Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

/ #5416

2014-01-09 21:06

Multumim domnilor Gadea si Ursu pentru iniutiativa de a ne face cunoscute opiniile noastre lumii intregi si administratiei americane.Pe vremea copilariei mele,tata si unchii mei ascultau cu mare speranta Vocea Americi si Europa Libera,avand privilegiul de a fi posesorii unui aparat de radio,asteptand venirea "americanilor" ,iar mesajele transmise le indreptateau asteptarile.Imi sunt inca vii acele comentarii,dar din pacate aztazi parintii mei ca si a multora nu mai sunt,iar noi urmasii lor ne bucuram de acest privilegiu"venirea americanilor" dar de acei adevarati"americani eliberatori" asteptati ani si decenii.In era informatiilor si contrainformatiilor(nu pot accepta ca nu ne cunosc suferintele,spiratiile) ma intreb de ce administratie americana ne tradeaza inca odata increderea,sperantele si inima oferite poporului si guvernului american? Ce ratiuni si intelegeri sunt la mijloc?Imi doresc ca in memoria colectiva a poporului roman sa nu fie posibil sa spunem MOSCOVA=WASHINGTON! Sper ca Administratie SUA sa afle de adevaratele noastre aspiratii si opinii,de demnitatea si suferinta noastra!