Ciolos, opreste crima!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ciolos, opreste crima!


Musafir

#351

2016-05-05 04:30

Respect si iubesc "viata"!

Musafir

#352

2016-05-05 05:29

Vreau sa traiesc intr-o tara normala,nu barbara !!!!!

Musafir

#353

2016-05-05 05:31

pentru iubesc animalele, incerc sa le ajut ata cat pot si sunt total impotriva maltratarii lor

Musafir

#354

2016-05-05 06:43

Am semnat aceasta petitie pentru ca situatia actuala a bietilor caini nu mai poate continua asa.Nu vreau ca,pe "spinarea " bietelor animale sa se imbogateasca anumiti "baieti destepti",nu mai vreau sa fiu luat de prost in propria-mi tara unde platesc taxe si impozite.Domnule Prim ministru Ciolos,sunteti, dupa cum stim, un agronom la baza deci aveti tangenta cu animalele,iubiti si caii dupa cum am vazut la TV iar stimata dvs.sotie iubeste arta in special muzica.Va rugam din suflet dati curs acestei petitii caci daca vine un alt guvern se va duce totul pe apa sambetei.Sunteti singura noatra speranta
Va multumim.


Musafir

#355

2016-05-05 07:04

Bună ziua.vreau sa se schimbe în bine și viața animalelor, oameni sa fie responsabili când iau un animal sa-l crească și autoritățile competente sa aibă grija de ei nu sa îi nenorocească, acei bani care sunt alocați pentru ei , (animale care nu pot vorbi)unde se duc. ....poți rămâne indiferent la cruzimea cu câte sunt maltratate animalele în zilele noastre, eu nu pot. ....vreau pedepse mai mari pentru cei care nenorocesc animalele.

Musafir

#356

2016-05-05 07:09

Am semnat aceasta petiție pentru ca iubesc animalele și pentru dreptul lor la o viata cat mai buna. Este dreptul lor la viata. Nimeni nu trebuie sa le curme viata, numai Dumnezeu.

Musafir

#357

2016-05-05 08:03

De multe ori ar trebui să luam exemplu de la animale,de multe ori sunt mult mai umane decât oamenii,mamele animale nu îsi abandonează puii,cele umane ii aruncă la tomberon,câinele te slujeste cu credință cerând în schimb o bucata de pâine si 0 mângâiere

Musafir

#358

2016-05-05 08:10

Pentru a înceta abuzurile împotriva animalelor cu și fără stăpân..ceea ce se întâmplă în tara noastră este inadmisibil.

Musafir

#359

2016-05-05 08:34

Ne-am saturat de violenta,de ororile ce nu se mai opresc de oamenii fara suflet ,de ignoranta ! Stop !


Musafir

#360

2016-05-05 08:42

Daca societatea ar decide soarta TA sau a Copilulul tau,ce ai face?
Sunt fiinte vii ,Mame, citeodata chiar mai bune ca cele umane, sunt copii.

Musafir

#361

2016-05-05 08:52

Fiecare om care semneaza aceasta petitie, in primul rand, crede cu tarie ca orice suflet lasat de Dumnezeu trebuie sa traiasca, dar nu oricum, ci in conditii civilizate! Sunt multi semeni de-ai nostri care daca nu le pot face bine, macar sa nu le faca rau! Si sunt multi....foarte multi cei care cred ca sunt "fiinte superioare". Din acest motiv sunt intr-o continua suferinta, de mila bietelor animale! Numai noi, familia mea, stim cate injuraturi ne luam pentru ca ingrijim bietele suflete!

Musafir

#362

2016-05-05 10:07

Trebuie oprită crimă! Sterilizarea tuturor câinilor fără stăpâni ,returnarea lor în spațiul lor.La blocuri ,pe spațiul domeniului public sa fie construite spatii închise cu cuști.Sterilizarea tuturor câinilor cu stăpâni,mai ales a cartelelor din CURTI ,din toate satele,comunele,oraselor tarii.

