Stop internarii copiilor in spital fara parinti!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Stop internarii copiilor in spital fara parinti!


Musafir

#551

2016-05-10 20:27

Nu este normal ca un copil sa fie privat de afectiunea si grija mamei, mai ales atunci cand are mare nevoie de aceste lucruri

Musafir

#552

2016-05-10 22:55

Este inuman sa iti lași propriul copil mic SINGUR într-un spațiu necunoscut lui...de neconceput asa ceva!!!

Musafir

#553

2016-05-11 03:39

Pt. ca asa mi se pare normal!

Musafir

#554

2016-05-11 06:04

Sunt mama!

Musafir

#555

2016-05-11 08:45

Semnez aceasta petitie pentru ca am 2 copii si ma doare sufletul numai cand ma gandesc ca daca voi avea nevoie de serviciile Spitalului de Pediatrie nu voi putea fi acolo pentru a le alina siferinta, ai pupa de noapte buna sau a le oferi 2 brate calde in care se pot refugia ori de cate ori simt nevoia.

Musafir

#556

2016-05-11 12:38

Am semnat aceasta petitie pt. Ca si noi am trecut prin aceasta situatie, si stim cata suferinta poate provoca un astfel de abuz a unora cu functii.

Musafir

#557 SI BOLNAVII CU ALTZHAIMER SI CU PARKINSON AU NEVOIE DE APARTINATORII LOR

2016-05-11 15:19

IN ACESTE BOLI INVALIDANTE ATAT FIZIC CAT SI PSIHIC SI ACESTI BOLNAVI BATUTI DE SOARTA SI UNEORI DE PERSONALUL DE PE SECTII , AU NEVOIE SA FIE PROTEJATI DE PROPRIA FAMILIE !!!


Musafir

#558

2016-05-12 10:06

Din dragoste pt copii si de frica tratamentelor la care sunt supusi copii in lipsa mamei si de frica lipsei de professionalism ale cadrelor medicale in zilele astea

Musafir

#559

2016-05-12 14:23

Din solidaritate!

Musafir

#560

2016-05-12 16:22

În urma cu opt ani am fost internată cu băiețelul de 5 saptamani !acolo am văzut și am pățit lucruri care sunt de necrezut ,cutremuratoare chiar stiu prin ce trec acele mamici si acei copilași lăsați în grija acelor criminali de doctori si asistente !

Musafir

#561

2016-05-12 22:26

Este o idee excelenta.

Musafir

#562

2016-05-13 18:06

Am fost internata cu bebe de 6 luni in acest spital. A avut varsat de vant cu complicatii(pneumonie). Practicile din acel spital pot spune ca sunt barbare. Copiii sunt legati de paturi, nu esti lasata sa alaptezi. Nu poti comunica cu familia decat daca are chef personalul sa te dea la telefon. Te simti de parca esti un detinut. Daca ti se aduce ceva de catre familie totul este controlat de personal. Si ca bonus, cand esti externet pleci cu alte boli.

Musafir

#563

2016-05-16 05:15

Eu am stat in spital cu doi din cei 4 copii ai mei. Băiatul a avut probleme la rinichiul drept si la 5 zile a fost transferat la Timișoara si tot am mers periodic cu El si este importanta prezența mai ales a mamei. Am fost cu cea mică la Cluj pentru a i se rezolva chirurgical o problemă cardiacă. Daca nu stăteam cu Ea nu stiu cum îsi revenea după operație.

Musafir

#564

2016-05-23 13:26

sunt Romanca din Sibiu si nu sunt de acord ca copilul sa fie internat in spital fara mama sau tatal copilului !!! STOP INTERNARII IN SPITALE A COPILULUI FARA UN PARINTE!!!!!STOPPPPP!!!

Musafir

#565

2016-05-27 10:46

Este foarte trist sa citesti ceea ce se intampla im spitalele din Romania! Toate lucrurile acestea ne fac sa nu ne mai intoarcem prea curand in tara, desi ne este dor de tara noastra. Si eu sunt mama si mi-au dat lacrimile cand am citit ce se petrece in spitalul din Sibiu si probabil si in alte spitale din tara.Va doresc sa puteti schimba ceva! O zi buna!
Stefi

