Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu


Musafir

#2701

2014-03-10 00:07

chiar daca a gresit ,si-a rascumparat greseal ,oare nimeni nu mai are dreptul la iertare ,la inteleger ,chiar ii echivalam pe toti cu infractorii ,jefuitorii ,violatorii ,dar cei care chiar fara de voie omoara oameni in accidente de masina de ce au parte de pedeapsa cu suspendare ,de ce in cazul lor justitia este asa de clementa ,totuis au luat o viata sau mai multe ,ne e cazul lui GICA POPESCU legea e lege dar si dreptatea trebuie facuta cu cap si bunacuviinta nu cu rautate si cu razbunarea unor frustrati

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-10 00:09



Musafir

#2703

2014-03-10 00:12

Sa fie gratiat

Musafir

#2704

2014-03-10 00:21

Fata de ceea ce a facut pentru imaginea Romaniei nu merita asa ceva. Sunt altii care au furat mult mai mult si sunt liberi.
Rusine justitiei romane !

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-10 00:23


UN CALATOR PRIN LUME

#2706

2014-03-10 00:28

treceam odata prin olanda(si am fost de vreo 30 de ori ca sa nu spun ca am si trait acolo si citiva ani))cind un politist de frontiera a vazut in pasaportul meu locul de nastere romania,a inceput sa ma intrebe cu deosebit respect daca/l cunosc personal pe gica popescu(istoria reala este un pic altfel dar nu o pot prezenta mots a mots dar va redau esentialul)cert este un lucru ,,nu stiam ca in romania se joaca asa fotbal si ca aveti asa BUNA SCOALA DE FOTBAL,,(SI NU SINT UN MARE IUBITOR DE FOTBAL ROMANESC,recunosc ca ma uit cind joaca NATIONALA)IN ORICE CAZ acel politist de frontiera era un mare admirator a lui GICA si implicit al ROMANIEI.a iesit din ghereta lui si a venit sa vorbeasca cu mine NUMAI DESPRE GICA.printre altele mi-a spus ca din admiratie pentru gica popescu a inceput sa citeasca despre romania si ca descoperise ca aro a cistigat raliul padurilor din olanda,ca aro a trecut pe unde nici land rover nu a putut trece prin padurea amzoniana,ca noi romanii l-am avut pe brincusi(nu mi-a spus ca ne-am batut joc de operele lui brincusi,nu se intimplase inca!!!!!!)mi-a spus ca mai auzise de romania din cauza lui dracula,ceausescu si nadia comaneci.in sfirsit ca sa nu va plictisesc din acel moment am ramas prieten cu acel politist de frontiera din olanda,si mereu cind trec prin olanda,daca nu este de serviciu la schipol macar ii dau telefon sa-i zic buna ziua,daca olandezii iubesc romania,romanii prin ordinele gunoiului de la cotroceni au aratat ca nu-l iubesc pe gica popescu care-i un MONUMENT DE CORECTITUDINE SI FAIT PLAY

Musafir

#2707

2014-03-10 00:41

Sustin valorile Romaniei, oameni care au facut cinste acestei tari.

Musafir

#2708

2014-03-10 02:05

A gresit, dar altii au gresit mai mult si nu au facut nimic pt. Romania.Fie iertat!!!

Musafir

#2709

2014-03-10 03:06

GICA POPESCU ESTE UN SIMBOL AL ROMANIEI , NU POATE SA FIE INCHIS IN PUSCARIE ALATURI DE CRIMINALI ,VIOLATORI SI SCURSORILE SOCIETATII ROMANESTI !

Musafir

#2710

2014-03-10 03:59

Daca nu e gratiat, guvernatorul isi mai face un dusman!

Musafir

#2711

2014-03-10 04:44

Poate,a gresit,dar merita o a doua sansa.Nu este un infractor,nu este un criminal.Cioaca este liber,iar BACIUL este inchis.Trebuie sa ne pretuim valorile,nu sa le-nproscam cu noroi.De ce nu ati luat aceeasi atitudine cand demnitatea ne-a fost calcata in picioare?

