Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#11126

2014-01-10 12:28

tineti-o tot asa!va felicit!















ghise

#11127

2014-01-10 12:29

Impotentii si incompetentii din parlament trebuie sa CONSTATE ca Basescu Traian ESTE DEMIS de aproape un an si sa puna in fapt acest lucru.
UN BASIST DE RAND !!!

#11128 BASIST = AGRAMAT, NEEDUCAT, SMENAR, MINCINOS, TICALOS, TRADATOR !!!

2014-01-10 12:29

Atributele (trasaturile) BASISTULUI (D.EX.) = AGRAMAT, LIPSIT DE EDUCATIE, BURTOS, BOGAT, TICALOS, MINCINOS, SADIC, HOTZ, TALHAR, DERBEDEU, INTERLOP, NEMERNIC, anastas-ic, boc-ic, udre-ic, cocos-ic, bercean-ic, videan-ic (vidanja), flutur-ic, blag-ic, funer-ic, bourean-ic, dorinflor-ic...!
fiti drepti

#11129 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:29

#4: -

Nu-s PDL-ist. N-am votat cu Basescu si nu mananc ciolane politice.

Daca esti interesat, afla ca sunt doctor (si inginer) si am mai multi ani munciti in cercetare in strainatate decat ani de scoala are alegatorul mediu PSD, sau conducatorul mediu PSD (exceptand diplomele la fara frecventa, la privat, sau cumparate).

Mi-am repatriat taxele pe venit de cate ori am avut ocazia -- adica am platit in tara impozitele pe veniturile mele. Sunt mai multi bani decat va castiga vreodata un bugetar onest in viata lui in Romania. N-am avut nici un beneficiu material din partea statului roman, dar sunt roman crescut, educat si format in Romania in mare parte.

E dificil pentru mine sa vad cat de jos a ajuns clasa politica si cat de manipulati sunt oamenii. E dificil sa vad cum clovnii si limbajul obscen conduc tara, cum plagiatorul Ponta si repetentul Antonescu sunt obedienti criminalului tradator Voiculescu si toti arunca in spatele matrozului Basescu orice responsabilitate a guvernarii.

Sunt aproape 2 ani de cand USL guverneaza, si grija lor e doar Basescu si legi favorizatoare de coruptie, pentru puscariabilii politici si nu numai. Grija pentru viitor lipseste, interesul imediat si furtul au prioritate. Uneori mai vad sperante la Antonescu, dar Ponta din tanarul politician de perspectiva a ajuns doar un infantil infatuat si smecher fara cuvant -- e greu sa fii liderul unui cuib de vipere, de interese ilicite, e greu sa fii in cardasie cu puscariabilii din propriul partid si nu numai.

Informatia se citeste din mai multe surse, se analizeaza, se filtreaza si apoi se foloseste. Din pacate Antena 3 are un numar imens de spectatori fideli, manipulati. Voiculescu si-a cumparat influenta si libertatea cu aceasta televiziune. Gadea, Badea, Tudor si ceilalti, sunt platiti bine si joaca pentru patron.

Faptul ca vin des in tara, ca urmaresc evenimentele si ca m-am intors la aceasta lista, arata ca imi pasa de Romania si de romani. Faptul ca imi ajut conationalii si ca vreau sa revin in economia romaniei ma descalifica in ochii tai.

Eu va doresc sa traiti pe masura muncii voastre, atat si nimic mai mult. Si sa fiti suficient de maturi si de informati sa luati decizii si sa suportati consecintele.


Musafir

#11130

2014-01-10 12:29

SA NU UITAM DISTRUGEREA ECONOMIEI , SUB TUTELA GUVERNANTILOR DE PANA ACUM , PRIN INTERMEDIUL DIRECTORILOR PUSI PE CRITERII POLITICE CARE AU FALIMENTAT INTREPRINDERILE DE ORICE FEL DIN ROMANIA, INTREPRINDERI CE DE ALTFEL PANA LA IMIXTIUNEA POLITICILOR FUNCTIONAU BINE, SI SE PUTEAU DEZVOLTA,CHIAR DACA ERA IMPOTRIVA INTERESELOR ECONOMICE EUROPENE.