Musafir

#363

2016-05-05 10:08

Sunt absolut de acord ca actualul guvern de tehnocrati sa ia masuri urgente de oprire a masacrului si umilintei la care sunt supusi in prezent cainii. Sunt necesare legi adevarate, care sa ocroteasca viata acestora, dar in acelasi timp sa si pedepseasca pe toti cei care nu sterilizeaza cainii fara valoare chinologica, ii lasa sa se inmulteasca necontrolat, ca apoi sa arunce puii pe strazi. De aici consider ca ar trebui inceput. Sa se infiinteze Politia animalelor, iar membrii acesteia sa fie oameni cinstiti, iubitori de animale si sa respecte legea pe care trebuie sa o aplice.
Nu se poate sa ne numim tara europeana si sa ne comportam ca niste barbari.

Musafir

#364

2016-05-05 10:14

Faceți ceva pentru numele,lui Dumnezeu!!!!!....aveti suflet,ochii,urechii????? Suflet poate nu aveti dar ochi si urechi da.,de ce lasati aceste biete suflete sa fie ucise,abandonate,si torturate in cel mai crud mod??? Faceti ceva odată!!!!

Musafir

#365

2016-05-05 10:19

Opriți crimă!

Musafir

#366

2016-05-05 10:25

Mai bine si-ar face ei de petrecanie decat acestor suflete nevinovate .Animale ce sunt . Ei se considera oameni????? Mai pardon ..... cred ca este invers ....

 


Musafir

#367

2016-05-05 10:33

Am semnat aceasta petitie deoarece sunt sunt foarte revoltata de acesta actiune inteprinsa de ASPA, care este o Asociatie Criminala- nu de protectie a animalelor

Musafir

#368

2016-05-05 10:42

Iubesc animalele

Musafir

#369

2016-05-05 11:01

Am semnat petitia pentru a opri cruzimea. Criminalii merita pedepsiti.
Doamne ajuta !

Musafir

#370

2016-05-05 11:22

A nu se uita faptul ca aceste animale s-au inmultit si au ajuns in aceasta situatie din vina celor care au luat bani pe niste servicii pe care nu le-au efectuat!!! Inainte de a proceda la eutanasierea cainilor ar trebui sa se inceapa cu o dare de seama a acelor care au fost platiti pentru sterilizarea cateilor si care in fapt nu s-a intamplat.


Musafir

#371

2016-05-05 12:00

Iubesc animalele

Musafir

#372

2016-05-05 12:07

Speram ca se va rezolva ceva

Musafir

#373

2016-05-05 12:26

Propun o astfel de petitie sau scrisoare care sa fie adresata si conducerii Bisericii Ortodoxe Romane. Este datoria lor sa se implice si sa opreasca aceasta nenorocire.
Popescu georgeta

#374 Nu ne mai dezamagiti

2016-05-05 13:45

Maltratarea animalelor sa fie pedepsită ca si pt oameni încurajînd aceste practici încurajăm viitori criminali vrem sa mergem pe strada cu masina oriunde si sa nu mai avem parte de imagini de câini calcati omorati suflete chinuite fara ajutor mancare neingrijiti caini care nu fac nici un râu prostia cu caini care musca e f rara si majoritatea întâmplărilor sunt inițiate de oameni....am vazut langa o biserică un catelusa mic si nevinovat care venea sa primească ceva sau o mângâiere un potential stăpân si o "mamica"ii spunea copilului de 2 -3ani....uite câinele da cu piciorul in el ca te musca va multumesc ai ca cetățean al acestei țări vreau sa traiesc intr-o tara lipsita de cruzime cu oameni educați si cu suflet o tara moderna si asta se poate realiza începând de la conducerea ei si prin legile sale


Musafir

#375

2016-05-05 14:13

PENTRU A OPRI ODATA PT TOTDEAUNA CHINURILE PRIN CARE TREC BIETELE ANIMALE