Elena Sava demisa abuziv de la Politia Animalelor Bacau

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Elena Sava demisa abuziv de la Politia Animalelor Bacau


Musafir

#51

2014-02-03 01:37

A fost demisa pt ca a castigat simpatia a milioane de romani! Acum sa vedem cum se descurca odiosul care a demis-o cu antipatia a milioane de romani! Iresponsabililor , cum faceti voi Romania de rusine. Meritati sa va zbateti in violenta , saracie si mizerie pt ca asta aparati si promovati! Girja si blandetea sunt pt voi motive de a cere demisia unei persone onorabile care da un exemplu pozitiv unei intregi tari! E timpul sa plecati voi acasa !

Musafir

#52

2014-02-03 03:32

Dl Comisar x, ar trebui sa stie ca dna Sava si-a facut datoria. Prin faptul ca a postat pe internet ceea ce a facut, a adus un serviciu politiei din Bacau,implicit tarii noastre prezentand un fapt pozitiv, cand majoritatea postarilor prezinta numai aspecte negative, injositoare pentru noi.

Musafir

#53

2014-02-03 04:44

Pacat pentru statul Roman. Din atitudinda sefului ne putem da seama cat de apt este sa coordoneze aceasta institute.

Musafir

#54

2014-02-03 07:15

Am inteles ca mama acelei fetite nici nu a invatat-o cum sa te porti cu un animal dar nici nu a facut nimic ca acel animal  sa nu mai fie chinuit ci s-a distrat copios dar nu inteleg de ce atunci cand dna Sava a luat pisica a fost pedepsita ?! De fapt numai la noi in Romania se poate intampla asa , peste tot in lume cand animalele au de suferit de pe urma stapinilor lor sunt luate de la ei , fara prea multe discutii . La noi ii pedepsim pe cei care protejeaza animalele . In America s-au facut filme care sunt difuzate in lumea intreaga cu asa ceva si nimeni nu a fost pedepsit . Vai noua de asa gandire .....


Musafir

#55

2014-02-03 07:38

Este inadmisibil sa se intample asa ceva, foarte bine ca s- filmat sa vada o tara intreaga ca exista oameni sanatosi la cap care salveaza animalute...cei care au demis-o sunt niste primitivi si incapabili sa gandeasca.

Musafir

#56

2014-02-03 08:07

Mai mare rusinea! Asa este rasplatit binele in Romania?

Musafir

#57

2014-02-03 08:22

Ar trebui biciuiti marlanii care conduc ace institutie.

Musafir

#58

2014-02-03 08:45

As dori sa stiu, daca aceasta doamna impreuna cu, colegul dumneaei, nu salva aceasta pisica, institutia care a demis-o ar fi facut ceva pentru acest animal?
De fapt Politia Animaleor din Bacau cu ce se ocupa? Cu demiterea oamenilor care isi fac datoria?
Sau ar trebui sa ne punem intrebarea, a cui pisica era de s-a luat imediat masura demiterii, pentru ca aceasta Doamna a luat o masura umana si legala fata de situatia respectiva? Pe cine a deranjat ea de fapt?
Ce este aberatia asta cu imaginea? Eu as contesta in instanta demiterea si as pune institutia sa dea cu subsemnatul referitor la aceste masuri luate.

Musafir

#59

2014-02-03 08:47

Am semnat în deplină cunoștință de cauză. Susțin această petiție în mod justificat. Dezavuez maniera de intimidare în care D-na Elena Sava a fost demisă și solicit o urgentă reevaluare a acestei decizii.

Musafir

#60

2014-02-03 08:49

oamenii cu initiativa sunt mereu denigrati de "aplaudaci"...lasii se ascund dupa regulamente si ataca doar din umbra, sub pretextul respectarii regulamentelor... as dori sa stiu : pompierii au nevoie de mandat cand intra in casele oamenilor sa le salveze viata ?

Musafir

#61

2014-02-03 09:08

daca isi face datoria este data afara pentru ca s-a facut "vizibila"? dar gealatii cand descind si se filmeaza la greu?