#566

2016-05-27 20:46

Eu nu sunt de acord cu internarea mamelor in secția mai ales aceasta fiind una de contagioase . Copii nu ar mai fi traumatizati daca ați stii sa i îngrijiri in loc sa stati si sa semnate petiti. De ce majoritatea copiilor vin cu rotavirus? Răspuns: pentru ca i lăsați sa lunga toate portierele mașinilor, ii ignorată total si cand ajungeti in parc cu ei ptr ca v ați adus aminte ca nu sunt niște obiecte ce la o vârsta fraceda stau si vegeteaza in fata televizorului , curgandu le din gura , ii lăsați sa bage n gura toate crengile căcate de ciori si date cu toate substantele de capuse ptr ca voi stati pe banca si va spuneti oful cu alte mămică si barfiti nu știu ce mama de la scara ,,X" . Recunosc nu mi se pare normal sa lăsăm copiii ce trebuie alaptati dar tot ce spuneti voi sunt minciuni mereu au fost internati aceasta categorie de copii si cei cu dizabilitati mintale. Voi ce faceți la gradinita stati cu copilul? La spital ce ați vrea sa i facă ? Vaai a rămas traumatizat ca l au înțepat ce vreți sa i facă sa l mangaie asta i medicina si nu s au inventat perfuziile virtuale ! Destul ca au si televizor in camera , fiind obisnuinti cu mediul de acasa! Asistentele nu se comporta frumos ci admirabil,incredibil si tot ce doriți! Persoane cu inima buna si cu un comportament exemplar si demn de urmat un exemplu ptr copii vostru daca nu ați fi niște casnice nu v ați putea interna cu copiii vostri ! Mai ales ca asistentelor medicii si tot cadrul vin de atâtea ori la spital in timpul lor liber acesta fiind foarte rar daruit si stau cu griji sa nu pateasca ceva copii ! Vin cu unghile nefaste si tunse ca altfel nu am cum sa ma exprim ca sa nu va inbolnaveasca copii si voi veniți de la manichiura si vreți sa stati pe rețelele de socializare si cica nu aveti voie cu telefoanele! Asta nu va permite nici legea si de ce ați avea voie cand nici cadrul nu are . Nici psihologic vorbind nu i bine sa va internati cu copii ptr ca le transmiterii gânduri rele vrand netransferabil si intrati in panica. Vreți sa va cazari cu ei ca la hotel spuneti nu mai începerii sa minți despre acest spital ptr ca de cand ii el nu a avut reclamații si va treziti voi. 

huooooo

#567

2016-05-29 18:16

Sa lasam copiii mici sa moara la poarta spitalului daca nu au un parinte cu ei. Ce mult va duce mintea - e clar ca sunteti alegatori PSD.


Musafir

#568 Re:

2016-05-29 20:25

#554: -  

 nu este un merit

Boeriu Ioan

#569

2016-05-30 02:56

Da pentru ca banii cresc in copaci si vreau sa cheltuiesc cat mai multi bani numunciti.

Mitzunel

#570 Re:

2016-05-31 12:09

#566: Stefi -  

 Se vede că nu ai copii, inima haină ce ești. Să nu faci ca oricum nu ai sa cunoști dragostea unui copil. Bărbat de nimic ce ești, sau ce asistentă ofuscsta ca nu primește plocoane...


Musafir

#571

2016-06-06 16:49

Atitudinea barbara si comportamentul diabolic al cadrelor medicale care l-au avut fata de acei copii, trenuita eradicata!!

Musafir

#572

2016-06-13 08:47

PARINTZII SA FIE INTERNATZI CU COPILASII DANSLOR, ASA-I CORECT / BINE SI DREPT. MEDICII NU SE POT SUBSTITUI PARINTZILOR ! DOMNII DOCTORI SA-SI FACA DATORIA PE CARE O AU, SI DOAR ATAT, SI NIMIC ALTCEVA ! DOAMNE AJUTA !
ha ha ha

#573

2016-06-15 13:16

Parintii sa fie internati cu copiii, caci in loc sa salvam 4 copii mai bine lasam 3 sa moara si la unul ii dam confortul internarii impreuna cu parintii.

 

Doamne cati de multi in romania cred ca banii cresc in copaci. Mai mergeti si la munca tovarasi, ca incepeti sa aberati.

 

Nu avem bani sa salvam de la boala pe toti copiii, vreti sa le mai si suflam in dos parintilor ? Pe banii cui, inteligentilor !


Musafir

#574

2016-07-03 20:21

Pentru a elimina abuzurile unor responsabili care iau decizii de acest fel la noi in tara!!!!

Musafir

#575

2016-07-28 19:15

Am semnat aceasta petitie gandinduma ca semnatura mea este de folos in sprijinirea copiilor maltratati in spitale stiind cat este de important sa ne mangaiem copilasii bolnavi care au atata nevoie de afectiune si iubire cand se afla intrun spital si constientizand ca ei sunt creati pentru a fi iubiti si nu pentru a fi raniti emotional stiind ca si noi la randul nostru cand eram micuti ceea ce ne facea fericiti era o mangaiere si nu o palma. Sunt profund dezamagita ca acesti doctori care nu mai au aceasta afectiune pentru copilasii bolnavi si suferinzi se poarta cu atat dispret stiind ca si ei la randul lor cand erau micuti simteau nevoia sa fie Iubiti. Pentru ca un copil este diferit de un adult au alte nevoi, o nevoie mare de afectiune si dragalaseala in special bebelusii care sunt niste fiinte foarte gingase. Si eu am 2 fetite micute.