ROMÂNII NU ACCEPTA AMESTECUL ALTOR STATE ÎN TREBURILE ROMÂNIEI


Musafir

#76

2016-09-20 05:57

Eram revoltata inca de la comentariile Amb.Mark Gitenstein, apoi ale delegatului Departamentulu de Stat , Phillps Gordon..Am scris critic si cerut explicatii si detalii , dar nu mi s-a raspuns..Felicitari ca ati scris si Pres.Obama, trebuie trimis si lui John Kerry...Trimite-ti-mi petita si o trimit si eu..


Musafir

#77

2016-09-20 06:06

Multumim pt patriotismul dvs si activitate de relatii publice in numele nostru si chiar si al statului roman care de prea multe ori nu-si face datoria, e condamnabil de slab ..Si noi facem eforturi de 25+ ani sa-i inlocuim unele lipsuri sau completam ce face prea firav....Mai ales in promovare culturala si economica.Dar nu numai ca nu arata apreciere, desi sunt zeci de articole in presa americana ref la noi/mine inclusiv numindu-ma AMBASADOARE NEOFICIALA, dar nici nu foloseste programele daruite tarii desi e nevoie de ele..Se vad la site-ul Romanian Museum Philadelphia

Musafir

#78

2016-09-20 06:19

Multumim si trimiteti-ne petitia facuta de dvs pt Pres.Obama sa ne alaturam ei. Trimite-ti la adresele de la siteul Romanain Museum
Si daca ati trimis si Ambasadorului direct? Aveam si noi intentia sa-i scriem critic...Este de necrezut ca-si permite asa ceva...Sper ca a fost luat de ape...ca nu si-a dat seama ce insmena acel steag si nu ca reprezinta vreo manevra a unor cercuri din America, asa cum a facut Mark Gitenstein
Monica Petruţ

#79 Re:

2016-09-24 05:23

#76: -  

 Toate petiţiile pe care le-am trimis, le-am postat la acest link: 

http://www.petitieonline.com/a/145575

Vă mulţumesc pentru aprecieri! 

Vă felicit, şi eu, pentru demersurile dvs prin care daţi dovadă de patriotism!

 


Musafir

#80

2016-10-16 17:23

Administrația Obama a intrat cu bocanci în politica internă a statului român,incat nu cred că ambasadorul Hans Klemm va fi retras....
Să ne amintim de susținerea lui Basescu,care a fost un amestec grosolan în treburile interne ale României...
Eu cred că am schimbat doar stăpânii...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2016-10-18 09:20


Silvia Pavel

#82 Re:

2016-10-24 19:12

#1: valeria -  

 Ba da, ati ghicit suntem colonie. Din pacate, Romania mai exista doar scriptic.


Musafir

#83 Re:

2016-10-24 20:02

#2: -  

 Dumneata bati câmpii cu gratie! La ce  partid naționalist visezi? In ce lume trăiești? Nu exista asa ceva! Lasă, doamna/domnule, mizeriile de canale media, controlate, majoritar, de forte oculte care spală creierele. Caută si dumneata publicații sau bloguri serioase si credibile.care spun adevarul.De la  lovitura militară de stat din '89, absolut totul a fost manipulat si controlat, in asa maniera, încât, in funcțiile cheie au fost cocoțați indivizi si individe fara scrupule, fara coloana vertebrala, deci șantajabili, care  s-au facut si se fac preș sub picioarele stăpânilor care i-au cocoțat pe scaune, ptr.a avea acces la diferite facilitați si favoruri.Totul a fost regizat cu multi ani înainte de-al mazili pe Ceaușescu.Dumneata, chiar crezi ca am avut vreun președinte roman pana la nenea Klaun? In cazul asta suferi de infantilitate! In SMI sau SCI( nu-l poate nimeni numi SRomanI, decat daca e tampit) , crezi dumneata ca avem ROMANI la conducere???? In faimosul parlament străin din colonia Romania, câți nu au dosare penale sau câți au ajuns acolo, fara sa fie cocoțați de Soros&co? Naționaliști spui? Care, cei școliți prin sua sau prin alte tari si finanțați de greii ocultei mondiale prin trepadusi interpusi? Tot ce vi se baga pe sub nas si pe gat la tembeliziuni, ca fiind patrioți, nu sunt altceva decat niște slugi docile, care fac jocurile stăpânilor.Cum crezi dumneata ca apar la tembelizor, daca nu sunt promovați de cei care ,de-atâta amar de vreme, fura si distrug tara asta cu patima îndrăcita si cu un dispreț sinistru fata de tot ce este românesc? Crezi, dumneata, ca ar mai fi sub nasurile domniilor voastre, daca n-ar avea sprijinul si acordul celor ptr. care "joaca" dupa cum li se cânta? Un necunoscut nu ar avea nici o șansa, nu l-ar promova nici dracu', daca nu ar fi de folos stăpânilor actuali ai coloniei Romania.


Musafir

#84

2016-10-27 08:33

Putine semnaturi pana la aceasta ora, cat despre patriotism........vid.
Precup Florin

#85

2017-10-12 09:08

reprezentantii ambasadelor straine ,fac numai ceea ce le dicteaza guvernele lor pe baza informatiilor si datelor obtinute de serviciile de informtii ale tarilor lor ....si cum aceste servicii au napadit Romania ,atitudinea acestor nesimtiti tupeisti  si anarhisti dar si reprezentanti ai jefuitorilor straini ai marilor concerne  straine care si-au dat mana si au sponsorizat asa zisa "revolutie" dar si miscarile anarhice care i-au urmat ,nu poate fi alta....vinovati de tot ceea ce se intampla din pacte sunt DOAR romanii,in rest totul poate avea o rezolvare....mai inatai trebuie sa intelgem care sunt greselile de atitudine si opinie ale COZILOR de TOPOR ..din randul natiunii noastre ,abia dupa aceea  putem lua atitudine fata de aceste canalii care sunt reprezentantii amabasadelor straine ...




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...