Gratiere pentru Gica Popescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Gratiere pentru Gica Popescu

Pandelescu

#2676 Re: AZI LA ORA 23

2014-03-09 21:57

#2672: - AZI LA ORA 23

Daca te uiti la statistici de la cei cu "STOP gratierii lui GP" o sa vezi ca multi si-au folosit toate adresele de email, fiind multe IPidentice... greu de sesizat pentru un politruc care a initiat "STOP gratierii lui GP". Sfat pentru acest politruc (B) ai sapat groapa altuia si o sa cazi in ea... DNA stie de ce.. :)))

Uite cine acuza? Niste impostori!!!


Musafir

#2677

2014-03-09 22:03

Sunt cu tot sufletul alaturi de GICA POPESCU,deci optez pentru gratierea lui!Tineretea i-a fost sacrificata fobalului pe care l-a jucat foarte bine,fericind milioane de oameni!Antrenamente,cantonamente,deplasari,meciuri, efectuate intotdeauna angajant, cu seriozitate,a facut ca G.P.sa-si concentreze in acest sens atentia pâna la sfârsitul carierei sportive.Chiar daca multora nu le va veni sa creada, afirm cu certitudine că intrarea lui în in viata "civilă"l-a prins nepregatit pentru activitatea practica de fiecare zi,ceea ce s-a vazut si în "afacerea" care i-a adus necazuri si care nu-l caracterizeaza!Stop limbajului de lemn cu..."precedent periculos","plata greselilor","decredebilizari"si alte penibile clisee,care nu se potrivesc în acest caz!Au fost absolvite zeci de unitati economice/firme de plata multor milioane de euro si nimeni n-a mai tipat ca ni s-au luat banii din buzunare,cum,inconstient,se pronunta unii în acest caz(?!)Amânarea succesivă a sedintei de judecată-adusa in preziua alegerilor presedintelui F.R.F.-să fi fost cu totul întâmplătoare? Personal,nu cred...Oare tentativa-legitimă-a lui G.P.de a accede la presedintia Federatiei de Fotbal sa-l fi costat libertatea?Ioan Stoica

Musafir

#2678 Re:

2014-03-09 22:04

#2657: -

Nu judecati sa nu fiti judecati.

Nu arunca cu piatra in vecinul pentru ca iti vine randul sa ai nevoie de el maine.

Iarta si vei fi iertat.

Cred ca unitatea pentru o VALOARE ca Gica Popescu merita sa fim aici si peste tot..., .

Lasa ti minciuna si ticalosia aveti curaj si tineti piept, torturi psihice inundata de invidie.

Nu va fie teama de cei ce ucid trupurile ci sufletele.

Am curaj sa spun < a gresit insa a avut ocazia si eu paote as fi facut la fel, insa a facut si bine si cand va iesi  va face din nou bine, el nu sa laudat ca altii nu dau nume a facut bine si a plecat.

 

Care au vandut tara sunt bine.........

ATENTIE FRATI ROMANI, UNITI VA

 


Musafir

#2679

2014-03-09 22:08

Acest mare om care a fost,este si va ramane capitanul nationalei noastre merit o sansa la eliberare in loc sa ai aresteze pe nevinovati sa se uite in hotia din parlament si pe urma la oameni nevinovati acest lucru este o mare greseala si se va repeta de mai multe ori impotriva oamenilor care chiar merita o sansa la libertate


Musafir

#2680 Re:

2014-03-09 22:14

#2657: -

Fratilor nu vedeti in ce lume traim  VALORILE sunt terfelite murdarite , mincinosi lacomi stau la panda.... Unde ati fost cand priveam la TV. Campionatul Mondial , cand toti strigam Romania , Hai Gica , Hai Gica ........... Si mai apoi comentatorul striga Cristian Topesc GOOOOOOOOOL Popescu,   Gica popescu.   Fratilor astia sunt mai rau ca si comunisti nu mai au patrie , limba, tara, nu mai au nimic......... NIMIC.

Ma bucur pentru ca fosti elevi din orasul Dumbraveni Sb. , au semnat pe aceasta petitie suntem o echipa "STEAU MEA DE SUFLET" sunt cei de partea eroilor.

 


Musafir

#2681

2014-03-09 22:21

...acest om a facut mult pentru tara noastra...a adus imagine favorabila,nu nefavorabila cum cred unii prin sentinta ce a primit-o,in 94 plangeam cand am pierdut calificarea in semifinale,plang si acum pentru acest mare om Gica Popescu...nu stim sa ne pretuim valorile,sunt frustrat de ce e posibil uneori in aceasta tara,oameni care au trait pentru tara,au facut ucruri bune sunt in acest hal rasplatiti...curaj Gica...curaj

Musafir

#2682

2014-03-09 22:26

LIBER !!!!

Musafir

#2683

2014-03-09 22:27

Nu ucideti stelele
ccp
Musafir

#2684

2014-03-09 22:27

Justitia a dat un verdict simplu si clar. Cine greseste trebuie sa plateasca, iar Gica Popescu plateste. Plateste moral, pentru ca e greu de imaginat cat poate suferi un om care se gandeste ca la un moment dat a fost primul jucator dintr-o mare echipa care a primit o cupa din mana regelui Spaniei si apoi acesta i-a strans mana felicitandu-l si strangerea mainilor in catuse. Plateste material, caci confiscarile si penalitatile impuse de justitie nu sunt derizorii. Plateste social, prin pierderea postului de la conducerea FRF, dar mai ales prin asocierea imaginii "Capitanului generatiei de aur" cu aceea a jucatorului prost din "Generatia mafiotilor". Si totusi. Oare cati romani au facut in ultimii 25 de ani atat de mult pentru imaginea tarii lor, cati oameni au adus in tara lor atata bucurie colectiva? Pentru ca in afara de faptul ca, asa cum spunea un bun ziarist, si eu sunt convins ca GP este un om bun, mai am convingerea ca omul GP merita gratierea ca gest de ultima clementa pentru a nu suprapune peste imaginea Capitanului Nationalei de fotbal a Romaniei gratiile puscariei.