Musafir

#11131

2014-01-10 12:29

Felicitari pentru initiativa.
Ajunge d-nule PRESEDINTE. V-am votat dar imi pare rau ca am
facut acest lucru.
Timp de aproape 9 ani ati fost un presedinte imbracat in hainele democratiei dar cu un comportament (APUCATURI)
comunisto-securiste. TREZESTETE NATIUNE

Musafir

#11132

2014-01-10 12:29

Am primit hotarire pronuntata impotriva societatii comerciale dizolvata si radiata la care am fost asociat unic. Reclamanta a fost societatea Transilvania din Oradea la care actioneaza fratii Micula...

Am pierdut procesul in instante civila, judecata efectuindu-se pe Instructiunile OU-I care reglementeaza energia electrica... Judecatorul a schimbat cadrul procesual (a introdus SC ELECTRICA SA care nu este societate comerciala, de exemplu), a schimbat obiectul cererii (a consemnat anulare act in locul pretentiilor)...

M-am judecat pentru terenul de sub casa mea, terenul fiind reglementat de legea de fond funciar. Dupa ani de judecata, instanta nu mi-a motivat temeiul "titlului de proprietate" emis pe numele vinzatorului, dupa ce am cumparat, titlu emis pe vremea cind Gabi Oprea ofiter activ era delegat in functia de prefect ... Dupa atitia ani nu stiu modalitatea legala prin care a fost modificat art.36 alin.6 din legea 18/1991 de fond funciar.

Astazi, casa mea, este prima casa care sta in aer. Si asta se datoreaza ICCJ.
Astazi casa mea nu are energie electrica, si nu are apa.
Furnizarea apei a fost intrerupta din strada
in 7.3.2012, pe vremea cind strigam in Piata Universitatii "Jos Basescu! Jos Boc! Jos PDL".

Pentru 2012, mi s-au impus 4 decizii de impunere pentru imobile, o decizie de impunere accesorii si 3 instiintari. In 2013 nu am primit nici o decizie de impunere.

Macar despre aceste aspecte sa luati cunostinta.
gadea

#11133 Re:

2014-01-10 12:29

#19: - an

fi-ti-ar gramatica de ras de taran coclit

un credincios

#11134 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 12:30

#55: -

Nu-s PDL-ist. N-am votat cu Basescu si nu mananc ciolane politice.

Daca esti interesat, afla ca sunt doctor (si inginer) si am mai multi ani munciti in cercetare in strainatate decat ani de scoala are alegatorul mediu PSD, sau conducatorul mediu PSD (exceptand diplomele la fara frecventa, la privat, sau cumparate).

Mi-am repatriat taxele pe venit de cate ori am avut ocazia -- adica am platit in tara impozitele pe veniturile mele. Sunt mai multi bani decat va castiga vreodata un bugetar onest in viata lui in Romania. N-am avut nici un beneficiu material din partea statului roman, dar sunt roman crescut, educat si format in Romania in mare parte.

E dificil pentru mine sa vad cat de jos a ajuns clasa politica si cat de manipulati sunt oamenii. E dificil sa vad cum clovnii si limbajul obscen conduc tara, cum plagiatorul Ponta si repetentul Antonescu sunt obedienti criminalului tradator Voiculescu si toti arunca in spatele matrozului Basescu orice responsabilitate a guvernarii.

Sunt aproape 2 ani de cand USL guverneaza, si grija lor e doar Basescu si legi favorizatoare de coruptie, pentru puscariabilii politici si nu numai. Grija pentru viitor lipseste, interesul imediat si furtul au prioritate. Uneori mai vad sperante la Antonescu, dar Ponta din tanarul politician de perspectiva a ajuns doar un infantil infatuat si smecher fara cuvant -- e greu sa fii liderul unui cuib de vipere, de interese ilicite, e greu sa fii in cardasie cu puscariabilii din propriul partid si nu numai.

Informatia se citeste din mai multe surse, se analizeaza, se filtreaza si apoi se foloseste. Din pacate Antena 3 are un numar imens de spectatori fideli, manipulati. Voiculescu si-a cumparat influenta si libertatea cu aceasta televiziune. Gadea, Badea, Tudor si ceilalti, sunt platiti bine si joaca pentru patron.

