Vreti Monarhie in ROMÂNIA??????


Musafir

/ #111

2014-01-22 17:52

Am citit diferite comentarii,mai simple,mai elaborate.Am fos profund dezamagit de acele comentarii foarte laborios concepute,dar care nu au putut ascunde demagogia dobandita de o educatie istorica falsa,trunchiata si mai ales destabilizatoare ,venind poate sub pseudonim ,din partea unui NEOCOMUNIST,poate cu cu un statut foarte avantajos fata de noi cei multi.Sa le spulber orice incercare de incriminare a MONARHIEI,ii intreb,si astept raspuns:
Stiu domniile lor de ce peninsula scandinava nu au asa mari probleme sociale,de ce anglia se alatura lor ca stabilitate,de ce tarile de jos nu simt aceiasi criza ca si noi ?Alooo!Surzilor si orbilor.Acolo ca si in lume,MONARHIA este un simbol,care prininsasi statutul ei reprezinta un SCUT social si economic pentru cetateni.Nu mai prezentati doamnelor si domnilor (ce va-ti adaugat doar trei litere a ceea ce sunteti,fosti comunisti,acum ,NEO-COMUNISTI) o istorie fabricata de cei ce doreau ca dragostea de rege care erea una cu dragostea de tara,sa fie uitata si urata.Din aces motiv si multe altele (la fel de neocomuniste)a dus ca tinerii de astazi sa nege ca sunt romani.As avea multe sa va spun dar sunt atat de indignat ca acum cand aveti la dispozitie atatea moduri de informare ,si nu o faceti,dar folositi minciunile imbinate uneori cu adevaruri istorice cu care ati fost infectati ma scarbeste pozitia in care va erijati.Daca nu cunoasteti realitatea istoriei,cum va permiteti sa judecati o instituti ce a unificat tara,care a dezvoltat sistemul de invatamant etc.Cum critiacati voi si pe ce baza simbolul care a facut sa fie respectata aceasta mica si frumoasa tara,de cele mai mari puteri ale lumii?Nu ne intereseaza opiniile voastre bazate pe minciuni care vau transformat din oameni in neoameni .Dar poate ca nu sunteti voi de vina in totalitate.Ci familiile din care proveniti si v-au incurajat sa acceptati fara sa mai intrebati,ceea ce va spuneua ce in mijlocul lor ati fost educati."Nu cauta si nu cerceta"