Susținem afirmațiile denunțate de plângerea penală a USL

attila koles

#2 si de asemenea fiti alaturi si de cei de la Universitatea din Bucuresti

2012-07-20 18:35


Musafir

#3

2012-07-20 18:35

Nu mai pot comenta nimic, am amutit de SPAIMA !! Am mai trait in DICTATURA si NU MAI VREAU !!! Si ma solidaridez cu toti cei care mai au o cat de mica speranta ca ne mai putem intoarce in Europa !

Musafir

#4

2012-07-20 18:38

Nici nu trebuie spuse multe,doar urmărite acțiunile zilnice ale USL și ne convingem de atacul concertat asupra statului de drept!
Emil

#5 Subminarea economiei

2012-07-20 18:39

o face USL, de cand e la putere si dinainte.
Cateva coincidente
- in anul 2009, PIBul Romaniei a crescut doua luni la rand; era inainte de alegerea presedintelui; vine delegatia FMI+BM+UE la Bucuresti unde guvernul Boc era demis; discuta cu partidele de opozitie :PSD si PNL; se amana eliberarea banilor pentru primavara; urmarea? luna urmatoare PIBul scade si prin urmare Romania nu reuseste sa iasa (conform definitiei tehnice a iesirii din recesiune) din recesiune.
- in vara lui 2010, criza obliga conducerea Romaniei sa ia masuri dure pentru reducerea IMEDIATA a cheltuielilro; erau doua variante
1. reducerea salariilor si pensiilor platite de stat (in rest, guvernul nu putea sa intervina)
2. cresterea TVA cu influentele negre asupra economiei.
S-a mers pe prima varianta pentru a lasa economia sa isi revina. PSD a facut plangere la CCR care a decis ca nu e constitutional sa fie criza economica pentru pensionari; morala? S-a mers pe cresterea TVA iar consecintele le-am suportat toti: criza s-a adancit,
Ratingul de tara al Romaniei a fost scazut doar in toamna lui 2008.
Astia-s usLASII.

Musafir

#6

2012-07-20 18:43

Adevarul nu poate fi desfiintat nici prin plangeri penale, nici prin lovituri de stat, nici prin victorii vremelnice ale oamenilor minciunii.

Musafir

#7

2012-07-20 19:05

Nu numai ca sustin.. SUBSCRIU la toate acuzele aduse USL de cei "plansi la Parchet"
Este o gluma sinistra aceasta plingere penala, venita din partea celor care incalca legea zi de zi sau o modifica cum se trezesc dimineata in Parlament... asa zisi politicieni romani=tradatori de tara!

Musafir

#8

2012-07-20 19:36

Mulțumesc persoanelor care și-au găsit timpul necesar pentru ca să redacteze această petiție colectivă.
În cazul în care nu ar fi existat trebuia să o scriu singură.
Cum sunt una dintre persoanele care am scris și afirmat tot timpul că în acest moment suntem în plină lovitură de stat menită să restaureze un regim gen Adrian Năstase sunt solidară cu cei 15 oameni politici și semnez petiția.

Musafir

#9

2012-07-20 19:39

Salvati democratia in Romania!

Musafir

#10

2012-07-20 19:40

Ce se intimpla in Romania este o lovitura de stat,orice om normal vede ca s-a instaurat un regim mafiot.

Musafir

#11

2012-07-20 19:42

jos sistemul cleptocratic-oligarhic-autoritar !

Musafir

#12

2012-07-20 20:17

Sustin aceasta petitie si ma alatur semnatarilor ei. Daca defaimarea tarii si subminarea economiei nationale inseamna sa spui adevarul, atunci sunt un infractor.

Musafir

#13

2012-07-20 20:30

si inca ceva : fi-v-ar cateaua a voastra a dracu' de securisti care m-ati alungat din tara!NA!...m-am ostoit , da' macar am apucat de partea cealalta a cortinei de fier...imi pare rau pentru restul de 19 milioane!

Musafir

#14

2012-07-20 20:47

sper ca aceasta petitie sa ajunga la urechea celor din Europa si se vor lua masurile necesare

Musafir

#15

2012-07-20 21:06

in opinia mea pe langa faptul ca este o lovitura de stat, ce doresc so legitimeze la urne, prin limbajul si atitudinea fata de cei ce nu sunt de acord cu incalcarea legii, constitutiei si o valorilor europene afirm ca aceasta lovitura de stat are o puternica tenta fascista

Musafir

#16

2012-07-20 21:23

Cei mai mari minciunosi,cei mai mari tradatori pe care i-a cunoscut tara asta sunt cei de la usl!!!In cateva saptamani au distrus tot ce a realizat poporul asta cu imense sacrificii incepand cu tinerii care si-au pierdut viata in decembrie'89 si pana la noi cei de azi care ne-am dorit o tara civilizata in randul tarilor din U.E.Acum,cei din usl vor sa puna din nou cizma ruseasca pe grumazul romanilor!!!NU trebuie sa-i lasam!!Pe ei,pe ei,pe mama lor de nenorociti si ordinari!!!!

Musafir

#17

2012-07-20 21:52

daca vreti sa-i inchideti..inchideti-ne pe toti!!nu ne puteti pune lacat la gura!

Musafir

#18

2012-07-20 22:06

Astia au ajuns la un asemenea nivel de minciuna incat tot ce fac ei ii acuza pe altii ca fac.
Asta nu mai trebuie sa se intample in Romania.

Musafir

#19

2012-07-20 23:17

Romani, ni se pregateste ceva: LOVITURA USLea!!
Lovitura de stat in Romania!!!
Si eu sunt agent de dezinformare cand spun ca in Romania, USL incearca o lovitura de stat!!
Astept dosarul penal!!!

Musafir

#20

2012-07-21 00:00

Avem nevoie ca toti cetatenii din Romania, Uniunea Europeana si din intreaga lume sa afle ADEVARUL despre lovitura de stat data de alianta USL !!!

Musafir

#21

2012-07-21 01:52

eu cred ca v-ati distrat suficient, acu hai...la voi acasa, sa ramana cine are de gand sa munceasca pentru tara nu cine vrea sa castige din ea.

Musafir

#22

2012-07-21 07:56

Sunt solidara cu toti cei care spun adevarul: Romania este victima unei lovituri de stat parlamentare. Romanii sunt victima dezinformarii si lacomiei slugilor Grivco. Plagiatorul Ponta are o singura solutie: DEMISIA si reeducarea! Sa raspunda in fata legii pentru vocabularul incalificabil pe care il foloseste la adresa Presedintelui ales, legal al Romaniei. Dumnezeu sa-i ajute pe toti cei care au ramas verticali si se zbat pentru salvarea democratiei si a libertatii de exprimare!

Musafir

#23

2012-07-21 12:53

A fost o marsava lovitura de stat care a debutat cu lovitura parlamentara asupra guvernului MRU! Jos Parlamentul Mafiot Roman! Jos guvernul mincinos si corupt Ponta!

Musafir

#24

2012-07-21 12:55

usl a dat o lovitura de stat cu sprijinul Moscovei,ei ar trebui acuzati de inalta tradare,ei bolsevicii astia ticalosi!!!

Musafir

#25

2012-07-21 12:59

Este ingrijorator ce se intampla in Romania, tara membra UE, in aceste zile.