NU MAI VREM VIETI PIERDUTE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU MAI VREM VIETI PIERDUTE


Musafir

#176 Re:

2016-03-09 13:24

#142: -  

 Inseamna ca circuli numai prin Budila...sau Dobarlau. Pana si acolo vezi politistii pe strada. Trezeste-te si tu o singura data la ora 8 dimineata si-ai sa vezi intersectiile pline de politisti. Care dirijeaza circulatia. Si exemplele ar putea continua.


Musafir

#177

2016-03-09 15:35

Doresc sa se rezolve problema trecerilor de pietoni
Fulop Adrian

#178

2016-03-09 20:00

CU AJUTORUL VOSTRU AM REUSIT ! VA MULTUMESC TUTUROR CARE AU SEMNAT SI O SA SEMNEZE PETITIA !


Musafir

#179

2016-03-09 20:00

Pur si simplu,sunt șofer ,pieton si parinte. Si in aceste situati sunt pentru a se lua masuri cat mai eficiente pt a nu se mai întâmpla asemenea nenorociri si tot odată ar fi ideal ca si pietonii sa aibă parte(in scoli ) de educație rutiera. Si șoferii începători ar trebui clar pe o perioada de cel puțin un an sa fie însoțit de un alt șofer cu experienta. Eu după ce am luat permisul timp de 3luni am fost însoțită de tatăl meu care mi-a "împărtășit" aceasta "meserie". Exact același lucru l-am primit in primi ani de școală acum 35 de ani ca si pieton....am ceva experienta in toate situatiile.

Musafir

#180

2016-03-09 21:55

Viața are prioritate. Condoleanțe familiei

Musafir

#181

2016-03-10 04:04

O matusa de 75 a fost lovita de un taxi pe o trecere de pietoni in Medias cca acum o luna. Acum trece prin operatii de sold,tije in mana...recuperari ...Confoleante familiei pt fetita. Imi pare rau pt pierderea suferita

Musafir

#182

2016-03-10 07:03

fara comentarii

Musafir

#183

2016-03-10 08:14

Trecerile de pieten trebuiesc luminate(stalpii de iluminat public sa fie chiar deasupra!) si indicatoare cu semnal luminos! Multi soferi care nu cunosc zona in care conduc realizeaza ca se apropie o trecere de pietoni doar cand vad zebra pe astfalt(de multe ori nu mai poti opri in conditii de siguranta fiind vorba de doar cativa metrii!) 

 


Musafir

#184

2016-03-10 13:05

Sa nu se mai intample pierderi de vieti omenesti.

Musafir

#185

2016-03-10 14:04

De ce am semnat ? Ar fi multe de spus, doar faptul că mi-am pierdut logodnica, în aceleași circumstanțe în care și-a pierdut viața și Ariadna, în urma cu mai puțin de 24 de ore, mă face să lupt alături de tinerii care au demarat această campanie. E timpul să vorbim larg și deschis, căci nu avem de ce să ne temem, de cine ? De mormolocii de la Municipalitate ? Niciodată, ăia stau bine mersi în fotoliile lor, iar la finalul zilei, se urcă într-un gipan, și pleacă acasă cu o viteză anormal de mare, media motoarelor, mașinilor mele, în cai putere, echivalează circa 300 de cai, dar prefer să stau în trafic, să admir Brașovul, și sa circul cu 40 la oră, decât să văd alte ființe tinere și nevinovate cum se sting !

Musafir

#186

2016-03-10 18:26

Mi-am pierdut sora ( 21 ani studenta ) in aceasi situatie si ca un paradox tot pe calea Bucuresti ...condoeante familiei si celor ce au iubit-o !

Musafir

#187 Re:

2016-03-10 18:34

#1: -  

  Nu trebuiesc montate pasarele,cred ca daca la toate trecerile s-ar monta semafoare cu buton actionate de pietoni situatia ar sta altfel 

oarecare

#188 Re:

2016-03-11 11:09

#4: Fulop Adrian -  

Cred ca ar trebui sa se faca si educatia pietonilor sa mai lase telefonul din mana cand trec strada si sa caste ochii de 2 ori in ambele directii dupa soferi neatenti.

Pietonii cred atunci cand vad o trecere de pietoni ca au prioritate indiferent de orice! De multe ori nu se asigura si pasesc pe trecere fara macar sa intoarca capul, si te trezesti cu ei in fata!

Draga pieton, masina are 2 tone tu ai 80 kg!!!!  Deci, daca vrei sa traversezi o strada, asigura-te ca soferul a vazut intentia ta si poate sa franeze in conditii de siguranta (poate e zapada, poate e polei, poate e ud de jos, poate nu te-a vazut, poate a clipit, poate a facut atac cerebral etc). Daca te incapatanezi sa treci mizand pe ideea ca orice ar fi, masina opreste, iti fortezi norocul..


Musafir

#189

2016-03-13 17:22

Am semnat deoarece e groaznic sa moara oameni nevinovati pentru inconștiența unor nenorociti care vor sa se distreze pe seama altor vieti.Trebuia sa opreasca nu trebuia sa mearga cu 100 si ceva la ora cu cat a lovit-o.
Si ce sa vedeti?! Nesimtirea unor persoane care au dat vina pe fata ca ea a sarit in fata masinii , si ca avea castiile in urechi..pacat de ingerul de copil care s-a dus pe lumea cealalta, iar in urma ei a lasat multe semne de intrebari, parere de rau, durere in suflet. Pacat ! Dumnezeu s-o odihneasca in pace iar cel care a omorat-o sa il inchida pe viata.

Musafir

#190

2016-03-14 19:49

Pentru siguranta pietonilor ,dar ce oferim si soferilor in schimb.Propun treceri subterane Gara , Toamnei ,Complex Steagu, pentru inceput.
cetatean brasovean

#191

2016-03-21 10:42

Buna  Ziua

 

UNA dintre mortile groaznice   datorate  indiferentei si tupeului afisat zilnic de politia rutiera care pierde   timpul in birouri mancand la cald cu 000000   ore pe strada care nu previne nici un accident

Rusine  pentru

toate actiunile cea mai mare insulta fiind ultima intiativa de a pune  limitatoarele cu prag  

Nici o prezenta?    Ori fii invizibili!!!!!! .


Musafir

#192

2016-03-29 19:58

Sa nu mai mora oameni Nevinovati de incostienta soferilor care conduc cu viteza peste limita legala pe ace ea strada si sa accorded prioritise trecatorilor

Musafir

#193

2016-04-26 09:21

Imi doresc sa se termine cu crima in orasul acesta.Am vazut-o de cateva ori pe Ariadna si era ca un inger.Din cauza unui inconstient un inger a ajuns printre ingeri!Imi doresc sa nu se mai intample asa ceva niciodata nicaieri!Suntem aici ca in Vestul Salbatic!Condoleante familiei si multa putere!!!
semnatar gay

#194

2016-05-30 02:59

am vrut vieti pierdute in trecut insa acum ne-am razgandit


Musafir

#195

2016-06-11 19:12

ptr ca toti meritam sa traim.

Musafir

#196

2016-06-23 14:35

Au trecut trei luni de cand am pierdut-o pe Ariadna!Prietenii ei ii simt lipsa atat de mult!Niste incompetenti care nu stiu sa conduca!Se cred pur si simplu la curse!Si primarul....ce sa zic....nici el nu vrea sa faca ceva ca sa se trezeasca la realitate toti prostii care exista pe lumea aceasta!Oare cand se vor pune semafoare?Oare cand se va termina cu crima?