Vreti Monarhie in ROMÂNIA??????

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vreti Monarhie in ROMÂNIA??????


Musafir

#101

2014-01-20 14:31

Susțin monarhia constituționala

V

Musafir

#102

2014-01-20 19:26

monarhia salveaza ROMANIA

Musafir

#103

2014-01-21 13:55

romania trebuie sa-si revina pina nu o vinde actuala clica politica bucata cu bucata
EMMANUEL

#104

2014-01-21 13:56

ROMANIA TREBUIE SA-SI REVINA PINA NU O VINDE PUTEREA DE DUPA 89 , BUCATA CU BUCATA !

Musafir

#105

2014-01-21 17:46

Am 43 de ani - 19 ani din viață i-am petrecut într-un regim ceaușist așa-zis comunist! Astăzi România este condusă de un comunism religios! Consider că monarhia este singura soluție pentru ca România să se vindece. Credința creștină și monarhia doar pot salva România!

Musafir

#106

2014-01-21 21:00

luaiar dracul pe toti parlamentari astia care nea furat tara nu sint buni de nimic decit sa fure si sa faca hoti si autoritatile astea din romania nu sint bune de nimic numai ii apara pe hoti din parlament .si eu nu am incredere nici in domnul =raED ARAFAT=NU E BUN DE NIMIC ESTE UN PAPAGAL SI UN MINCINOS EU CRED CA ESTE MINA IN MINA CU BASESCU SI GASCA LUI DE HOTI .JOS CU IEI SI LA SPINZURATOARE CU IEI NENOROCITILOR CE SINTETI .NEATI DISTRUS TARA NEATI VINDUTO SI NEATI INDATORATO LA UE .ACUM AR TREBUI CONFISCATE TOATE AVERILE DE LA PARLAMENTARI CARE NEAU FURAT SI LASATI IN PIELEA GOALA CA SINT NISTE FLAMINZI DUPA BANI.

Musafir

#107

2014-01-22 07:06

Cu Dumnezeu inainte!

Musafir

#108 Hai să prostim pe prosti.

2014-01-22 07:18

Monarhia nu e constituită tot de românasi de-ai nostri ? Pe vremea monarhiei cum arăta hotia si prostia? Oare casa politică se schimbă? Nu cumva rămâne aceiași? Sunnteți dusi cu toți. Cred că in loc de creier aveti un fir de ată. Dacă-l taie cineva vă cad urechile.


Musafir

#109

2014-01-22 14:12

de acord/semney dar tetitia initiata de mine ati semnat-o? nu am nimic impotriva dar văd ca ne suprapunem . ,haideţi sa facem front co mun, dezbinaţi nu obţinem numic, sa ia iniţiativa cineva de la centru,altfel ne pierdem in spaţiu- TRAISCA REGELE
Jan magnificul

#110 CUNOASTETI IN ADEVAR INFLUENTA CASEI REGALE IN ECONOMIE,CULTURA SOCIETATEA CIVILA ?

2014-01-22 16:39

Ma simt dator sa va adresez cateva intrebari,voua ,celor ce ignorati incontinuare adevarata
istorie a Romaniei.
1-La una dintre cele mai prestigioase burse din anul1938 leul Romanesc,erea moneda viabila in
tranzactii.Ce fel de guvernare erea ?Comunista sau neocomunista ?
2-In ce perioada Romania a cunoscut cea mai mare crestere economica pe cap de locuitor?Pe timpul
lui Iliescu sau Basescu ?
3-In ce perioada Romania a avut cele mai mari realizari in fundamentarea infrastructurii nationale?
Ereau comunistii ctitorii statului in dezvoltare?Ereau neocomunistii de azi ?
Raspundeti-va macar la aceste intrebari si veti realiza ca "numai monarhia salveaza Romania"

