Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#51

2014-01-09 17:05

Ma-m cam saturat sa vad Romania ca o tara de nimic eu zic ca toti care vin sa ne controloze sa se uite in curtea lor ca asa de perfecti nu sunt.America_democratie?Cind ei au inca pedepsa cu moartea,califici personal ca sa omoare pe altii??!!!
Nu avem politiiceni care sa ne reprezinte,parlamentari inteligenti si cu principii viziune si sa creada in ce fac nu sa se plimbe de la un partd la altu si sa-si schimbe culoarea politica ca si cameleoni. iar societatea Romana sa-si schmbe felu de a gindi daca vrei sa schimbi ceva trebuie sa te schimbi tu insusi

Musafir

#52

2014-01-09 17:06

Ar fi bine daca am fi auziti dar se pare ca doar Basescu este crezut ,poate vom afla cat mai repede de ce

Musafir

#53

2014-01-09 17:07


Datorita voua poate reusim sa nu mai fim umiliti de spalati pe creier din gasca lui Basescu,si sa afle si cei din exterior adevarul .Multumim pt felul in care luptati sa fim informati de toate murdariile pe care le fac acesti nenorociti.

Musafir

#54

2014-01-09 17:09

Va felicit din toata inima pentru aceasta initiativa.Cred ca ar fi necesar cat mai multe astfel de actiuni in Europa si SUA,pentru a arata si adevarata fata a acestui regim corupt si mafiot pe care ni l-au impus,in mod cu totul eronat si cu incalcarea celor mai elementare drepturi si democratiei,pentru amestecul brutal in treburile interne a unui stat independent si suveran si a carui cetateni sunt in masura sa isi hotarasca singuri soarta,fara amestecul marilor puteri in teburile sale interne.Am fost profund dejamagita de atitudinea SUA cu referire la romani si am simtit ca drepturile omului au fost incalcate de catre niste politicieni aroganti si fara sa aiba decenta de a se informa cu privire la situatia din Romania, preluand doar informatiile rauvoitoare si interesate economic ale ambasadorului gitenstein care o avea,asa cum a recunoscut,drept mentor pe monica macovei cea plina de ura si venin si care se face vinovata de minciuni si denigrarea tarii la toate institutiile straine.Aveam pretentia ca acesti politicieni america,care se considera mari democrati, sa se informeze si din alte surse inainte de a se erija in a da indicatii si a impune masurile pe care sa le ia Romania pentru a fi in gratiile lor.Abia astept sa vad cum vor reactiona si de data asta,dar sincera sa fiu nu mai am nici o speranta in ce-i priveste.Totusi cred ca astefel de actiuni au rolul important de a determina mai apoi trecerea de la vorbe la fapte.E nevoie totusi cred,ca cineva sa organizeze si alte actiuni.

Musafir

#55

2014-01-09 17:09

Mult succes!

Musafir

#56

2014-01-09 17:10

Daca exista o cale, o speranta cat de mica pentru a ne recastiga demnitatea, pentru ca statul de drept sa nu mai fie "stramb", trebuie incercat. Nu trebuie sa fim lasi.

Musafir

#57

2014-01-09 17:10

Traian Basescu a promis - si a si facut - in favoarea SUA o multime de mizerii contra Romaniei (inclusiv mentinerea unei stari de tensiune cu Rusia), motiv pentru care am dubii ca ceva, orice!, din ce facem noi va schimba ceva. Statele Unite au dovedit permanent ca se comporta cat de cat democratic doar in interiorul granitelor lor; in rest... Dar, in aceeasi masura cred ca daca nu facem nimic, nimic, e chiar mai rau. Succes petitiei!

Musafir

#58

2014-01-09 17:10

ar trebui miine cind vine acea d na,sa iasa lumea in strada.

Musafir

#59

2014-01-09 17:11

Felicitati-l pe dl.Frunda.

Musafir

#60

2014-01-09 17:12

Cea ce s-a intamplat si se intampla in Romania din 1990 pana in prezent 2014 a fost orice vreti dar , democratie in nici un caz nu a fost. Asta nu e democratie ! S.U.A. si U.E. sa ne lase in pace cu interventiile lor si cu abuzurile la adresa cetatenilor romani. Daca vor un dictator ca Basescu sa il ia la ei acolo in administratia lor, noi nu il vrem in Romania noastra.
incoruptibilul

#61 gadea&ursu

2014-01-09 17:12

un imperiu mafiot care incearca sa impuna coruptia in aceasta tara si care de la infiintare incearca prin orice mijloace sa distruga statul de drept. Un imperiu cladit pe santaj, care deserveste gruparea politica dispusa sa il serveasca pe mogul, in cazul nostru Voiculescu a carui loc este in puscarie alaturi de ceilalti santajisti...