Faptul ca vin des in tara, ca urmaresc evenimentele si ca m-am intors la aceasta lista, arata ca imi pasa de Romania si de romani. Faptul ca imi ajut conationalii si ca vreau sa revin in economia romaniei ma descalifica in ochii tai.

Eu va doresc sa traiti pe masura muncii voastre, atat si nimic mai mult. Si sa fiti suficient de maturi si de informati sa luati decizii si sa suportati consecintele.


Musafir

#11135 Re:

2014-01-10 12:30

#24: -

Iesi in strada


Musafir

#11136

2014-01-10 12:30

O TARA ATAT DE FRUMOASA DAR PACAT CA NOI ALEGATORI NU STIM CE VREM

Musafir

#11137

2014-01-10 12:30

As vrea sa se stranga cel putin un milion de semnaturi. Cu cat suntem mai multi, cu atat forta noastra este mai mare. Poporul roman nu mai poate fi ignorat. Bravo Antena 3! Sunteti cei mai buni.

Musafir

#11138

2014-01-10 12:31

Ar trebui ca noi toti sa luam atitudine si sa ne manifestam cu mandrie apartenenta la o natie atat de incercata.

Musafir

#11139 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:31


Musafir

#11140

2014-01-10 12:31

Daca cei din coalitia la guvernare nu sint in stare sa convinga pe americani si nici pe cei de la UE adevarata stare de lucruri din tara noastra,nu ramine decit ca noi cetatenii sa semnam asemenea petitii sau sa iesim cu totii in strada(eu inca nu inteleg de ce un reprezentant al secretarului de stat american s-a dus intr-un garaj sa se informeze la un presedinte suspendat si totusi am o explicatie nu cumva presedintele Romaniei a facut unele promisiuni americanilor legate de resursele tarii).

Musafir

#11141

2014-01-10 12:31

Cea mai mare rusine a Romaniei acest Guvernator a facut mai mult rau Romaniei decit Ceausescu ! Ceausescu nu a facut de ris Romania in plan extern ca acesta " voit " este singura atributiune a Guvernatorului care de la bun innceput a exercitat-o in dezavantajul tarii! In primul rind rusine noua tuturor ca asta inca ocupa Cotroceniul si in plus pe banii nostrii face rau tarii!
Nu-s un Gadea

#11142 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 12:31

#7: -

Nu-s PDL-ist. N-am votat cu Basescu si nu mananc ciolane politice.

Daca esti interesat, afla ca sunt doctor (si inginer) si am mai multi ani munciti in cercetare in strainatate decat ani de scoala are alegatorul mediu PSD, sau conducatorul mediu PSD (exceptand diplomele la fara frecventa, la privat, sau cumparate).

Mi-am repatriat taxele pe venit de cate ori am avut ocazia -- adica am platit in tara impozitele pe veniturile mele. Sunt mai multi bani decat va castiga vreodata un bugetar onest in viata lui in Romania. N-am avut nici un beneficiu material din partea statului roman, dar sunt roman crescut, educat si format in Romania in mare parte.

E dificil pentru mine sa vad cat de jos a ajuns clasa politica si cat de manipulati sunt oamenii. E dificil sa vad cum clovnii si limbajul obscen conduc tara, cum plagiatorul Ponta si repetentul Antonescu sunt obedienti criminalului tradator Voiculescu si toti arunca in spatele matrozului Basescu orice responsabilitate a guvernarii.

Sunt aproape 2 ani de cand USL guverneaza, si grija lor e doar Basescu si legi favorizatoare de coruptie, pentru puscariabilii politici si nu numai. Grija pentru viitor lipseste, interesul imediat si furtul au prioritate. Uneori mai vad sperante la Antonescu, dar Ponta din tanarul politician de perspectiva a ajuns doar un infantil infatuat si smecher fara cuvant -- e greu sa fii liderul unui cuib de vipere, de interese ilicite, e greu sa fii in cardasie cu puscariabilii din propriul partid si nu numai.

