GRATIEREA SI AMNISTIA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția GRATIEREA SI AMNISTIA


Musafir

#51

2016-05-05 20:17

Puscariile sunt foarte pline nu sunt conditi oamenii se omoara acolo e mai rau ca afara sa stai numai intre 4 pereti sa vedeti curtea de aer stiti cum este o cusca un tarc de caini

Musafir

#52

2016-05-05 20:25

Macar pentru redozari

Musafir

#53

2016-05-05 20:30

Sa aveti mila de toti ce sunt acolo ca poate oricare avem.. Nu e d ras e d plans doamne fereste

Musafir

#54

2016-05-05 20:51

Pentru ca este prea multi detinut si nu este conditile care trebuie si e foarte greu

Musafir

#55

2016-05-07 06:47

sa se dea odata o gratiere si amnistie

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-05-27 09:26


CARMEN DINU

#57

2016-05-27 09:27

DA ,AMNISTIE / GRATIERE! DOAMNE AJUTA!

Social Media e Puterea

#58 Share

2016-06-01 11:27

Daca nu dati share pe facebook twitter si peste tot si spuneti la toata lumea sa semneze nu o sa avem nici o sansa daca fiecare dintre noi am convinge 10 prieteni de pe facebook sa semneze aceasta petie din sutele de prieteni care ii avem aceasta petie ar fi gata intr-o saptamna.


Musafir

#59 Re: Share

2016-06-09 12:24

#58: Social Media e Puterea - Share 

 E strigator la cer dati o data gratiere pling copii acasa si familiii undei dreptu omului in tara asta

Adrian Munteanu

#60 jale cu tara aceasta !!!!

2016-06-13 01:16

Iesiti in strada!!! Cereti lucrul acesta , faceti rascoale in penitenciare, ca daca ar face toti in puscarii panarama ca nu sunt conditii ar aparea la televizor, plus justitia e plina de abuzuri . S a saturat lumea de abuzurile lor, de deciziiel lor gresite si asta din cauza ca nu este data legea raspunderii magistratului. Pana nu se v a da legea asta , aceste abuzuri vor continua zilnic. Iesiti in strada , Incepe ti revolutia !!!! in tepe cu toti comunistii care sunt tot procurorui si judecatori acum si ei judeca pentru altii si baga oameni nevinovati in puscarii !!! Rusine Romania !!! TREZITI VA !!! 


Musafir

#61

2016-06-16 02:36

PETITIA am semnat-o pentru ca am puterea decizionala s-o judec si singur ca ceea ce se intampla in Romania nu mai este o normalitate de mult, asta incepind din anii 2010!,sau poate de mai de mult.

Musafir

#62

2016-06-20 05:03

Sunt foarte revoltata de conditiile din inchisori...nu este posibil asa ceva cum sa se permita sa ii tina in condtiile acelea mizere???haideti sa luam o masura ca daca nu facem noi ceva nimeni nu o sa faca.

Musafir

#63

2016-06-25 21:01

Am semnat pentru ca am sotul arestat si am trei copii minori de 2,4si5 ani nu ma ajuta nimeni si nu ma descurc fara el mi-as dori sa se dea o gratiere cat mai repede.va multumesc ca ati facut aceasta petitie semneaza daniela florea

Musafir

#64

2016-06-27 18:52

Este inevitabil sa se acorde gratiere sau amnistie condiții inumane în penitenciar infractorii trebuie reabilitați nu dezumanizati + ca sunt suprapopulate

Musafir

#65

2016-06-28 07:57

I rugam pe cei in drepturi sa dea odata gratierea ca asa nu se mai poate

Musafir

#66

2016-07-03 05:44

stiu foarte bine conditiile din penitenciare


Musafir

#67

2016-07-04 06:36

Fiecare om are dreptul la o sansa in viata.Sansa sa revina in famile,sansa sa se bucure de tot ce e frumos in viata!

Musafir

#68

2016-07-04 06:45

este perfect adevarat ca sunt oameni care gresesc pentu prima data si ar trebui clementa din acest punct de vedere
Nu ai cum sa te reabilitezi acolo , asa cum am mai spus sunt oameni la prima abatere care au avut nesansa sa ajunga acolo din diferite intamplari mai putin neplacute si sunt amestecati cu tot felul de infractori recidivisti care ies si intra in inchisoare , de criminali si tot ce e mai rau. cum pot sta acesti oameni cu ceilalti la un loc ? sunt neajutorati . Sa fim umanitari ca exista cineva sus care ne judeca mai devreme sau mai tarziu . Toti suntem parinti , avem copii , frati surori , cum putem dormi noaptea cand ne distrugem semenul nostru ?haideti sa fim o tara civilizata nu diabolica .Ar trebui modificat codul penal , sunt multe pedepse mari pentru infractiuni mai mici, este inadmisibil sa arunci cu anii ca si cum ai servi bomboane , treziti-va romani si uitati-va si la semenii vostrii care zac acolo inchisi fara apa , sobolani , gandaci , perversiuni sexuale si tot ce este mai rau pe fata pamantului .sunt condamnati o data printr-o instanta judecatoreasca , ce facem acum ii condamnam noi la moarte , pentru ce ? pentreu mintea diabolica a unor persoane care nu vor acest lucru ?aveti copii oameni buni , ganditi-va

Musafir

#69

2016-07-04 07:49

sunt de acord cu amnistia si gratierea 100 %

Musafir

#70

2016-07-04 11:24

Sper să ajute bieții oameni care trăiesc în condiții disumane în pușcăriile din Romania!

Musafir

#71

2016-07-04 11:55

Nu se poate trai in condițiile din penitenciar...ar fii mai convenabil sa dea amnistia aceasta pt deținuți si obligați sa muncească...ar avea țara asta mai mult de câștigat decât sa ii tina acolo si sa strice bani cu ei acolo..:sunt foarte Multi deținuți ținuți acolo pentru evaziune fiscală oare daca ii tine acolo recuperează prejudiciu?nu e mai simplu sa ii lase afara sa muncească si sa plătească statului in fiecare luna?asa mai bine strica statul bani cu ei

Musafir

#72

2016-07-04 12:58

Am semnat pt ca barbatul meu este nevinovat la puscarie....este la prima fapta nevinovat....sa iasa toata lumea care nu are fapte cu violenta si care sunt la primul mandat...nu merita sa stea in acele conditii impreuna cu adevaratii raufacatori
Simena

#73

2016-07-04 13:14

daca ne-am unii fostele si am iesi in strada cu siguranta s-ar da geatierea. In tara noastra nu merge numai cu proteste si greva. In puscarii sunt conditii de toata groaza, sotul meu este inchis a racit si i s-a dat aspirina nici macar paracetamol nu ia dat si acum are asm. Puscariile de aici te omoara nu te corecteaza. :(

Musafir

#74

2016-07-04 13:25

imi doresc sa fie multe persoane care sa semneze aceasta petitie... Si sotul meu este inchis si nu a facut ceva grav. Am o fetita de 2 anii jumate care il asteapta pe tati in fiecare zi sa vina acasa.. :(

Musafir

#75

2016-07-04 15:07

Dati o gratiere pana la 5 ani!