Musafir

#62

2014-01-09 17:13

Desi am semnat, sunt sceptica in legatura cu efectul acestei petitii. Petitia aia semnata de 7 milioane si jumatate de cetateni ce efect a avut? Dar cum speranta moare ultima, nu trebuie sa renuntam!

Musafir

#63

2014-01-09 17:14

Buna initiativa!!!!

Musafir

#64

2014-01-09 17:14

am semnat petitia ,,,,sunt sigura ca Congresul SUA ,,Stiu de abuzurile care se fac la noi in tara ,,,,sunt tolerate ca sa poata ,,,controla ,,,lumea ,,, DUMNEZEU CEL BUN NE POATE SCAPA DE CE ESTE ACUM IN LUME ,,, Nu avem incredere in nimeni ,,,

Musafir

#65

2014-01-09 17:15

eu vam facut placerea incepand cu 2015 domnul presdinte va conduce romania din opozitie va chema occidentul si ei vor spune sintem prezenti dar dumneavoastra nu pricepeti treaba asta sintem mai mult decit o colonie sintem vinduti prin tradare

Musafir

#66

2014-01-09 17:15

abuzurile acestui infractor odios,care se numeste basescu, trebuie sa inceteze.din pacate usl-ul in 2 ani, a reusit sa dea doar masura incapacitatii sale vizavi de aceasta problema.scrisoarea aceasta trebuia trimisa de guvern si parlament,nu de presa...

Musafir

#67

2014-01-09 17:16

Acest lucru l-am sugerat si eu intr-o postare.
Trebuie sa se plimbe aceasta scrisoare la toate forurile internationale,cele mai importante.
Numai asa ii putem combate pe Basescu si camarila lui.Nu se poate ca un singur om sa-si bata joc de o tara intreaga.Lumea trebuie sa cunoasca adevarul.

Musafir

#68

2014-01-09 17:17

actiunile procuraturii si justitiei din acesti ultimi ani sunt asemanatoare cu teroarea stalinista din anii 1950, cand erau condamnati toti oponentii regimului communist, utilizand aceleasi institutii ale statului.

Musafir

#69

2014-01-09 17:18

astept cu nesatz sa scapaM DE ACEST NEBUN DE LA COTROCENI...

Musafir

#70

2014-01-09 17:18

M-as bucura tare mult daca secretarul de stat careia ii este adresata petitia, macar o va citi.

Musafir

#71

2014-01-09 17:20

BASESCU A FOST DEMIS IN 2012. ACTUALMENTE ESTE UN INDIVID ILEGITIM LA COTROCENI. INGERINTELE AMERICANE IN ROMANIA, ATAT DE DESE SI NEJUSTIFICATE RISCA SA-MI ALUNGE SI ULTIMA UMBRA DE SIMPATIE PE CARE O AVEAN FATA DE SUA, SI ADMINISTRATIA AMERICANA. CU TOATE ACESTEA, MA INTREB: CE SOI DE RESPECT AU AMERICANII PENTRU ROMANI, DACA AU AVUT VREODATA ASA CEVA?

Musafir

#72

2014-01-09 17:20

sa plece piratul de la cotroceni

Musafir

#73

2014-01-09 17:20

suntem satui de minciunile prin care regimul BASESCU v-a indus in eroare pe toti,desi 7,4 milioane de romani ,am votat demiterea lui.va consideram tara cea mai democratica din lume dar prin interventia in treburile noastre interne ,nu dati dovada .prin prezenta va cerem sa ne ascultati si opinia noastra,sa se implineasca hotararea votului in urma caruia l-am demis!

Musafir

#74

2014-01-09 17:21

Sunt de acord
Akbar

#75 raspuns

2014-01-09 17:21

La cata mafie e in Romania, eu cred ca Justitia isi face treaba. Nastase, Voiculescu, Dragnea, Fenechiu, Videanu, Silaghi plus cei deja incarcerati au furat oameni buni. Din cate stiu eu noi suntem membri NATO si asta inseamna leadership-ul SUA in probleme strategice. Daca penalii USL vor sa incalece Justitia, normal ca americanii se ingrijoreaza. Asa ca lasati prostiile si petitiile ca pareti mai slugi decat sunteti.