Sustin Platforma Romania100

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sustin Platforma Romania100


Musafir

#451

2016-10-17 20:03

Doamne ajuta! Cred in Romania noastra frumoasa si in romani onesti, corecti si capabili.


Musafir

#452

2016-10-17 20:04

Hai ca se poate, pierdusem speranta

Musafir

#453

2016-10-17 20:04

PENTRU O ROMANIE DREAPTA,PENTRU VIITORUL COPIILOR NOSTRI!

Musafir

#454

2016-10-17 20:04

Felicitări.....

Musafir

#455

2016-10-17 20:05

Pentru că îmi pasă.Pentru ca în sfârșit cineva ia taurul de coarne dintr-un mod profesionist. Succes.

Musafir

#456

2016-10-17 20:05

Pentru ca programul e ceea ce tara asta are nevoie, un program de bun simt

Musafir

#457

2016-10-17 20:06

M-am săturat de modul în care această țară merge în momentul de față. Și vreau neapărat ca reforma administrației publice să se aplice! În primăriile din România ajung funcționari publici toți proștii și incompetenții!

Musafir

#458

2016-10-17 20:06

#GoCiolos     

 

.


Musafir

#459

2016-10-17 20:07

Pentru ca mai cred inca in Romania!

Musafir

#460

2016-10-17 20:07

de peste 25 de ani au trecut la guvernare toate marile partide care rand pe rand au format aliante intre ele toate in detrimentul poporului,sunt satul de minciuni ,de hotiile lor,de faptul ca se acopera unii pe ceilalti,mie greu sa cred ca ne mai putem reveni, din pacate am 44 de ani si ma vad nevoit sa imi caut viitorul in strainatate!!

Musafir

#461

2016-10-17 20:07

pur si simplu pentru ca asa se cuvine ...

Musafir

#462

2016-10-17 20:08

Pentru ca reprezinta normalitatea


Musafir

#463

2016-10-17 20:09

Ca să nu dispărem ca națiune şi țară de sine stătătoare de pe harta lumii!

Musafir

#464

2016-10-17 20:09

Pentru schimbare, pt ca sunt satul de aceasi politicieni care se rotesc la putere, fara posibilitatea de a alege "altceva".
Sper ca proiectul sa aiba succes si sa nu fie deturnat ca si multe alte tentative de a face bine.

Musafir

#465

2016-10-17 20:10

Sustin guvernul ciolos.
Ciolosiada v-a fi fost o perioada interesanta din istoria Romaniei.

Musafir

#466

2016-10-17 20:10

Succes!!!!


Musafir

#467

2016-10-17 20:12

Am semnat pentru ca am mare incredere in Domnul Dacian Ciolos si in schimbarile in bine care se preconizeaza.

Musafir

#468

2016-10-17 20:12

Curajoasa dar realista,realizabila dar numai cu sustinerea si implicarea societatii civile .

