Neimpozitarea pensiilor

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Neimpozitarea pensiilor


Musafir

#1

2016-07-28 15:22

nu am fost si nu sunt multumita de val.pensiei;este o rusine!

Musafir

#2

2016-07-28 19:42

Doamne ajuta !!! Este justa / indreptatzita cererea de neimpozitarea pensiilor, dar si de marirea pensiilor, pentru ca la cat s-a furat si se fura-n tzara noastra romaneasca, noi amaratzii de pensionari am muncit la vremea cand am muncit , meritam ambele cerereri ! Asta-i respectul condu catorilor nostri pentru cat se : plimba, fac concedii in zone exotice, ori la mare, ori la munte, cu masini de lux ori cu avioanele cumparate si din sudoarea muncii noastre, a pensionarilor ! RUSINEEEEEEE DOMNILOR DIN FRUNTEA TZARII, ORICE SUNTETZI / ATZI FI, CA DEMNITARI, CA SI NOI, PENSIONARII AM MUNCIT, DAR NU, NE PERMITEM CA SA PLECAM IN CONCEDII....... , CA DUMNEAVOSATRA !!!!!!!!

Musafir

#3

2016-07-29 05:55

Am ramas bataia de joc a tuturor guvernelor. Voi, nemernicilor, care decideti soarta oamenilor din tara asta, nu aveti parinti, nu aveti bunici sau va convine sa-i vedeti morti?

Musafir

#4

2016-07-31 16:30

Impozitarea PENSIILOR este ILEGALA si IMORALA avand in vedere ca ,pana la IESIREA la PENSIE, am CONTRIBUIT luna de luna cu cota legala . Numai in ROMANIA se practica acest ABUZ ! :-(
Felicitari pentru INITIATIVA, Mugurel ! :)

Musafir

#5

2016-08-01 05:46

Un guvern de kkt care ne ia banii din pensii marindu-le lor ,sa le fie rusine hotilor si mafiotilor ,o sa ajungeti si voi batrani si o sa va manance viermii de ,,cinstiti'' ce sunteti ,va bateti joc de pensionari


Musafir

#6

2016-08-01 07:40

nu este normal ca oamenii care au platit o viata intreaga impozite peste impozite pentru a-si asigura o batranete cat de cat linistita, sa plateasca inca odata pentru acelasi lucru.
scrum

#7

2016-08-01 15:22

Le-am incredintat banii cat am muncit.....platind corect contributii pentru pensie si ei vin acum sa spuna ca nu mai sunt bani ....trebuie infiintat de urgenta partidul pensionarilor militari si civili si eu cred ca dupa aceia se va intampla ceva....poate vor raspunde odata pentru greselile lor.


Musafir

#8

2016-08-02 17:46

Atata timp cat cuantumul pensiei mele( si acesta nereprezentand vechimea in munca, valoarea muncii depuse, contributia avuta prin impozitare si cas) nu-mi asigura un trai decent, nu pot fi de acord sa-mi fie impozitata pensia si chiar sa mai platesc si cas, dat fiind cheltuielile majore pe care le fac pentru "intretinerea" sanatatii mele....

Musafir

#9

2016-08-02 22:26

Pentru motivele prezentate in petitie care sunt ade varate.

Musafir

#10

2016-08-03 08:56

Pt ca dupa 35 de ani de muncă lucrați la stat si pt k nu am mai gasit serviciu din cauza vârstei, am ieșit cu o pensie anticipată de 451 lei!!!! E posibil așa ceva???? Am lucrat într-un institut de cercetare, nu am fost maturatoare..... Este strigător la cer!!! Fac indexări la toate pensiile? De ce? Pai ce mărire are unul cu pensie mica si de mărire are cel cu pensie mare? Și de acum încolo se vor indexat si pensiile speciale, nu?? Ei muncesc în țara în care noi, pensionarii am construit unde muncesc ei sau mai bine zis au vândut ce am constuit noi si acum, ei își bat joc de noi? INADMISIBIL!!!!!

Musafir

#11

2016-08-03 17:35

DOAMNE  AJUTA  !!!


Musafir

#12

2016-10-30 11:19

Pentru ca pensiile nu au fost impozitate nici inainte de 1947 si nici dupa 1947,pin la desteptul care era primministru in 2000
Totusi avind in vedere unele pensii acordate in afara principiului contributivitatii,acelea trebuie impozitate.Dl.Tariceanu are dreptate:este printre putinii politicieni care se mai gindeste si la oameni