Informatia se citeste din mai multe surse, se analizeaza, se filtreaza si apoi se foloseste. Din pacate Antena 3 are un numar imens de spectatori fideli, manipulati. Voiculescu si-a cumparat influenta si libertatea cu aceasta televiziune. Gadea, Badea, Tudor si ceilalti, sunt platiti bine si joaca pentru patron.

Faptul ca vin des in tara, ca urmaresc evenimentele si ca m-am intors la aceasta lista, arata ca imi pasa de Romania si de romani. Faptul ca imi ajut conationalii si ca vreau sa revin in economia romaniei ma descalifica in ochii tai.

Eu va doresc sa traiti pe masura muncii voastre, atat si nimic mai mult. Si sa fiti suficient de maturi si de informati sa luati decizii si sa suportati consecintele.


Musafir

#11143

2014-01-10 12:31

Este nevoie de atitudine civica impotriva regimului Basist, dar trebuie mai multa presiune pe cei actuali, ce detin purea cu 70%, si cred ca dupa 2 ani de guvernare nu mai trebuie pupati in cur si nu mai au nici o scuza ca nu-i lasa Base. Sa schimbe legile daca e nevoie si sa le aplice.
basau

#11144 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:31

esti un mare BASANAU  !!!   Tu medic (inginer)???  Poatre basanau nescolit !!!

 

o daca nerusinata

#11145 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:32

#11125: sunt un roman - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

nu mai aveti inspiratie d-nule "roman" de postati acelas mesaj ????!!!!!


Musafir

#11146

2014-01-10 12:32

Nu am votat PDL-l niciodata si nici pe TRAIAN BASESCU.Sper din tot sufletul meu de roman adevarat,ca drapelul Romaniei pe care cu cinste il tin in curtea casei mele din Focsani sa nu fie calcat in picioare si de USL-isti asa cum au facut-o pdl-istii in scopuri personale.Sper ca fiul meu sa traiasca intr-o tara demna si sa nu-si gaseasca locul in afara granitelor ei ,asa cum o fac multi altii.As vrea sa fie mai vizibila diferenta intre guvernarea PDL si cea USL.....poate ar trebui sa-mi schimb ochelarii?????

Musafir

#11147

2014-01-10 12:32

Trăim într-o ţară unde putem URLAA cât ne ţine gura, tot nu ne aude nimeni.
bine

#11148 coment petitie antena 3

2014-01-10 12:32

mai, "asa cred " ESTI UN RAHAT MARE"! si urat mirositorrrrr!!! mirosi prin tot ce-ai debitat, exact ca ...bolnavul si a lui cohorta !! nu actualii sunt de vina, sau hoti sau puscariabili !! sunt cei
care au fost si care s-au pus la adapostul ""psihopatului tatic" care au furat de nici ei nu mai stiu cat, iar "matalutza" nu vezi asta, nici... nici..... !! de ce oare ? pt. ca esti un MARE RAHAT" si, ASTA CRED !! dai vina pe cine nu trebuie !! de ce !! pt. ca gandesti, daca gandesti, cu ...altce4va !! REVINO-TI !!


Musafir

#11149

2014-01-10 12:32

In primul rand vreau sa multumesc d-lui Gadea si d-lui Badea pt o adevarata initiativa care priveste JUSTITIA si felul ei de a fi pusa in aplicare.pt ca ROMANIA a devenit o tara plina de HOTI,TALHARI,INTERLOPI si PROSTITUTE IN FRUNTE CU BASESCU,(Specific ca BASESCU a devenit cumatru cu interlopii care acestia la randul lor sunt sefii prostitutelor,apoi si nasul hotilor,si talharilor).JOS TALHARUL BASESCU CA NE-A FACUT DE RUSINE IN LUME

Musafir

#11150

2014-01-10 12:32

Sunt deacord cu petitia.
Va sugerez sa afisati pe banerul emisiunilor d-stra (Sinteza zilei, Punctul de intalnire, Secvential,La ordinea zilei, Exces de putere)traduceri in engleza si germana ale cucului in sedintele CSM si pe unde apuca,poate asa se vor lamurii si cetatenii SUA, Germaniei, Angliei, Parlamentul European, s.a., cat de mult respecta Presedintele Romaniei independenta justitiei.
Va felecit pentru initiativa.