Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#5401

2014-01-09 21:06

Stimate domnule Mihai Gadea,
Am semnat petitia cu speranta ca isi va atinge scopul insa eu cred ca mai marii lumii stiu ce se intampla la noi si nu le pasa de oameni. Este o conspiratie universala a minciunii si falsitatii .

Musafir

#5402

2014-01-09 21:06

Hai ROMÂNIA!!!.....

Musafir

#5403

2014-01-09 21:06

Felicitarii ptr.initiativa,cu un amendament trbuia sa plecatii cu numaratoarea de la 7 400 000 cei care si-au dat deja odata acordul sa plece.

Musafir

#5404

2014-01-09 21:06

Mihai,de ce nu vrei sa devi Presedintele Romaniei,
gandestete.
ai expunere media iesti conoscut Romanilor, bani nu sunt o problema, vin doar daca tu faci acest pas. Viorel Ionut

Musafir

#5405

2014-01-09 21:06

“Dreptatea este stapana si regina tuturor virtutilor“
Acesta este adagiul care este scris pe peretele de la Inalta Curte de Casatie si Justitie, cati dintre magistratii din cel mai ainalt for al justitiei, respecta acest adagiu ? cum sa mai cred in dreptatea suprema, cand niste judecatori ma pot condamna spre exemplu pe baza unor probe indirecte, sau prin telepatie, sau pe baza unor probe insuficiente, neconcludente. E nevoie de o mare reforma in justitie dragii mei. Multe capete ar trebuie sa cada de la varful piramidei

Musafir

#5406

2014-01-09 21:06

suntem o tara a procurorilor.ne trebuie iar 50 ani sa iesim in strada

Musafir

#5407

2014-01-09 21:06

Am studiat și în Germania în perioada 1996 - 2000 și pot spune că am avut bucuria de a mă intalni cu mulți politicieni germani. Mi-aș dori și eu un președinte despre care să vorbesc cu mândrie. Cu domnul Basescu mi-e rușine pur și simplu. Susțin cele scrise în petiție și mi-aș dori ca ea să constituie acea buturuga mică ce va răsturna carul lui Basescu cât mai departe, eventual pe mare.

Musafir

#5408

2014-01-09 21:06

va multumesc ptr aceasta idee,va multumesc ptr curaj,va multumesc ptr ca existati sifaceti asta ptr romanii adevarati ai acestei tari!

Musafir

#5409

2014-01-09 21:06

Va multumesc din suflet ca santeti alaturi de toti romani si loati atitudine impotriva abuzurilor de neimaginat pe care le face DNA politia politica a lui Basescu.
antiabuz

#5410

2014-01-09 21:06

Americanilor,lasati-ne sa scapam de Basescu!Era sa scapam,dar a sarit Merkel in apararea sa.
Foarte multi oameni ajung in inchisoare pe probe indirecte,altii au primit condamnari aberante pe niste presupuneri.
Moldoveanu este cea mai mare eroare judiciara,dar Basescu nu a vrut sa il gratieze.....i-am gasit si blogul sau prin 2010.Cerea sa fie eutanasiat.
O fata nu a omorat pe nimeni,doar a participat la o dubla crima.Era impreuna cu doi insi.Au fost condamnati la inchisoare pe viata.Unul din ei a decedat in inchisoare.Ea de ce a primit inchisoare pe viata?Nu s-a atins nici macar de un fir de par de-al victimelor.Ea din 1996 este dupa gratii.Camelia Tapoi parca o cheama.Cat o mai tin dementii astia?

Musafir

#5411

2014-01-09 21:06

E de tot râsul pînă unde ajunge absurdul ?!
Secretarul de stat adj al SUA se întâlneşte cu preşedintele celui mai important for juridic din România, nimeni altul decât nepotul unui fost general de securitate român care a luptat cel mai aprig împotriva Americii - duşmanul de moarte al omenirii, cum ne spunea atunci !
Dacă nu veţi lua măsuri urgente de restabilirii ordinei în această ţară, mă faceţi să cred că nu nepotul, ci unchiul a avut dreptate. Şi nu Uncle Sam, ci cel al preşedintelui CSM român. Şi în acest caz ar trebui să ne adresăm lui Vladimir Putin !!!