Musafir

#111

2014-01-22 17:52

Am citit diferite comentarii,mai simple,mai elaborate.Am fos profund dezamagit de acele comentarii foarte laborios concepute,dar care nu au putut ascunde demagogia dobandita de o educatie istorica falsa,trunchiata si mai ales destabilizatoare ,venind poate sub pseudonim ,din partea unui NEOCOMUNIST,poate cu cu un statut foarte avantajos fata de noi cei multi.Sa le spulber orice incercare de incriminare a MONARHIEI,ii intreb,si astept raspuns:
Stiu domniile lor de ce peninsula scandinava nu au asa mari probleme sociale,de ce anglia se alatura lor ca stabilitate,de ce tarile de jos nu simt aceiasi criza ca si noi ?Alooo!Surzilor si orbilor.Acolo ca si in lume,MONARHIA este un simbol,care prininsasi statutul ei reprezinta un SCUT social si economic pentru cetateni.Nu mai prezentati doamnelor si domnilor (ce va-ti adaugat doar trei litere a ceea ce sunteti,fosti comunisti,acum ,NEO-COMUNISTI) o istorie fabricata de cei ce doreau ca dragostea de rege care erea una cu dragostea de tara,sa fie uitata si urata.Din aces motiv si multe altele (la fel de neocomuniste)a dus ca tinerii de astazi sa nege ca sunt romani.As avea multe sa va spun dar sunt atat de indignat ca acum cand aveti la dispozitie atatea moduri de informare ,si nu o faceti,dar folositi minciunile imbinate uneori cu adevaruri istorice cu care ati fost infectati ma scarbeste pozitia in care va erijati.Daca nu cunoasteti realitatea istoriei,cum va permiteti sa judecati o instituti ce a unificat tara,care a dezvoltat sistemul de invatamant etc.Cum critiacati voi si pe ce baza simbolul care a facut sa fie respectata aceasta mica si frumoasa tara,de cele mai mari puteri ale lumii?Nu ne intereseaza opiniile voastre bazate pe minciuni care vau transformat din oameni in neoameni .Dar poate ca nu sunteti voi de vina in totalitate.Ci familiile din care proveniti si v-au incurajat sa acceptati fara sa mai intrebati,ceea ce va spuneua ce in mijlocul lor ati fost educati."Nu cauta si nu cerceta"

Musafir

#112

2014-01-22 18:28

succes!

Musafir

#113

2014-01-23 14:29

HAIDETI SA SALVAM ROMANIA!!!!!!!!!!!

Musafir

#114

2014-01-23 14:35

poate va fi mai bine ca pina acum , ne-au condus doar hotii din 1989 incoace.am ajuns romini jefuiti in propria tara .asta e culmea prostiei .

Musafir

#115

2014-01-23 16:32

Cred ca este singura solutie pentru a elimina acest sistem putred care nu ne ofera absolut nici o siguranta de a mai trai in propria tara.
Nicolaie Silviu
Musafir

#116 Monarhia salveaza Romania

2014-01-23 19:07

Monarhia Constitutionala este singura Institutie si Sistem de Guvernare care mai are posibilitatea si credibilitatea prin reputatia nepatata a Casei Regale si a MS Regele Mihai I al Romaniei, sa mai Salveze Romania din mainile celor care o Jefuiesc si o distrug !


Musafir

#117

2014-01-23 19:16

g

Musafir

#118

2014-01-23 19:39

Traim intr-un haos de nedescris,in nepasare si dispret din partea celor ce ne conduc.Rusine.....

Musafir

#119

2014-01-23 20:26

PETITIE online,

Nu-i pasa nimanui de petitii in Romania.
Am semnat nenumarate.
Nu s-a schimbat ceva.

Musafir

#120

2014-01-23 20:37

vrem o schimbare

Musafir

#121

2014-01-23 22:10

Demisiile escrocilor si a nesimtitilor astora de la guvern si presedintele tari , rusinee

Musafir

#122

2014-01-23 22:18

da dorim monarhie.dorim sa se schimbe tot in tara asta.e prea multa hotie!e prea multa coruptie! este nivel de trai prea scazut! nu e nimic cum trebuie aici !!!!

Musafir

#123

2014-01-24 07:42

MONARHIA SALVEAZA ROMANIA!

Musafir

#124

2014-01-24 08:32

DOAMNE AJUTA SA REUSIM!

Musafir

#125

2014-01-24 11:58

ajunge atata bataie de joc de oamenii acestei tarisoare