiunile impuse de boc si base ei se imbogateau cu fiecare zi ce trecea. LA PUSCARIE CU EI !

Musafir

#290

2014-05-19 18:27

Cred ca incalcarea repettata a Constitutiei de catre D-l presedinte,dovedeste sfidarea pe fata a poporului roman,sfidarea celorlalte puteri ale statului,iresponsabilitatea cu care trateaza problemele actuale si de perspectiva ale statului roman.Daca nu va fi suspendat si demis va incheia mendatul in abuz si dispret fata de legea fundamentala a tarii si va beneficia de toate privilegiile pe care si le-a votat pentru un fost sef de stat,tot restul vietii. Aceasta urmareste.

Musafir

#291

2014-05-19 19:31

Scapati-ne de gretosul asta, pana nu dam in icter cu totii!
Asta ca sa fiu amabila! Nu exista cuvinte care sa descrie aceasta ”forma de viata” cum ii spune Badea!


Musafir

#292

2014-05-20 03:30

Comentariile sunt de prisos acest om a batjocorit poporul ROMAN in totalitatea sa minus grupul infractional din camarila sa.

Musafir

#293

2014-05-20 15:34

JOS BASESCU !!!

Musafir

#294

2014-05-21 06:29

Cred ca este prea tarziu pentru acest demers...25. mai va fi imposibil...
Mona Nicole

#295 Re:

2014-05-23 01:56

#294: -

Am postat petiţia în 11 martie 2014, deci timp a fost destul,  dar era nevoie şi de voinţa parlamentarilor, fiindcă eu le-am trimis-o destinatarilor imediat după ce am postat-o şi am primit răspuns de la Zgonea.
În 19 aprile 2014, le-am trimis o scrisoare in care am menţionat motivele pe baza cărora ar putea decide demiterea ca urmare a referendumului din 2012, dar şi toate petiţiile semnate pentru înlăturarea lui băsescu, inclusiv cele publicate de jurnaliştii de la Antena3.

În al 3-lea anunţ de pe pagină, sunt menţionate explicaţiile din scrisoare:

http://www.petitieonline.com/a/77122

 

KEUL FLORIN ROMANIA

#296 ANUNT CATRE ROMANI DE LA KEUL FLORIN ROMANIA

2014-05-23 02:46

DRAGI SI DRAGELE MELE , DATORITA SECURISTILOR LUI BASESCU , AM FOST NEVOIT SA IMI STERG CONTUL DE FACEBOOK , CA TOTUL ERA FALS , LA FEL CA SI BASESCU , DAR MAI SUNT CATEVA LUNI SI SCAPAM DE CANCERUL BASIST , O SA FAC ALT CONT , CANDVA , I-AM ACUZAT PE CEI DE LA FACEBOOK DE COMPLICITATE CU INFRACTORII BASISTI , PETITIILE LE LAS ACTIVE , VEDETI CE VA SPUNEAM , CA DACA LUPTAM , VOM INVINGE....DOMNUL TARICEANU VA FI VIITORUL PRESEDINTE AL ROMANIEI !!!....PENTRU MOMENT , NU MAI AM INCREDERE IN MEDIUL ONLINE , ESTE FOARTE USOR DE FALSIFICAT , MI S-A SPUS CLAR SA NU MAI INTRU PE ANUMITE SITE-URI , CA DERANJEZ ANUMITE PERSOANE , MIE NU MIE FRICA DECAT DE DUMNEZEU , DAR MI-E SCARBA DE SECURISTII LUI BASESCU , EFECTIV SCARBA , PANA NU VA PLECA CANCERUL BASESCU , VOI EVITA FACEBOOK , ESTE EXTRAORDINAR DE ASERVIT LUI BASESCU....ESTE ULTIMUL MEU ANUNT , LAS VIATA SA MEARGA INAINTE , DAR SA STITI CA VA IUBESC , ROMANII SI ROMANCELE MELE DRAGI , AL VOSTRU KEUL FLORIN , 43 ANI , BUCURESTI , ROMANIA !!!http://www.petitieonline.com/alegeri_prezidentiale_2014_tariceanu_presedinte

Musafir

#297

2014-06-21 14:23

Familia basescu rusinea romaniei!

Musafir

#298

2014-07-09 17:39

E tot ce-mi doresc: sa plece necuratul de la Cotroceni!

Musafir

#299

2014-07-09 17:45

domne ajuta sa scapam de satana!
1

#300 musafir

2014-07-09 17:55

demiterea presedintelui pe liste de vot sa nu fie use pe liste separate ci pe aceleasi liste cu alesi sau candidatii la prezidentiale sansele de vot vor creste



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...