STOP grațierii lui Gică Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP grațierii lui Gică Popescu

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-10 15:41


Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-10 15:57


Batrana tara.

#503 Da ce este maica?

2014-03-10 16:17

Cand ma gandesc ce tara minunata am fost si ce tara am ajuns.
Eram granarul Europei,prima rafinarie de titei din Europa tot la mine a fost.
Cele mai mari depozite de aur si argint si sare, la mine le gasiti.
Ape minerale, muntii si cu mare ale mele sunt.
Voua vi le-am dat sa le folositi.
Iar voi puturosilor, voi le irositi.

Musafir

#504

2014-03-10 16:35

sa stea la puscarie pentru ca a fraudat statul. nu conteaza ca a dat bani inapoi.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-10 16:53


Horia Ardelean

#506 NU!

2014-03-10 17:17

Gica Popescu a fost un mare jucator, dar a fost dovedit si ca mare corupt.
Spun NU grazierii lui!

Musafir

#507

2014-03-10 17:37

Justitia si-a facut treaba,Popescu sa ramana in puscarie.
thanathos

#508 Re: Re: Re:

2014-03-10 18:01

#29: Un om prea mic pentru a schimba ceva... - Re: Re:

esti penibil de comunista in gadire TOCMAI din cauza mentalitatii unora ca tine nu evolueaza societatea, va alegeti un dusman si il infierati dand vina pe el ptr toate relele din lume, exact manie proletara comunista!


Musafir

#509

2014-03-10 18:12

Respectati justitia indiferent de numele pe care il purtati

Musafir

#510

2014-03-10 18:21

Am fost inselati, parea un om de caracter.Acum am aflat ca a fost si turnator calificat la secu. Rusine.

Musafir

#511

2014-03-10 18:32

la puscarie
Cristian

#512 Nimeni nu este mai presus de lege

2014-03-10 18:48

Gratierea lui ar fi o palma pe obrazul justitiei, procuraturii si a celor care au lucrat la dosarul transferurilor atatia ani, inclusiv cei de la Gazeta Sporturilor (felicitari lui Catalin Tolontan si echipei de acolo). Sa fie urmata litera legii in cazul lui Gica Popescu, la fel cum a fost urmata in cazul celorlalti. Se pare ca lacomia nu tine cont de averea pe care o ai, Gica Popescu nu este un om sarac. Si pentru cei care-l sustin, nu uitati ca a recunoscut si a platit statului dupa ce a inceput ancheta si a fost anuntat de prejudiciu.
Intelepciunea

#513 Domnul care ne asteapta.

2014-03-10 20:08

Gica, Gicutule unde esti dragutule ca de cand m-ai parasit, numai bani ai cheltuit.
La Biserici n-ai umblat, ai vrut sa fi Imparat.
Tu sa fi a lui Hristos,
Cu Becali si cu Copos.
Cu bani negri te-ai jucat,
Si n-ai mai fost tu Imparat.
Dar acuma unde esti,
Trebuie sa te caiesti.
Si cand Sfant vei deveni,
Sa-l sfintesti pe Becali.
Ca atunci cand va scapa,
La Palat sa nu mai stea.
Sa se mute intr-o Chilie,
Unde Ingerii sa-i vie.
C-a trait in bogatie,
Si-a fugit de saracie.
A fost mandru si bogat,
De Hristos s-an departat.
Iara de ma ascultati,
Cu mine veti fi voi frati.
Iar acuma nu mai plangeti,
Asta-i crucea care-o duceti.
Sa o duceti bucuros,
Sa fiti robii lui Hristos.
Amin, Amin, Amin.

petrebv

#514 in general ...

2014-03-10 20:46

Eu am executat 2 ani 7 luni si 10 zile dintr-o pedeapsa de 4 ani si 2 luni pentru complicitate la furt ..nu intru in amanunte,am fost vinov at ca nu am stat pe fundul meu ,insa am avut un prejudiciu de vreo 6000 RON pe vremea respectiva si fapta in sine a fost pedepsita ,chiar daca prejudiciul a fost recuperat in totalitate si am platit cu varf si indesat ...gresesti ,platesti ! La ora actuala ma gandesc cum am trecut prin toate in viata si trag linie si calculez in fiecare zi ..nu va spun rezultatul ..sanatate tuturor

Musafir

#515 Re:

2014-03-10 20:59

#13: Dodlora Bazar -

Scuza-ma, dar nu pot sa nu remarc ca ai probleme cu limba romana. In alta ordine de idei, in 1989 au murit oameni pentru a ne da dreptul sa ne ne exprimam liber. A cataloga toti oamenii care nu au aceeasi parere cu tine ca fiind din alta lume sau mici mafioti mi se pare o nesimitre crasa.

Oricum, sunt curios cati din marii moralisti de pe aceasta pagina sunt chiar fara pata. Chiar aveti toti constiinta absolut curata, astfel incat va permiteti sa aruncati cu pietre?

Super, se pare ca justitia in Romania si-a gasit in sfarsit sprijinul pe care il merita...

