Restaurarea Statiunii Soveja, cea mai ozonata statiune din Europa


Musafir

#126

2016-05-16 19:17

Când eram mică tatăl meu aducea de la Soveja caşcaval afumat,de-a lungul timpului am asociat orice tip de caşcaval aş fi văzut cu "STATIUNEA SOVEJA",mi-as dori să revăd Staţiunea aşa cum era în anii copilăriei;merită din plin!

Musafir

#127

2016-05-17 07:10

In tinerete am beneficiat de aerul pur al statiunii in cantonamentele de pregatire sportiva.De acest aer se bucurau sportivi din toata tara,statiunea oferand baze de pregatire si recuperare.

Musafir

#128

2016-05-17 20:54

Soveja este cea mai importanta statiune din Romania,din pacate, lasata in paragina. Poate prin aceasta petitie se va mai salva ceva.

Musafir

#129

2016-05-17 22:43

Buna dimineata Romania !
....pentru ca , ma doare ca totul e distrus in frumoasa noastra tara

Musafir

#130

2016-05-18 14:48

Cred ca, in acest moment ,este singura forma prim care societatea civila poate sa se impuna !

Musafir

#131

2016-06-19 17:00

Ptr ca stațiunea Soveja sã devinã mãcar ce a fost pe timpul copilãriei mele!
Sunt sigur cã acest deziderat se va împlini cît mai curînd posibil.Mã bazez pe fiii Sovejei,pe toți care iubesc Soveja cã se va împlini!!!

Musafir

#132

2016-06-23 06:42

Pentru ca uniți putem!!!

Musafir

#133

2016-06-23 17:39

E statiunea pe care o vizitez de peste 40 de ani , anual... Arata jalnic acum..


Musafir

#134

2016-06-24 12:23

Pentru ca sunt vranceanca (!) Pentru ca VAD si STIU splendoarea muntilor ei! Pentru ca m-am saturat de intentiile egoiste ale unor sus-pusi care-au "dosit" intentionat anumite zone pentru a trage ulterior foloase prin devalorizarea lor! (Intelegeti foarte bine la ce ma refer!) Si pentru ca m-am saturat de puzderie de masini (Gl-Br..) care iau in weekend calea Sovejei si Lepsei unde s-au ingradit "in privat"! Nu mai ai loc de de-alde acestia sa mergi "acasa la tine" intr-o excursie de weekend! Turismul egal bani! Banii inseamna dezvoltare! Natura NU E DE INSUSIT numai pentru unii! Trebuie sa ne imbulzim la naiba cu carti pe Valea Prahovei sau tot de-aiurea cand ACASA! LA O ZVARLITURA DE BAT..avem ATATA SPLENDOARE???? Valea Tisitei cu Cheile ei-superbe! Nepromovate, nestiute...Valea Putnei asemenea! Focul Viu de la Andreiasu -pe partea cealalta...o ruina! Cascada Putnei revendicata in intregimea platoului de-un "smecher"...si mai sunt! Cata traditie folclorica zace ingropata in Vrancea!!!! Sa ne fie RUSINE! Bine ca "rad" vrancenii...de vederea batranilor imbracati in costume populare intalniti pe langa sosea, impecabil asfaltul dealtfel!!
Vai tie, judet bogat cu lideri "saraci"...in cuget!

Musafir

#135

2016-06-24 13:04

Simt o mare durere cand ma duc acolo si vad ce a mai ramas din frumoasa statiune Soveja

Musafir

#136

2016-06-24 17:33

DACĂ NU NE AFIRMĂM PRIN INDUSTRIE.... DACĂ NU AVEM REZULTATE SPECTACULOASE ÎN AGRICULTURĂ................. SĂ NE DEZVOLTĂM TURISMUL ; E MARE PĂCAT CĂ SUTE DE STAȚIUNI ROMÂNEȘTI SUNT ÎN PARAGINĂ. SĂ ARĂTĂM LUMII ÎNTREGI CE MINUNĂȚII ARE ȚARA NOASTRĂ . SĂ ÎCEPEM CU CELE CARE SUNT UNICE PRIN CEVA CUM E SOVEJA (cea mai ozonata statiune din Europa) și vom avea succes ...........Să continuăm cu stațiunile cu apă termală din vest cu ar fi TĂȘNAD și altele din aaceeași parte a țării apoi, să mergem spre estul țării la Iași unde avem un nămol renumit pt rezultatele sale benefice sănătății ; apoi, mai spre nord ,în jud. Botoțani unde Prutul a creeat o Deltă de o frumusețe sălbatică greu de descris . Și să vedeți cumva crește PIB-ul...........cum România va fi bogată