Musafir

#62

2014-02-03 09:38

pentru ca a facut ce era normal sa fac, a fost demisa?? In orice tara din lume, civilizata, era premiata si evidentiata!!

Musafir

#63

2014-02-03 09:53

in functii de conducere trebuie sa fi cat mai fara creer altfel nu poti fi numit. A fost un moment de bucurie cand am aflat de salvarea pisicutei, dar astia ne fura orice bucurie,sunt decisi sa ne desfinteze si fizic si psihic.cat mai tacem????????????

Musafir

#64 Elena Sava demisa abuziv de la Politia Animalelor Bacau

2014-02-03 10:03

Mi se pare foarte "normal" ca politistul care si-a facut meseria sa fie sanctionat, iar persoana/persoanele care au comis abuzul, care au filmat abuzul si l-au postat pe o retea de socializare ca model de urmat poate si de alti "copilasi inocenti", sa fie lasate in pace. Adica ce anume nu coresponde din imaginea asta cu lumea in care traim? Din punctul meu de vedere situatia asta se muleaza perfect pe spiritul civic, mentalitatea si etica (in)existente in Romania de astazi.

Musafir

#65

2014-02-03 10:57

Va aduce-ti aminte de regulamente doar cand va convine, 'tu-va muma-n cur

Musafir

#66

2014-02-03 11:03

Rusine celor ce au demis UN OM!!!

Musafir

#67

2014-02-03 11:04

Traim in Romania. Rusine celor care au crezut de cuviinta sa procedeze astfel.
Cu alte cuvinte: No comment...

Musafir

#68

2014-02-03 11:25

eu tot nu inteleg ...politia animalelor e doar o instutie care maninca bani de la buget sau un ajutor pt animalutele maltratate?....rusine timpitului ala de sef care nu are suflet

Musafir

#69

2014-02-03 11:40

chiar daca Elena Sava nu a fost concediata ci mutata de pe o pozitie activa, ea trebuie respusa in drepturi ca si cadru activ. Actiunea ei a fost imediata si fara echivoc, asa cum trebuie sa fie toate actiunile protectiei animalelor.

Musafir

#70

2014-02-03 12:26

Domnule Herciu Marinel , ati savarsit o mare greseala pe care inca mai aveti timp sa o reparati ! Asemenea cazuri in care un politist intervine la savarsirea unei cruzimi stau in fisa postului dumneavoastra si va fac cinste . Din pacate sunt prea putini politisti ca Dna Sava Elena ! Aceasta femeie minunata va face cinste si chiar va da lectii de cum ar trebui sa interveniti in astfel de cazuri ! Doamna merita recompensata si data drept exemplu intr-o tara in care tactica strutului e la mare trecere ... Mai reflectati daca aveti putina decenta si un dram de suflet si compasiune ...

Musafir

#71

2014-02-03 12:27

tara de nebuni

Musafir

#72

2014-02-03 12:29

De ce intotdeauna oamenii buni sunt indepartati si promovati incompetenti.

Musafir

#73

2014-02-03 12:49

Nu inteleg ce fel de om poti fi, sa ramai insensibil la scene de violenta impotriva vietii,dar sa mai si pedepsesti pe cei care salveaza vieti.
Margot
Musafir

#74

2014-02-03 13:26

Da, a fost concediata din cauza initiativei absoult umanitare pe care a avut-o, fara sa-si depaseasca de fapt atributiile. Tristul adevar e ca din cauza lipsei de responsabilitate, initiativa si angajare in actiuni umanitare au murit pasageri ai accidentului aviatic in Apuseni. Deci ce ar trebui sa alegem? Ce exemplu dau autoritatile? Ce model ar trebui sa aleaga copiii si nepotii nostri?


Musafir

#75

2014-02-03 13:30

Semnez pt ca mi se pare absurd sa ii dea afara pe politista macar a salvat pisica maltratata de o psihopata fetita neavand tratata la cabinet psihologic.