Musafir

#2685

2014-03-09 22:41

Sunt de acord ca Gica Popescu sa fie liber,ne-a demonstrat ca a facut mult pentru tara, dea lungul carierei sale ireprosabile,sa vedem ce face tara pentru EL.
Lalito

#2686 in sfarsit....si la cat mai multi !

2014-03-09 22:44

Unii pun problema ca este normal ca unul care FURA un ou sa nu fie tratat la fel cu unul care FURA un bou .
Dar ce fac amandoi ? .......FURA !!!
.....si cat fura ?.....milioane de euroi....
.....si cu cine fura ? .....http://www.youtube.com/watch?v=XmVenyGF3y4
Populatia ,este indemnata acum de unii (care poate sunt la fel ) sa-i fie mila si sa-l ierte,ca a fost cineva,candva. Acei bani,la timpul lor s-au tot invartit ,s-au tot inmultit ...dar nu mai conteaza ,conteaza cum au fost insusiti .Populatia ,in proportie de 90% cel putin,traieste din salarii si pensii nesimtite si nu va incasa atatia bani in toata viata lor ,cat au reusit unii sa traga doar dintr-un tun .Si cate or mai fi tras,dar cum este traditional pe la noi ,unii chiar nu au nici-o limita .Parerea mea este ca e timpul ca toti cei care FURA sa ajunga acolo unde trebuie,sa li se confiste averile si sa nu mai aiba dreptul sa conduca niciodata vre-o companie,nici macar ca asociati .

In sfarsit justitia incepe sa se miste,iar pe unii ii deranjeaza. Iar cand ajung in aceasta situatie apeleaza la coarda sensibila a populatiei,la fel ca si politicienii o data la 4 ani ,dupa care cica ......sa traiti bine !

eugen

#2687 Gica Popescu

2014-03-09 22:45

Nu au facut in tara asta 100 de politicieni,ce a facut acest fost fotbalist

Musafir

#2688

2014-03-09 23:12

Pacat ca legea este interpretabila si cei care dau verdicte nu sunt trasi la razpundere daca gresesc.

Musafir

#2689

2014-03-09 23:16

Popescu liberrr...e om bun ..
Adina

#2690 Petiție

2014-03-09 23:26

Este penibil ca am ajuns sa ii cerem lui Basescu sa îl gratieze pe Gica Popescu.Poate oare Basescu sa aprecieze un OM de valoarea lui Popescu ?Cred ca nu .Asta e tragedia in tara aste non-valorile zburda in libertate iar oamenii de valoare sunt urmăriti si redusi la tăcere.Putere Gica!

Musafir

#2691

2014-03-09 23:28

Cei mai multi vinovati nu sunt inca in puscarie. Halal justitie!!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-09 23:36



Musafir

#2693

2014-03-09 23:42

Imposibilitatea lui Gică Popescu de a participa la alegerea presedintelui Federatiei Române de Fotbal a condus,după opinia mea,la obtinerea unui rezultat final hibrid,nereprezentativ.La aceasta nereusita - ca să nu o numesc eşec - a contribuit şi buna credinţă a lui Anghel Iordănescu,a altor personalităţi fotbalistice, în parte fosti colegi din generatia de aur,căliţi în multe bătălii sportive,care au convenit între ei să nu-l concureze în alegeri pe G.P.-exprimând astfel o formă de respect faţă de acesta - ceea ce a făcut ca ei(Hagi,Stelea,Prunea,Lupescu,Răducioiu,Lăcătuş etc.)să nu se înscrie şi,prin urmare,să nu participe la alegerile respective. S-a creat în acest fel un cadru neadecvat,lipsit de consistenţă concurenţială.Faptul că şedinţa completului de judecată a fost adusă(prin reprogramare) la interval de o zi faţa de alegerile din cadrul F.R.F.,a făcut imposibilă înscrierea altor personalităti sportive,rămase în afară din motivele arătate mai sus.După opinia mea,în concluzie,cred că alegea presdintelui FRF se constituie într-un fiasco total,iar presedintele ales nu vine din interiorul fenomenului si,ca atare, nu cred că e cel mai îndreptăţit să ocupe fotoliul respectiv!Câteva stângăcii ale noului ales au fost vizibile chiar din ziua desemnării lui ca presedinte. S.I.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-09 23:50



Musafir

#2695 Re:

2014-03-09 23:50

#2691: -

adevarat, dar asta nu inseamna ca ar trebui sa urlam sa se elibereze infractorii deja condamnati!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-09 23:53


Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-09 23:56


Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-09 23:59


Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-03-10 00:02



Musafir

#2700

2014-03-10 00:06

acest om nu merita sa stea inchis. ar trebui statul roman sa-i dedice mai mult respect pentru ce a facut pentru romania.dar cum in romania nu se respecta nimic si ni se ia totul......? pacat rusine pt ceea ce i s-a facut acestui om.