Musafir

#137 SOVEJA redată turismului

2016-06-24 17:38

DACĂ NU NE AFIRMĂM PRIN INDUSTRIE.... DACĂ NU AVEM REZULTATE SPECTACULOASE ÎN AGRICULTURĂ................. SĂ NE DEZVOLTĂM TURISMUL ; E MARE PĂCAT CĂ SUTE DE STAȚIUNI ROMÂNEȘTI SUNT ÎN PARAGINĂ. SĂ ARĂTĂM LUMII ÎNTREGI CE MINUNĂȚII ARE ȚARA NOASTRĂ . SĂ ÎCEPEM CU CELE CARE SUNT UNICE PRIN CEVA CUM E SOVEJA (cea mai ozonata statiune din Europa) și vom avea succes ...........Să continuăm cu stațiunile cu apă termală din vest cu ar fi TĂȘNAD și altele din aaceeași parte a țării apoi, să mergem spre estul țării la Iași unde avem un nămol renumit pt rezultatele sale benefice sănătății ; apoi, mai spre nord ,în jud. Botoțani unde Prutul a creeat o Deltă  ( Mica Deltă ) de o frumusețe sălbatică greu de descris . Și să vedeți cumva crește PIB-ul...........cum România va fi bogată

 


Musafir

#138

2016-06-24 17:53

Pentru restaurarea statiunii

Musafir

#139

2016-06-24 22:46

Am semnat petitia, deoarece iubesc acest mirific tinut,care mi-a devenit, intre timp,o a doua casa!
Cu mult timp in urma am descoperit statiunea Soveja,de care m-am simtit atrasa!
Cu fiecare an in care o vizitam,asistam neputincioasa la degradarea ei!
Este dureros sa vezi cum sufletul ei era si este subjugat de interese meschine!
Va asigur ca inima ei inca mai bate si doresc din tot sufletul sa o readucem la viata!

Musafir

#140

2016-06-25 11:04

Doresc restaurarea valorilor romanești

Musafir

#141

2016-06-25 16:53

obiectivele construite din aceasta minunata statiune sunt executate sub directa mea coordonare complex 300 locuri, complex 100 locuri precum si alte obective.

Musafir

#142

2016-06-26 04:06

One of the best and o e of my favorite places since I was a kid, the place where my parents were born and I spend all my vacations.
Sustinator

#143

2016-06-26 04:50

Va adresez rugamintea sa semnati aceasta petitie si poate reusim sa sensibilizam pe cei in drept sa actioneze pentru a readuce aceasta minunata zona in circuitul turistic si a reface baza de tratament pentru toti ce ce au nevoie de ea . De distrus s-au priceput toti sa vedem cati sunt in masura sa refaca . Prieteni semnati pentruca aveti de ce .


Musafir

#144

2016-06-26 11:34

Sunt proprietar in aceasta zona si sunt revoltat de nepasarea autoritatilor corupte ale judetului Vrancea. Statiunea Soveja trebuia sa fie o oaza de bunastare pentru oamenii locului nu cuibul unor securisti in rezerva!

Musafir

#145

2016-06-26 12:22

♡ ♡ ♡ Soveja,

Musafir

#146 Re: se multumesc cu un salariu de 1000 Eo cei care sunt 2 sa tina Statiunea inchisa Interese

2016-06-26 12:34

#25: -  

 


Musafir

#147

2016-06-26 12:55

Pentru ca am copilărit acolo și cunosc cum era pe timpul comunismului și merita salvată!

Musafir

#148

2016-06-26 13:20

Zona este depsebita, aerul este pur si este necesar sa nu pierdem binefacerile naturi! Doamne ajuta!

Musafir

#149

2016-06-26 16:39

Pentru ca mentinerea valorilor naturale ale tarii ar trebui sa fie o normalitate

Musafir

#150

2016-06-27 09:44

Cunosc locurile, e păcat să fie lăsată de paragină o asemenea bogăţie naţională.