Romania vorbeste... pretutindeni

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romania vorbeste... pretutindeni


Musafir

#1

2016-05-11 01:24

In speranta ca va Ajuta Romanii si Romania.

Musafir

#2

2016-05-11 05:56

Politia Politica din Romania cunoscuta sub denumirea Binomul SRI- DNA , care il au ca "inaintas " pe Ratoiul Iohanis care macane orice i se spune ,,, a inceput din 2015 "invazia" in Canada si USA , incercand sa infiltreze prin orice mijloace " noi securisti " care sa incerce sa controloze pe viitor diaspora.
Pentru acesti "noi securisti" este nevoie de liste care sa le urmareasca , apoi este nevoie de formatori si raportori ( cine stie despre ce vorbesc este usor de inteles ) , apoi au inceput diverse TV-uni online sa inceapa sa puna steagul in marile orase din Canada si USA, si se incearca prin orice mijloace sa corupa diaspora care se pare ca nu este de acord cu ce face noul Ratoi Iohanis si stiu ca fara voturile din diaspora nu va putea castiga in fata lui Basescu sau Ponta - Asta este si motivul pentru care amandoi sunt in procese , ca sa nu poata fi activi in viata publica si politica ..
Din pacate Ratouiul Donald Iohanis va pierde alegerile si de aceea SRI incearca acum in anul de alegeri parlamentare sa infiltreze din timp Raportorii care vor fi platiti prin sistemul - noi va trimitem banii care trebuie sa se intoarca inapoi tot la noi.
Asta este toata aceasta poveste cu "Congresul Romanilor de Pretundideni" - o forma mascata de infiltrae in comunitatile romanesti din Diaspora - a calului Troian SRI-DNA.. pentru ca pana la urma cine sunt cei care participa la Congres ??
Acestia vor fi viitorii "securosti " finantati de SRI
Cu ochii pe ei .. si cu ale noastre inainte

Musafir

#3

2016-05-11 05:59

Pentru ca imi pasa , de aceea am semnat petitia


Musafir

#4

2016-05-11 06:35

Doresc ca lucrurile sa se indrepte , rapid, spre ... normalitate !

Musafir

#5

2016-05-11 11:25

Foarte bine ca se ia atitudine si participa cat mai multa lume. Prea multa vreme s-au ignorat oamenii plecati pretutindeni si a sosit timpul sa fie luati in seama!

Musafir

#6

2016-05-11 13:17

pentru ca chiar daca nu mai suntem acolo in
Romania fizic, simtim romaneste si ne pasa de ceea ce se intampla in tara noastra si cu romanii nostri.
Alferd Hitchcock

#7 La ce trebuie Diasporei ""Congresul Romanilor de Pretutindeni"??

2016-05-11 13:20

La ce trebuie Diasporei ""Congresul Romanilor de Pretutindeni"??. Ce treaba mai are Bucurestiul cu Diaspora? Au trimis o madama Sandra Pralong sa ne lamureasca ce mare nevoie are Romania de noi... Are pe naiba... Au sobolanii lor acolo, au "jmecherii" lor, "desteptii lor", cu pile cu relatii, nu vrea nimeni sa vina "Diaspora" si sa-i invetze nimic. Ei sunt "destepti"... N-au insitute, n-au Universitati, n-au cercetare...si vor "oameni de varf"...Siktir. Mai mult decat sa cheltuim bani acolo ca turisti, n-avem ce face...

Am plecat din cloaca aia sa scapam de ei iar ei vin dupa noi... Daca voiam sa facem politica romaneasca, ramaneam acolo. Aici avem alte treburi, avem viata noastra, familia noastra, prietenii nostrii... Da, Romania e tzara noastra, dar politica lor NU e a noastra. Sa se spele pe cap cu "Congresul" lor... Nu mai intereseaza.

Aurelia

#8 De ce trebuie platita semnatura?

2016-05-11 13:21

Totul bine si frumos.. Nu inteleg de ce trebuiesc da-ti banii pentru 5 zile de viziblitate sau 20 de zile.. tariful fiind diferit..Si daca nu se doreste a se da banii se scot semnaturiile nu mai sunt valabile..? Chiar nu inteleg ce joc este acesta.

 


Musafir

#9

2016-05-11 17:50

Pentru toate motivele care m-au obligat sa plec, sa-mi abandonez serviciul, casa si tara mea.
Asta nu inseamna ca nu ma intereseaza ce se petrece acolo, pentru ca imi doresc sa ma intorc ACASA.
Tara nu este a celor care "stiu cum sa fure" ci a celor care vor sa munceasca demn pentru o batranete linistita.

Cu stima
Julia Covaci

Musafir

#10 Re:

2016-05-11 17:52

#9: -  

 


Musafir

#11

2016-05-13 14:48

Pe ei, pe mama lor...

Musafir

#12

2016-05-15 14:09

Am semnat aceasta petitie,dar imi doresc ca fac o corectitudine.
Modalitatea si procedeele de participare la acest Congres a fost publicat de acum un an de zile. Ce mi se pare mie incorect sunt strangerea acelor 500 de semnaturi.Spun asta ca am incercat personal sa le strang si este foarte greu,datorita faptului ca trebuie sa bati din usa-n usa,la fiecare roman si apoi pe langa semnatura este nevoie sa-ti dea si seria si nr unui act de identitate.

Musafir

#13 Care este totusi mesajul petitiei?

2016-05-17 18:41

Buna,

 

Nu am inteles pt. ce se semneaza de fapt? Sa se schimbe modul de strangere a semnaturilor pt. Congres sau ce?

Nu imi este clar.

 

Multumesc,

 


Musafir

#14

2016-05-18 14:01

Sunt roman oriunde m-as afla si ma doare sufletul când vad ce se întâmpla tara mea

Musafir

#15

2016-05-19 02:44

Eu doresc binele poporului Roman si a Romaniei !!!!!!!

DUMNEZEU SA BINECUVINTEZE ROMANIA SI POPORUL ROMAN !!!!!! AMIN !!!!!

HRISTOS A INVIAT !!!!!!!!

Musafir

#16

2016-05-30 17:31

Delgat? Cine iti confera aceasta? hmmm, o strategie...

 


Musafir

#17

2016-06-11 03:23

Brava, frati Romani, surori, nu va lasati!
Daniel Meternă
Madrid

#18 Re: De ce trebuie platita semnatura?

2016-06-24 11:47

#8: Aurelia - De ce trebuie platita semnatura? 

 Semnătura NU TREBUIE plătită. Plata e o opțiune pe care administratorii site-ului acesta (petițieonline.com) il oferă celor care CREAZĂ petiții iar prețul se justifică pt. "eforturile SEO" (https://ro.wikipedia.org/wiki/Optimizare_pentru_motoare_de_c%C4%83utare). Sper că ți-am fost de folos (https://www.facebook.com/profile.php?id=100008402161272)!!!


Musafir

#19

2016-06-26 22:34

Chihaia Dumitru este un om care nu are ce cauta ca si reprezentant al meu in Parlamentul Romaniei.