Nu mai vrem maxi-taxi în Brăila

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Nu mai vrem maxi-taxi în Brăila

All

#26

2016-05-24 16:48

Am pierdut o sarcina din cauza zdruncinaturilor si a soferilor iresponsabili care conduc aceste maxi taxi mai exact traseul 35.Dupa ce m a zgaltait bn a doua zi m a internat in spital... Acum am ramas iar insarcinata am renuntat si la munca ptr ca nu am transport sigur si direct spre tug center .... Inafara de asta 40 % din ei ca sa nu ii bag in aceeasi oala dau dovada de o nesimtire crasa dupa modul cym vorbesc cu calatorii. Am locuit 3 ani in Galati si circulam zi de zi cu maxi taxi dar atata iresponsabilitate si nesimtire fata de calatori ca la Braila nu am intalnit. Iar cei care comenteaza si aduc in discutie taxiurile sa si bage comentariile in domnul fund ....nu toti oamenii de rand isi permit sa mearga cu taxiul avand in vedere ca facem atatea drumuri pe zi dus intors de la munca dus intors la piata dus intors la plata darilor.... E peste masura mai ales cand braicarul nu are trasee directe iar timpul nostru liber e destul de limitat....

 


Musafir

#27

2016-05-24 17:16

Pentru ca vreau un oras european civilizat.

Musafir

#28

2016-05-24 17:40

Vrau sa  se termine odata cu nesimtii!!!

Trafic auto sigur

#29

2016-05-24 19:24

In Galati s-a putut !!!!


Musafir

#30

2016-05-24 19:30

ca sunt interesat si ca vreau sa nu mai fie maxi taxi

Musafir

#31

2016-05-24 20:09

Pt ca vrem un oras civilizat, cu mijloace de transport sigure si moderne, cu soferi educati si profesioisti.

Musafir

#32

2016-05-24 20:47

Imi doresc un trafic civilizat

Musafir

#33

2016-05-24 21:06

Pentru ca masinile maxi taxi sunt nesigure, murdare, supraaglomerate. Nu se dau bilete calatorilor. Soferii au un comportament inadecvat.

Musafir

#34

2016-05-25 04:12

Motivele expuse sunt reale si pentru eradicarea evaziunei fiscale.
In acest sector de activitate evaziunea fiscala e prospera...!

Musafir

#35

2016-05-25 08:09

te urci in maxi taxi dar nu stii la ce ora ajungi , si cate opriri va face de exemplu am plecat la 6 dimineata de la Gospodina si la 6:50 aveam tren in acelasi timp a trecut si un autobuz 4 care a depasit maxi ...cand am ajuns cu maxi la Grivita la Lic Saligny acel autobuz 4 era pe partea cealanta sa intors de la capat de la Gara si uite asa am pierdut trenu desi am plecat cu 50 min , treaba este ca Braicaru tr sa lucreze la casele de bilete la tonomatele acelea si la afisaj de grafic ca in Brasov
afara cu evazionisti

#36 Re:

2016-05-25 08:14

#7: -  

 cei de la maxi taxi fac evaziune fiscala la greu , nu ii controleaza nimeni.....bilet nu dau niciodata , se intrec intre ei se urmaresc vb la telefon , se cearta in trafic intre ei etc


Musafir

#37

2016-05-25 09:20

pt ca maxi taxi inseamna un taxiu mare , nicdecum sa mergi cu 5 la ora .sa nu semnalizezi cand opresti , cand pleci , etc . e haos total

Musafir

#38

2016-05-25 09:51

inca sper ca Braila sa revină pe linia de plutire!

Musafir

#39

2016-05-25 11:29

Ne dorim un oras civilizat si mai putin poluant

Musafir

#40

2016-05-25 11:34

Mizeria din ele... Șoferi amatori... Intra in stații câte 29 deodată... Conduc haotic... Bani negri pentru că nu toțieeliberează bilete... Traseele dintre blocuri care conduc creștinește lovind copii bătrâni și mașinile parcate... O țigănie totală..

Musafir

#41

2016-05-25 11:47

Ingreuneaza foarte mult traficul, soferi foarte indisciplinati, conditii de calatorie, nu tocmai bune!