Musafir

#469

2016-10-17 20:12

SCHIMBAREA - APEL PENTRU REFORMA CLASEI POLITICE - CU TOTII LA VOT
NOI ii platim si NOI le dam puterea si EI isi bat joc de noi cu aroganta si nerusinare, incalcand legi peste legi. Politicienii oportuniști, profitori și corupți în buna parte își voteaza legi pentru hotie.
10 DECEMBRIE 2013 - MARȚEA NEAGRĂ A DEMOCRATIEI ROMÂNEȘTI.
27 de ani de politică disprețuitoare ajung pentru a învăța simțul cetățenesc necesar pentru a reforma clasa politica ?
ZECI DE POLITICIENI DE PRIM RANG AU FOST CONDAMNAȚI PENAL ÎN ULTIMII ANI ! POLITICIENII ROMÂNI SUNT RUȘINEA EUROPEI !
Mult mai multi politicieni din ministere, consilii judetene si locale sunt in anchete de cercetare penala.
40% din populatie traieste in conditii de risc de saracie. 40 % din gospodării nu au apă curentă. 40% din locuințe au toaleta în fundul curții.
3-4 milioane de români lucrează sau caută de lucru de izbeliste în afara țării.
Șoselele și căile ferate sunt de pe vremuri.
Economia țării este grav periclitată neputând absorbi milioanele de oameni apți de muncă.
Întreprinderile sunt împovărate cu legi aiuritoare.
Crearea de locuri de muncă a fost mereu o minciună electorală in loc sa fie PRIORITATE NATIONALA.
Taxe peste taxe împovărează zi de zi viața fiecărui om.
Taranii au fost saraciti in mod organizat de toate guvernele.
Minciuna, înșelatoria și manipulările sociale fac casă bună cu hoția, corupția.
Multi oameni în vârstă se sfârșesc mult mai devreme în boli, nevoi cumplite și umilințe.
Medicii spitalelor se chinuie pentru o asistență de supraviețuire cu un buget batjocoritor.
Responsabilitatea, cinstea, respectarea legilor, meritocratia nu pot fi educate și promovate într-o societate bolnavă in care pestele de la cap se impute.
O mare parte a populatiei este disperată și scârbită de marasmul moral, economic, social, politic.
Multi oameni sunt abrutizați de sărăcie si aflați la limita supraviețuirii sunt înșelați prin manipulări abjecte. Conducerile judetelor si oraselor sunt organizate pe CLANURI DE INTERESE SI DE CORUPTIE.
Guvernul - tot el face si legile ? Parlamentarii sunt 588 ?
De 27 de ani toleram hoti care au distrus economia si au jefuit tara aducand-o in marasm moral! Fabricile, terenurile agricole, padurile, resursele energetice, unde sunt ?
Acestia sunt politicienii care ne conduc? Cei care fug cat pot de justitie si cei care fac legi pentru POHTA ce-au poftit ?
Ce valori morale au respectat si aparat politicienii ? Cum au promovat cei care ne conduc dezvoltarea virtutilor morale pentru fiecare cetatean?
DACĂ NU ACUM, CÂND ? DACĂ NU NOI, CINE ?
O CLASĂ POLITICĂ CORUPTĂ TREBUIE REFORMATĂ SI SCHIMBATĂ PRIN ORICE MIJLOACE DEMOCRATICE, PAȘNICE !
Valentina Silvestrovici, pensionara, Galati

Musafir

#470

2016-10-17 20:12

Vreau sa facem curatenie in aceasta tara! Daca nu pentru noi, pentru copiii nostri !

Musafir

#471

2016-10-17 20:12

Pentru ca trebuie sa incepem de undeva!

Musafir

#472

2016-10-17 20:13

pentru ca imi pasa de viitorul acestei tari...

Musafir

#473

2016-10-17 20:14

Cred în cele 10 principii ale unei guvernări pentru cetățeni. Cred și-l sustin pe Dacian Ciolos!

Musafir

#474

2016-10-17 20:15

Cred in primul ministru si in platforma de mai sus! Succes!

Musafir

#475

2016-10-17 20:15

Da, Ciolos e omul momentului, poate fi personalitatea secolului pt Romania.
Cu toate acestea decalogul lui nu are tema unirii fiicei, Basarabia cu tara-mama.Cu toate ca exista 2-4 milioane de militanti activi pentru aceasta.Cu toate ca ideea reunirii are sustinere 80% in Romania. Si peste 50 % in Basarabia.Cu toate ca unele din cele mai mari actiuni de strada le a facut Actiunea 2012, prim-ministrul emanat de strada nu include in proiectul sau de tara reunirea.
Vedeti ca la capatului decalogului de mai jos e o petitie eu am semnat o, dar la oras si la profesie puteti scrie ce vreti eu la oras am scris "reUnire cu basarabia in 2018", va propun sa faceti toti asa si sa dati mesajul mai departe.
"Avem forța să rămânem cel mai de încredere partener din Europa de Est al Statelor Unite ale Americii. Totodată, avem datoria istorică și morală de a-i ține lângă noi, pe o cale europeană, pe românii din Republica Moldova, de a pregăti regăsirea neamului nostru în orice formă vor dori generațiile care vin, de aici și de dincolo de Prut."
Putea fi:
"Avem forța să rămânem cel mai de încredere partener din Europa de Est al Statelor Unite ale Americii. Totodată, avem datoria istorică și morală de a-i ține lângă noi, pana la reUnire pe românii din Republica Moldova si de a pregăti regăsirea neamului nostru intr un singur stat.
Si va fi.
Acesta este proiectul tarii mele, ROMANIA!