Nu mai vrem maxi-taxi în Brăila

X5af

/ #49

2016-05-25 20:13

Mai amatorilor de senzatii mai ganditi un pic inainte sa scrieti ! Tu calatorule "educat" si "curat" cand iti dau bilet te rog sa nu-l bagi sub scaun ,la perdea, sa-l arunci pe jos alaturi de gume, doze goale , ambalaje, hartii, muci scosi din nas si intinsi pe geam, ai putea da dovada de educatie si sa ti le bagi in fund! Cand ma rogi sa-ti fac o statie sa stii ca uneori imi vine sa vars crede-ma! Multi dintre voi nu a-ti aflat de pasta de dinti. Cateodata am impresia ca-mi vorbeste o scandura de wc. Dar de apa cati au auzit ? Picioare nespalate transpiratie haine imbibate in urina... Pe voi trebuie sa va suport de la 6am pana seara tarziu... O sacosa de odorizante nu va fac fata! Iar seara cand ma retrag un sac de gunoi strang dupa voi din masina educatilor!!!!! Mai sunt si exceptii cand simturile olfactive se trezesc la viata....oare am ajuns in rai?....ma gandesc....nu ,e un calator care miroase frumos! Vorbesc la telefon da dar la o casca bluetooth , nu incomodeaza pe nimeni dar tu te rog tine-te de bara cand urci nu de telefon ca s-ar putea sa te ranesti , nu e vina mea! Iar daca toti soferii ar conduce ca mine nu ar mai exista ambuteiaje si trafic ingreunat. Uita-te la ceilalti care la culoarea verde calca frana nu stiu incotro se duc intorc pe linia dubla continuă ies din parcare fara sa se asigure imi pun mie viata in pericol si al pasagerilor! Intr-o singura zi evit cel putin 15 accidente! Nu e vina mea ca primaria ne-a dat traseu comun la cate 3 maxi-taxi . ei si-au protejat autobuzele iar pe noi la gramada sa ne spargem capetele. Ce cauta 3 trasee pe hipodrom?,dar 4 pe viziru-buzaului? Chercea piata-mare 3 tresee, pe vidin 4 trasee.... Primaria incaseaza bani grei de pe urma noastra! Iar evaziunea n-o fac eu o fac altii.... Ce companie de transport e aia care-ti  da cheia de la masina din bucataria de la parterul unui bloc fara foaie de parcurs si 5 tocuri de bilete pe saptamana sau luna?