Musafir

#42

2016-05-25 13:49

In sfarsit scapam de gunoaiele soselelor si de soferii care nu stiu ce tansporta in spate pe scaunele infecte si sa nu mai vorbim de noxele masinii si itp ul luat pe nedrept.

Musafir

#43

2016-05-25 15:57

Pentru curatirea orasului!

Musafir

#44

2016-05-25 17:24

maxi taxi in braila pericol public in braila si inbogatire fara taxe deoarece nu dau bilete

Musafir

#45

2016-05-25 17:29

Am semnată acesta petiție cu gându ca Domnu primar sa ia măsuri drastice in acest caz .....

Musafir

#46

2016-05-25 17:45

Conducatorii auto de pe transportul privat nu respecta nici-o regula de circulatie , au produs accidente ,unele chiar mortale.In plus nu aduc nici-o plus valoare urbei, fac evaziune fiscala .

Musafir

#47

2016-05-25 18:03

Sint de acord cu petitia ,in marile orase din europa nu este tigania cu maxi taxi.

Musafir

#48

2016-05-25 19:10

Nu sunt de acord cu acest mijloc de transport intrucat sunt total nemultumita de soferii de maxi taxi care vorbesc continuu la telefon fiind astfel neatenti in tranfic si care pun in pericol viata călătorilor.In plus aceste microbuze in regim de maxi taxi sunt extrem de uzate .
X5af

#49

2016-05-25 20:13

Mai amatorilor de senzatii mai ganditi un pic inainte sa scrieti ! Tu calatorule "educat" si "curat" cand iti dau bilet te rog sa nu-l bagi sub scaun ,la perdea, sa-l arunci pe jos alaturi de gume, doze goale , ambalaje, hartii, muci scosi din nas si intinsi pe geam, ai putea da dovada de educatie si sa ti le bagi in fund! Cand ma rogi sa-ti fac o statie sa stii ca uneori imi vine sa vars crede-ma! Multi dintre voi nu a-ti aflat de pasta de dinti. Cateodata am impresia ca-mi vorbeste o scandura de wc. Dar de apa cati au auzit ? Picioare nespalate transpiratie haine imbibate in urina... Pe voi trebuie sa va suport de la 6am pana seara tarziu... O sacosa de odorizante nu va fac fata! Iar seara cand ma retrag un sac de gunoi strang dupa voi din masina educatilor!!!!! Mai sunt si exceptii cand simturile olfactive se trezesc la viata....oare am ajuns in rai?....ma gandesc....nu ,e un calator care miroase frumos! Vorbesc la telefon da dar la o casca bluetooth , nu incomodeaza pe nimeni dar tu te rog tine-te de bara cand urci nu de telefon ca s-ar putea sa te ranesti , nu e vina mea! Iar daca toti soferii ar conduce ca mine nu ar mai exista ambuteiaje si trafic ingreunat. Uita-te la ceilalti care la culoarea verde calca frana nu stiu incotro se duc intorc pe linia dubla continuă ies din parcare fara sa se asigure imi pun mie viata in pericol si al pasagerilor! Intr-o singura zi evit cel putin 15 accidente! Nu e vina mea ca primaria ne-a dat traseu comun la cate 3 maxi-taxi . ei si-au protejat autobuzele iar pe noi la gramada sa ne spargem capetele. Ce cauta 3 trasee pe hipodrom?,dar 4 pe viziru-buzaului? Chercea piata-mare 3 tresee, pe vidin 4 trasee.... Primaria incaseaza bani grei de pe urma noastra! Iar evaziunea n-o fac eu o fac altii.... Ce companie de transport e aia care-ti  da cheia de la masina din bucataria de la parterul unui bloc fara foaie de parcurs si 5 tocuri de bilete pe saptamana sau luna?


Musafir

#50

2016-05-25 20:28

Pentru că maxi taxi în Brăila sunt niște vechituri ce scot din negru și mult. Simt că mă înec în fumul lor. Hai cu troleibuzele în Brăila. Asta e soluția sustenabilã!