Musafir

#2712

2014-03-10 04:45

Si faptul ca a depus la ANAF contravaloarea prejudiciului creat este inca un motiv in plus ptr. care Gica Popescu ar trebui gratiat.
sebi

#2713 la incisoare cu toti hotii

2014-03-10 05:15

Eu zic sa faca puscarie de ce sa fie iertat, as vrea sa fur si eu milioane si sa stau 3 ani la puscarie. El nu a furat doar un om ci o tara intreaga

Musafir

#2714

2014-03-10 05:21

FELICITĂRI CELUI CARE A INIŢIAT PETITIA, CELOR CARE STRÎNG SEMNĂTURI,CELOR CARE COMENTEAZĂ FAVORABIL,CELOR CARE SEMNEAZĂ. VOI ARĂTAŢI ROMÂNIEI ŞI LUMII CĂ NOI,ROMÂNII,ÎNCĂ N+AM MURIT COMPLET, TOŢI.GLORIE VOUĂ!GICĂ ESTE UN FOARTE MARE LUPTĂTOR AL POPORULUI NOSTRU, UN ÎNVINGĂTOR.CONDUCĂTOR PE TEREN,PATRIOT,NU+L PUTEAU LĂSA SĂ CONDUCĂ ŞI SOCIAL,EX.F.R.F.!EL, CA ŞI MIHAI STOICA SUNT VICTIME COLATERALE ALE RĂZBOIULUI MASONERIEI ŞI SLUGILOR EI, ÎMPOTRIVA FAMILIILOR BECALI, CU RUDE LEGIONARE.DIN CE ÎN CE MAI MULŢI SE ÎNTREABĂ CÎND VA FI ASASINAT GEORGE BECALI ÎN ÎNCHISOARE...GLORIE ROMÂNILOR BASARABENI CARE REZISTĂ,DE SUTE DE ANI ŞI ACUM, IMPERIULUI RUS!VĂ SALUTĂ CU DRAGOSTE ŞI RESPECT UN ÎNCĂ NEASASINAT PRIN DIVERSE METODE,INCLUSIV PARAPSIHOLOGICE, PETRIA EUGENIU DRAGOŞ!

Musafir

#2715

2014-03-10 05:41

consider ca a gresit cand a intrat in sfera celor din familia Becali , sentinta instantei este corecta ... , dar totusi avand in vedere intreaga sa cariera a comportamentului sau in societate si a faptului ca fost un ambasador al Romaniei sunt de acord cu gratierea si cred ca este imperios necesara.

Musafir

#2716 Re:

2014-03-10 06:00

#2692: user -

user

#2692

2014-03-10 00:36

 

 

Daca toti care fura de la stat ar face cate 11 case, Romania ar fi singura tara din lume fara oameni pe strada

Intrebare: Din ce plm bani a facut casele? nu cumva din cei furati?


Musafir

#2717

2014-03-10 06:05

doresc gratierea lui deoarece ne-a reprezentat tara in lume si este un exemplu si simbol ptr aceasta tara.

Musafir

#2718

2014-03-10 06:11

bagati la puscarie pe cei care au jefuit tara asta!ponta ,voiculescu....

Musafir

#2719

2014-03-10 06:13

HOTI pdl si pmp NU SUNT MACAR CERCETATI DUPA JAFUL FACUT IN TIMPUL GUVERNARII, DAR PE GICA POPESCU IL INCHID CHIAR DACA A PLATIT DAUNA .RUSINE PROCURORILOR SI JUDECATORILOR ASERVITI LUI BASESCU .AM SPUS SI O MAI SPUN AVEM DIN PACATE O JUSTITIE SLAB PREGATITA SAU CU BUBE-N CAP CA BASESCU SA-I POATA MANEVRA CUM VREA EL.
Galem

#2720

2014-03-10 06:15

Constitutia României: "Art. 16 (1) Cetatenii sunt egali în faţa legii şi a administratiilor publice, fără privilegii şi fără discriminări. (2) Nimeni nu este mai presus de lege." Dacă are demnitate, să-ţi execute pedeapsa. Legea nu poate fi pentru unul- mumă iar pentru altul- cimă.

Musafir

#2721

2014-03-10 06:17

este un simbol pt Romania din punct de vedere sportiv,a gresit o data,merita iertat,dar sa stie ca daca te asociezi cu niste infractori,ca ei patesti ! succes in actiunea dumneavoastra !

Musafir

#2722

2014-03-10 06:19

Stop arestarilor pe motiv : ,,de exemplu".

Musafir

#2723

2014-03-10 06:23

un mare sportiv care a facut cinste culorilor Romaniei,dar a fost atras in cursa banilor negrii de un mare infractor caruia ar trebui sa i se confiste toata averea care e facuta numai prin inselaciuni_ma refer la Giovani Becali.

Musafir

#2724

2014-03-10 06:31

Justitia este Baseibalista. Prea multe gauri in plasa. Multumesc pentru atentie.

Musafir

#2725

2014-03-10 06:32

Baciu este un infractor ...isi merita soarta.... sa semneze petitia toti dinamovistii in frunte cu Borcea :D