Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#10851

2014-01-10 11:54

Romani sa fim uniti, puternici ,demni, cinstiti si astfel trebuie sa invingem. Traiasca dreptatea si libertatea!
Alege numele de user

#10852 Le e frica

2014-01-10 11:55

Se vede clar ca le e frica la cateii lui Basescu pentru ca nu stiu cum sa mai denigreze. Dar sa tina minte un lucru. Tradatorii totdeauna au fost pedepsiti. Iar ei sunt tradatori de neam. Nu le doresc decat sa ocupe locul pe care-l merita!

Musafir

#10853

2014-01-10 11:55

fratilor faceti tot ce se poate sa scapam de basi ca nu mai suport sa i vad ranjetul ala scarbos .asta nu e patriot nu s a gandit niciodata la tara doar la interesele lui .daca as avea o putere l as impusca ca pe ceausisti oricum ceausescu era mai bun .succes

Musafir

#10854

2014-01-10 11:55

Evacuarea proprietarilor din casele retrocedate - proprietari pe legea 112, prin acordul Statului Romamn cu beneficii materiale pentru acesta - fara o minima protectie sociala, este unul din abuzurile grave, nemaintalnite in alte state est - Europene.
Asa a fost declansata mafia imobiliare spre imbogatirea unora si lasarea pe drumuri a celor care s-au aflat la momentul nepotrivit in locul nepotrivit, totul acoperit de o propaganda neprobata impotriva nomenclaturistilor din cassele nationalizate - stiti care este statistica ? cati nomenclaturisti ? cati oameni obisnuiti ? Este cineva interesat ? Nu ! - pentru ca sarabanda retrocedarilor trebuie sa imbogateasca pe cine trebuie !
11.59.59 E TIMPUL SA SCAPAM DE TIRANIE !!!

#10855 TREZITI-VA ROMANI !!!

2014-01-10 11:55

A batut CEASUL AL 12-LEA !!!
anti-basss!

#10856

2014-01-10 11:55

Poate vede si doamna aceasta din SUA, acum in ceasul al 12-lea,cine s-a amestecat de fapt in treburile justitiei, cine este coruptul coruptilor si tatal hotillor,evident Basescu pe care il sustin si nu se mai face de ris ca cel de la referendum.


Musafir

#10857 Re:

2014-01-10 11:55

#76: -  

 

Valter COJMAN

#10858 O sugestie importanta pentru poporul roman

2014-01-10 11:55

Am semnat-o aseara... Cred ca Antena 3 ar mai trebui sa initieze o petitie. As initia-o eu dar nu va avea acelasi impact ca un demers al Antenei 3. Numele petitiei ar trebui sa fie: STOP VANZARII PAMANTULUI ROMANESC CELOR CARE NU SUNT CETATENI ROMANI!

Musafir

#10859

2014-01-10 11:55

Este bina ca macar acum in al doisprezecelea ceas cineva a gandit sa faca acest lucru, zic eu bun pentru poporul roman si pentru Romania.

Musafir

#10860

2014-01-10 11:55

pana cand suntem obligati sa legitimam
-minciuna.hotia,coruptia ,impostura ,tradarea de neam si tara,devalizarea tarii,clientelismul,sperjurul celui mai nemernic conducator al acestei natii ?
americanilor ,rezolvati intai "minunile "din tara voastra si apoi vom mai gasi intelegere pentru pretioasele voastre amestecuri.!!!!

Musafir

#10861

2014-01-10 11:55

doresc o schimbare de foarte multi ani cineva mea zis prin anii 1984 ca eu trebuea sa ma nasc cu o suta de ani anaite din cauza ca sunt pre cinstit pentru timpul asta. Dar pentru mine dreptetea nu are timp ea trebue sa fie mereu acum cand conduce Basescu cu Justitiea lui sau cu o mie doa de ani anaite justitiea trebuea sa fie la fel dreapta pentru ca de aea se cheama justitie. pentru ca altfel nu se mai cheama ca traim an democratie putem spune ca traim mai rau ca pe timpul lui ceausescu (an dictatura lui Basescu ).
ADRIAN URSU

#10862 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 11:55

#3: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.

labeunutv

#10863 Re: SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:55

#10753: Gadea - SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

Nene, du-te la doctor, esti prea nervos din cauza urii, ura care vine poate din PROSTIE... ce are a aface Voiculescu cu acest demers?

Daca Voiculescu a furat atunci sa mearga si el la puscarie dar impreuna cu toti hotiii din gasca Basescului... pe acestia DE CE nu-i ancheteaza nimeni??? Sunt plangeri facute de acum 500 zile pe numele lor....

Justitia este TOTAL aservita tradatorului national care este guvernatorul Basescu...

Asta-i motivatia acestui demers si daca zici ca nu intelegi, ori esti  de rea credinta, ori asa cum am scris mai sus, esti prost!

pensionar_revoltat

#10864 Prea blanda

2014-01-10 11:55

Buna initiativa dar cam prea blanda. O astfel de scrisoare ar trebui trimisa si cancelariilor europene (mai ales Germaniei).

Musafir

#10865

2014-01-10 11:55

SALVATI ROMANIA

Musafir

#10866

2014-01-10 11:55

Petitia este adresata virtual si GUVENATORULUI in fapt ar trebui demis!!!

Musafir

#10867

2014-01-10 11:56

Cred ca americanii nu sunt atat de naivi sau de neinformati incat sa fie pacaliti de Basescu si de clica lui.Ma intreb atunci ce motiv au sa-l protejeze pe acest individ. Domnilor americani v-am asteptat o jumatate de secol sa veniti si sa ne aduceti democratia Nu am crezut ca ne aduceti o dictatura de tip stalinist asa cum este dictatura basista. Chiar nu vreti sa vedeti ce se intampla in Romania? Va place sa dezamagiti un popor care si asa a fost napastuit de-a lungul istoriei.