Musafir

#5412

2014-01-09 21:06

basescu sustine justitia corupta din romania .In Ardeal,(Jud.alba)baronii locali ca Necsulescu fura pamanturile oamenilor ajutat de primarie si sustinuti de justitie;

Musafir

#5413

2014-01-09 21:06

am semnat pentru prietena mea care nu are net, irina iza

Musafir

#5414

2014-01-09 21:06

Felicitari .

Musafir

#5415

2014-01-09 21:06

justitia sa-si faca treaba asupra tuturor, nu numai asupra celor vizati de Basescu sau grupul sau de interese; sa-si faca el 'mea culpa' si apoi sa o ceara celorlalti.

Musafir

#5416

2014-01-09 21:06

Multumim domnilor Gadea si Ursu pentru iniutiativa de a ne face cunoscute opiniile noastre lumii intregi si administratiei americane.Pe vremea copilariei mele,tata si unchii mei ascultau cu mare speranta Vocea Americi si Europa Libera,avand privilegiul de a fi posesorii unui aparat de radio,asteptand venirea "americanilor" ,iar mesajele transmise le indreptateau asteptarile.Imi sunt inca vii acele comentarii,dar din pacate aztazi parintii mei ca si a multora nu mai sunt,iar noi urmasii lor ne bucuram de acest privilegiu"venirea americanilor" dar de acei adevarati"americani eliberatori" asteptati ani si decenii.In era informatiilor si contrainformatiilor(nu pot accepta ca nu ne cunosc suferintele,spiratiile) ma intreb de ce administratie americana ne tradeaza inca odata increderea,sperantele si inima oferite poporului si guvernului american? Ce ratiuni si intelegeri sunt la mijloc?Imi doresc ca in memoria colectiva a poporului roman sa nu fie posibil sa spunem MOSCOVA=WASHINGTON! Sper ca Administratie SUA sa afle de adevaratele noastre aspiratii si opinii,de demnitatea si suferinta noastra!

Musafir

#5417

2014-01-09 21:06

Daca Romania este tara in care elevi mediocri, care la 10 sau 16 ani nu reusesc decat sa fie cei mai slabi dintr-o clasa, iar ca adulti, la fel de mediocri, dar mult slefuiti in abilitati similare cu ale clanurilor mafiote, ajung presedinti de tara...atunci Romania este tara din care e mai corect, daca tii la democratie, demnitate umana si moralitate, sa pleci...

Musafir

#5418 Re:

2014-01-09 21:06


Musafir

#5419

2014-01-09 21:06

Salut ideea acestei petitii dar este mult prea putin. Cei pe care i-am ales au pomis demiterea lui Basescu nu coabitare. Cer o lege pentru tragerea la raspundere inclusiv penala si patrimoniala a magistratilor vinovati, care nu-si fac datoria corect, in litera si spiritul legii. Sper sa apara un lider politic apt sa devina presedinte, sa-si asume responsabilitatile functiei, sa lupte pentru independenta politica si economica a Romaniei si pentru oamenii ei. Pana in prezent nu exista om politic sa merite pe viitor functia de presedinte al Romaniei.

Musafir

#5420

2014-01-09 21:06

felicitari pentru aceasta initiativa.va multumesc in numele tuturor membrilor familiei mele.bv ...bv...

Musafir

#5421

2014-01-09 21:06

Momentul semnarii acestei petitii constituie o ultima sansa pentru a ne trezi din "amorteala" si indiferenta istorica fata de propria soarta. Democratia a fost si v-a fi un deziderat pentru multe generatii de acum in colo in Romania.Este momentul sa ne exprimam direct,deschis si cu demnitate pentru o Romanie "adevarata".
Curaj ROMANI !

Musafir

#5422

2014-01-09 21:06

Cel ce vine sa stea la masa boierului, nu va asculta ce spunem noi aici.

Musafir

#5423

2014-01-09 21:06

va multumesc pentru tot ce faceti pentru Romania cinste voua va suntem alaturi an toate demersurile voastre. Nu mai ampreuna putem reusi. Suntem mandri de voi si va iubim mult.

Multa bafta!

Musafir

#5424

2014-01-09 21:06

ACUM ORI NICIODATĂ, CROIEŞTE-ŢI ALTĂ SOARTĂ, LA CARE SĂ SE-NCHINE ŞI CRUZII TĂI DUŞMANI !!!

DOAMNE-AJUTĂ !!!

Musafir

#5425

2014-01-09 21:06

jOS DICTATORU VREM PACE SI LINISTE...