Intelepciunea

#516 Pentru #514

2014-03-10 21:24

Petrebv
Nu conteaza ce ai fost si ce ai facut,
Conteaza ce esti astazi si ce vrei sa fi maine.
Nimeni nu traieste in trecut ci toti traim in prezent.
Doreste-ti sa fi OM, atunci vei fi om pe veci.
Asta este minunea, ca Dumnezeu ne lasa sa fim ce vrem noi dar vom da socoteala pentru ce am vrut sa fim si am fost.
Dumnezeu il iarta pe omul pacatos atunci cand se schimba si devine OM.
Si Ghe. Popescu trebuie sa-si ispaseasca pedeapsa dupa care sa isi doreasca sa fie OM si sa fuga de NEOAMENI.

Alex

#517 justitie partiala sau deloc

2014-03-10 21:35

*actul de justitie este deja decredibilizat(-decizii ale judecatorilor romani intoarse la CEDO=multi bani pierduti de tara;-justitie carmuita politic;-persoane care au furat statului intr-un fel sau altul multe milioane si nici macar nu au fost judecate....)
*bine, dar precedente periculoase au fost deja create in justitie, cand au fost aduse nenumarate dovezi clare ca lumina zilei ca oameni din politica(PD,PNTCD,PDL,USL...) au prejudiciat direct sau indirect statul cu diferite sume de bani, si, in cel mai bun caz a fost inceputa urmarirea penala dar fara condamnare
*apropo de greseli: cele ale lui basescu impreuna cu familia lui, Cocos, Udrea, si alti complici care au furat in diferite feluri de-a lungul celor aproape 8 ani lungi cand vor fi pedepsite...!?
aaa...si pentru flota vanduta cu un dolar nava, CFR, Posta Romana, compania nationala Tarom si compania Romavia plus o gramada altele falimentate cand vor plati cei responsabili, indiferent din ce partid faceau parte atunci
yake interpolul

#518 Pentru toti prostii care au intrat cand au fost 15 pe un loc!

2014-03-10 22:03

Vreau sa le spun ca cel mai mare gangster al lumi a intrat la puscarie pentru evaziune fiscala si nu pentru multele crime pe care le-a facut.La interpolii astea evaziunea fiscala este cea mai mica fapta,alturi de spalare de bani etc.Statul ar trebui sa-i confiste toata averea pentru ca sigur a facut-o fraudulos, pentru ca bani care ia castigat in fotbal ia pierdut in afacerile paguboase pe care le-a facut, atata de prost a fost. Milionul cu care a fost prins este numai varful aizbergului. Daca nu intra in cardasia cu Becali nu mai avea nici un ban.Asa ca eu cred ca pana iese din inchisoare sa se mai gaseasca si alte infractiuni pe care sigur le-a facut si sa stea la puscarie cel putin 10 ani. Asta e valabil pentru toti inpostori care au fost inchisi odata cu el.
Fotbalistul Gica

#519 ce a facut gica popescu pentru Romania!

2014-03-10 22:20

A reusit sa transmita in toata lumea ca in Romania nu numai tigani sunt hoti, ci si sportivi. Ce nu a reusit pe plan sportiv a reusit ca infractor,si pentru asta ar trebui sa cerem o pedeapsa mult mai mare.Prejudiciul adus imagini Romaniei fiind mult mai mare decat evaziunea fiscala,spalare de bani si ce o mai fi facut.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-11 03:11



Musafir

#521

2014-03-11 06:36

pacat de fotbalistul Popescu, dar sa-l lasam acolo unde merita, adica dupa gratii.
Alin

#522 Nu Grațierii!

2014-03-11 08:06

Domnilor/Doamnelor această propagandă este dirijadtă de către anumiți oameni ce au dosare sau se știu cu mari nereguli prin urmare susțin o cauză la care ar putea chiar ei să apeleze pe viitor. Normal că trustul Intact promovează în diferte medii grațierea. Aceștia știu prea bine că există o mare probabilitate ca Dan Voiculescu să-i urmeze pe infractori, așadar se încălzesc pentru ce urmează. O scurtă și ambiguă privire în mass-media conturează două tabere Pro și Contra grațierii. Anume Pro: Ponta, Antonescu, Zgonea, Dragomir, Năstase, Gâdea etc. (câți dintre aceștia au dosare? câți au colegi de partid în pușcării sau cu dosare? câți urmăresc vadul electoral?). Orice dar absolut orice comparație dintre Vest și noi după părerea mea este nefundamentată. Prin aceste condamnări oamenii cu o anumită capacitate intelectuală și nu numai au căpătat încredere în actul justiției, ceilalți (semnatarii petițiilor PRO) sunt, din păcate, cei ce stau ore, zile, ani în fața televizorului, au fost modelați de A3, RTV, Realitatea, B1.

în concluzie STOP grațierii orcărei persoane ce a săvârșit infracțiuni demonstrate juridic. Pentru românii cu o minimă cultură aceste demersuri de eliberare a infractorilor este încă (a câta?...) o palmă dată de cei care ne conduc.

Aveți încredere în justiție, a început să funcționeze iar cuibul de viespi a fost deranjat!

Musafir

#523

2014-03-11 08:27

Cine încalcă legea trebuie să plătească, căci "nimeni nu este mai presus de lege", iar pe cei care fură pentru că nu au ce mânca ei şi familiile lor, nu îi susţine nimeni, inclusiv pe cei aruncaţi în celulă nevinovaţi, în locul altora!

Musafir

#524

2014-03-11 09:25

Fotbalist bun - castiguri pe masura.
Nerecunoasterea greselii comise - pedeapsa pe masura.

Musafir

#525 Re:

2014-03-11 10:13

#11: - nu si-a recunoscut vina niciodata