Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

dr Cucu Toma

#276 viata medicala

2013-03-13 18:29


Musafir

#277

2013-03-14 08:19

Este un loc de unde oamenii pleaca fericiti ! Nu-l lasati sa ni-l distruga ! Amintiti-va ca si voi (unii dintre voi ) ati trecut pe acolo si acum sunteti sanatosi . Eu am trecut !

Musafir

#278

2013-03-14 09:37

nu doresc desfiintarea spitalului care este foarte util regiunii dobrogea

Musafir

#279

2013-03-14 11:34

Multumesc dl. doctor si echipei sale pentru profesionalism si respectul penru pacienti,pacat ca nu se ridica si cei responsabili de soarta sanatoriului la acelas nivel....imaginile vorbesc de la sine.Succes!

Musafir

#280

2013-03-14 11:46

Am avut 4 interventii in dcursul a 12ani si profesionalismul cadrelor medicale s-a dovedit a fi la cote inalte,fara dotarea superioara a altor spitale.E pacat sa-l desfiinteze pt. interesele mesachine a le unora de a pune stapanire pe o suprafata atat de mare.Sa nu uitam ca pana in 1989 veneau din nordul europei,danezi,suedezi,norvegieni cu probleme grave osoase si in urma operatiilor si a tratmentelor plecau acasa aproape pe picioarele lor.E trist cand vedem ca o mana de oameni isi bat joc de noi si de bunurile acestei tari.Rusine.
Musafir

#281

2013-03-14 16:51

In general, copiii sunt traumatizati de perioadele petrecute in spitale.Efectele sunt uneori devastatoare pentru suflet.Experientele traite in acest spital, insa,pe o perioada foarte lunga mi-au marcat copilaria insa in sens pozitiv.Spitalul din Eforie Sud, cu tot ce a implicat, de la medici la infirmiere, de la parc, la marea care se auzea din pavilionul "Veranda" ,a insemnat pentru un copil cu sechele poliomielita, a doua casa si a doua familie.Si pentru adolescenta si pentru maturitate a insemnat acelasi lucru.De ce? Pentru ca s-a trait printre OAMENI cu suflet.I-am cunoscut si pe dr. Crisan, dr. Alexandrescu Dorotheea,dar si pe dr. Nicolae pe cand abia venise in spital si avea acelasi comportament de exceptie fata de bolnavi ca si acum.Am prins perioada cand in spital se difuzau filme , am facut cateva luni de scoala , prajiturile erau cele mai bune, nu simteam ca am handicap fizic prin implicarea cu sufletul a celor care voiau sa ajute copii pe care soarta ii dezavantajase.Acum trebuie sa optez pentru o interventie si nu ezit sa aleg acelasi spital, cu toate lipsurile , doar pentru ca acolo OAMENII fac totul pentru oameni.

Musafir

#282

2013-03-14 22:09

Ar fi mare pacat sa se inchida spitalul SOTRM Eforie Sud atat ptr bolnavii care sau tratat sau au fost operatii si ingrijiti acolo foarte bn si vor sa mai revina cat si pentru oamenii saraci care nu am bani sa mearga la clinicile private.Am un mare respect ptr tot personalul de acolo incepand de la doctori si terminand k infilmiere ptr munca pe care o presteaza k atat devotament si profesionalism.Cat timp au fost internate toate cunostiintele mele care au avut probleme de sanatate au fost tratate foarte bn datorita acestor oameni care sunt niste profesionalisti,asa dar sunt impotriva inchiderii spitalului ar fi o mare pierdere ptr sanatate.AVEM NEVOIE DE ASTFEL DE SPITALE IN TARA!!!!!!!!!! NU INCHIDETI SPITALUL SOTRM EFORIE SUD!!!!!!!Va multumesc

Musafir

#283

2013-03-14 22:29

Nu-l inchideti avem nevoie de asa spitale in tara, k un personal asa bun si profesionalist,suntem multi cei care sau vindecat acolo k ajutorul acestor oameni minunati.Apreciati acest spital k avem nevoie de el!!!!!

Musafir

#284

2013-03-15 08:36

Daca nu era acest spital , nepotul meu nu ar fi mers acum...Doamne ajuta-ne, si nu ne parasi.

Musafir

#285

2013-03-17 10:11

oprti desfiintarea spitalului!!!!!!!

Musafir

#286

2013-03-17 22:25

de distrus e usor,de reparat e facil,de construit e greu!