Musafir

#10868 Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-10 11:56

LMusafirV Cred,ca trebuie mentionat,ca la data de 1.FEBROARIEvom fi cenzurati la exprimare libera atit noi POPORUL cit si dumneavoastra ZIARISTI.Atunci de ce a mai murit atita tineret. ;JOS DCTATORUL;
florina jebelean

#10869

2014-01-10 11:56

Numai bine
Doamne ajuta,sa nu va pierdeti iubirea si interesul pt Romania

Musafir

#10870

2014-01-10 11:56

nu mai avem putere nici sa comentam.

Musafir

#10871

2014-01-10 11:56

Sa zicem ,o ultima solutie...!
JOS BASISMUL !!!

#10872 BASISTII NU MAI DORM LINISTITI...

2014-01-10 11:56

Trebuie ca BASISTII SA NU MAI DOARMA DELOC (nu linistiti). Trebuie SA PLATEASCA AAA CCC UUU MMM (ACUM)...!!!

Musafir

#10873

2014-01-10 11:56

Dictatorul Basescu a fost DEMIS la Referendum!
A ramas la putere datorita sustinerii SUA, UE si a complicitatii USL,incalcandu-se astfel vointa majoritatii participantilor la acest Plebiscit pentru Eliberarea Romaniei de Dictatura Basescu. La sfarsitul celui de-al doilea razboi mondial, Romania a fost Abandonata de Occident in ghearele Comunismului;urmarile fiind resimtite si azi-Regele Mihai,Suveran de drept al Romaniei are in continuare continuare statutul de Abdicat,desi este Lovit de Nulitate Absoluta fiind obtinut prin forta si amenintare. A doua Abandonare s-a petrecut dupa Referendumul pentru Demiterea lui Traian Basescu. Urmeaza a treia Abandonare in sensul sustinerii lui Basescu si a unei persoane agreate de acesta la alegerile prezidentiale din 2014? Stie Occidentul ca in Romania Nu Este Democratie,in sensul ca explorarea gazelor de sist si a altor resurse naturale fara consultarea prin referendum a comunitatilor locale,ca libertatea presei e ingradita, ca parchetul si alte institutii functioneaza ca instrumente de santaj in mana politicienilor,indeosebi in mana Dictatorului Basescu,ca telefoanele sunt ascultate ilegal,ca fortele de represiune au intervenit cu brutalitate impotriva protestatarilor de la Pungesti? Stie America ca Dictatorul Basescu a vandut arme organizatiilor teroriste,ca Sorin Crivat a fost ucis pentru ca avea probele Implicarii Dictatorului Basescu in Traficul cu Armament?
Iata pe cine protejeaza Occidentul...Un Dictator Infractor!!! Si mai e ceva...avem o clasa politica nevolnica,dar poporul nu e prost. Nu transformati poporul roman din simpatizant al Occidentului in Oponent!

CTP-ziaristul

#10874 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 11:56

#63: -

Sunteti o televiziune de rahat prin ceea ce incercati sa promovati. Nu va este rusine nesimtiti ce sunteti. Va aparati penalii in frunte cu Voiculescu pe care il aserviti, in loc sa priviti demni si cu dreptate societatea in care traim si sa criticati hotii, sa-i eliminati. Voi sunteti viitorul? Ce nesimtire va asumati. Bai gadea, (nu meriti sa fii scris cu majuscule) chiar refuzi sa vezi realitatea din aceasta tara? Te-a cumparat Voiculescu cu cativa galbeni si pentru asta mananci la rahat de nu-ti ajunge! Chiar nu vezi ce hotii la drumul mare se petrec in Romania? Incotro ne indreptam fratilor cu unul ca tine ce esti iresponsabil prin indemnul la ura si la nedreptate ce le faci prin televiziunea lui Voiculescu. Rusine, mare rusine sa-ti fie! Sa dea Dumnezeu odata sa fie condamnat acest mare HOT - Voiculescu si sa vedem atunci ce rahat o sa mai mananci. Si apoi poate o sa vina randul si al tau ca eu am timp sa astept.Traiasca ROMANIA SI SA ELIMINAM PENTRU TOTDEAUNA PE HOTI, PE MINCINOSI, PE ''DOCTORII'' CU COPY PASTE-CE AU OBTINUT DIPLOMELE TOT PRIN HOTIE.

Comentariu petitie

#10875 comentariu

2014-01-10 11:56

O treaba foarte buna! Bravo!
Dar, vă întreb: Credeți dvs. că americanii nu știu totul despre politicienii români și despre politica de la noi? Nu credeți că americanii își urmăresc propriile lor interese și că au nevoie de astfel de politicieni care raspund prompt la comenzile lor? Americanii au nevoie de marionete, de tradatori, care sa serveasca intereselor lor! Această vizită nu este decât un joc de imagine (pentru naivi)din partea americanilor! A vorbi de stat de drept in Romania e absurd, cand Basescu a fost impus de stimabilii de la Washington impotriva vointei majoritatii romanilor, dupa incalcarea flagranta a celei mai elementarea reguli democratice! Americanii sunt vinovati de asta! Basescu si gasca lui este acceptata de americani pentru ca ne-a vandut tara americanilor! Dar actiunea dvs este laudabila! Cu cat o vor semna mai multi romani cu atat mai bine! Una dintre solutiile de salvarea a tarii noastre consta in capacitatea noastra de a reactiona (reactia societatii, a intregii societati) le-ar arata americanilor si altora ca noi suntem stapania aici (nu sclavi, cum suntem pe cale sa devenim) si ca nu pot face ce vor in tara noastra si cu destinul nostru! Inca o data: Bravo dvs!