Musafir

#287

2013-03-18 09:16

Ar fi pacat sa se desfiinteze,mai ales ca este singurul spital de acest gen.
tulcea

#288 Re: IMPREUNA

2013-03-19 08:43

#20: dr Cucu Toma - IMPREUNA

Se aloca o multime de bani pentru orice dar numai pentru sanatate NU. Nu stim de ce se doreste desfiintarea unui asemenea centru de recuperarea sanatatii unde calitatea actului medical este deosebita . Mai bine faceti o investitie si mai dotati cu aparatura moderna Domnule ministru al sanatatii si mai aveti grija si de oameni nu numai de buzunarul dvs. Acest spital este vesnic plin cu pacienti (in stare foarte grava sau in faza de recuperare) deci nu puteti sa-i trimiteti pe toti in tara la alte centre. Toti cei zona Dobrogei si chiar din alte judete din apropiere vin la acest spital. Unde vreti sa se ajunga ?


Musafir

#289

2013-03-20 10:24

Opriti-va din tot ce faceti...luati o pauza si priviti!
dr Cucu Toma

#290 Premiera medicala

2013-03-20 18:38

O noua premiera medicala la SOTRM Eforie Sud. Azi 20-03-2013 s-a efectuat prima artroscopie de glezna din Dobrogea Interventia a fost efectuata de dl dr Rubeli Eugen. Felicitari!

Musafir

#291

2013-03-24 23:09

In urma unui accident de strada,soldat cu o fractura bimaleolara glezna dreapta , in 1987 iarna , am fost operata la Spitalul de Ortopedie Eforie Sud de echipa Dr.Crisan , Dr. Nicolae si D-mna.Dr anestezist Badarau . Acum la peste 60 de ani , patinez , schiez , dansez ! Onoare personalului medical ! Va rog, "NU DEMOLATI" o unitate medicala DUMNEZEASCA a Dobrogei , cu renume NATIONAL si INTERNATIONAL !!! Dr.Olga Sumedrea.

Musafir

#292

2013-03-25 16:18

NU ramineti indiferenti in aceast spital s-au facut minuni si se vor mai face daca nu se va desfiinta si vor fi conditii decente pentru desfasurarea activitatii...o mie de vorbe nu fac doi bani, faptele si calitatea medicilor o dovedesc.

Musafir

#293

2013-03-26 19:59

medici de la eforie sunt ingeri pacat ca nu au aparatura si bani pentru reabilitare

Musafir

#294

2013-03-26 20:17

DOCTORI FFFFFFOARTE BUNI ....NU AU CU CE MUNCI.

Musafir

#295

2013-03-27 18:28

Medici cu maini de aur, personal calificat.Pacat ca spitalul se afla in acel loc atat de ravnit de speculantii imobiliari. Categoric NU desfiintarii.

Musafir

#296

2013-03-27 19:43

Mi-as dori ca prin semnatura mea sa contribui putin la salvarea multor oameni, asa cum si mama mea a fost salvata de profesionalismul personalului acestui spital acum 40ani (la scurt timp dupa ce m-am nascut, i s-a descoperti o boala a oaselor). Din cite imi aduc aminte meritul i-a apartinut D.lui doctor Teodorescu - Dumnezeu sa-l odihneasca. Poate ca in tara aceasta se vor gasi oameni care sa tina seama si de opiniile noastre, ale cetatenilor de rind

Musafir

#297

2013-03-28 14:37

Acest spital este renumit pentru specialitatile care se desfasoara aici si ar fi necesara o investitie masiva,pastrat specificul pentru ca locatia nu este potrivita pentru altceva decat pentru un spital

Musafir

#298

2013-03-28 18:47

acolo unde exista profesionalism , politicul stie sa se compromita...! de ce ? ... INTERESE DE GRUP SI PERSONALE.....RUSINE !

MARIO

#299

2013-03-28 18:49

acolo unde exista profesionalism ...politicul stie sa se compromita ..!de ce ? INTERESELE LOR DE GRUP SI PERSONALE.RUSINE!
maria coman

#300 Nu inchideti spitalul!

2013-03-31 12:06

Lucrez in aceste conditii vitrege de ani de zile insa nu am aratat asta niciodata in fata pacientilor. Pentru acestia din urma am avut mereu zambetul pe buze si mi-am dorit cu tot dinadinsul sa-i ajut in grelele suferinte chiar daca asta insemna sa le dau tratament cumparat din umilul meu salariu. Imi iubesc meseria si ajut pacientii din tot sufletul si cu toata daruirea. NU INCHIDETI SPITALUL! AJUTATI OAMENII SA TREACA MAI USOR PESTE SUFERINTA!