Ciolos, opreste crima!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Ciolos, opreste crima!


Musafir

#201

2016-02-03 18:02

Pentru a intra in normalitate...

Musafir

#202

2016-02-03 19:05

Imi doresc sa se termine odata pt totdeauna chinuirea si omorarea animalelor !

Musafir

#203

2016-02-03 19:26

Sunt oripilata de cate atrocitati am vazut indreptate impotriva bietelor animale.Doamne cate crime impotriva animalelor!

Musafir

#204

2016-02-03 19:32

Iubesc animalele din tot sufletul
emi

#205

2016-02-03 19:34

Iubesc animalele si sufar enorm pentru ele.Doresc pentru ele o viata mai buna, cei ce le lovesc si vor sa le faca rau sa fie aspru pedepsiti cu inchisoare.


Musafir

#206

2016-02-03 19:45

Pentru ca sunt iubitoare de animale si eu cred ca si animalele au dreptul la viata

Musafir

#207

2016-02-03 22:09

Am semnat petiția in speranța ca vom putea îndrepta erorile din trecut si pentru ca nu pot privi cum răul triumfa.Suferinta animalelor fara stăpân trebuie sa înceteze ,iar asta este primul pas.Doamne ajuta !

Musafir

#208

2016-02-03 22:29

este incredibil ce se intampla de cativa ani cu acesti caini, cei care-i arunca pe strazi sunt si cei care protesteaza impotriva cainilor, oamenii din tara asta s-au ticalosit in ultimul hal, nu mai au suflet, nu mai au bun simt, nu mai au omenie, este rusinos, se comporta ca in evul mediu

Musafir

#209

2016-02-03 22:49

Pentru a stopa abrutizarea in continuare a acestui popor si asa destul de agresiv si abrutizat din cauza frustrarilor prin care a trecut. Sa se uite romanii pe internet cum in SUA pe autostrada 210 toate masinile opresc si fac un cerc pentru a ocroti si salva doi caini speriati in mijlocul soselei. Poporul nostru nu se va schimba decat atunci cand isi va schimba si sufletul.

Musafir

#210

2016-02-04 00:28

Iubesc toate asnimalele, inclusiv oamenii.

Musafir

#211

2016-02-04 00:33

Trebuie sa ne comportam ca oamenii nu ca "animalele".






Musafir

#212

2016-02-04 05:46

Nu se mai poate continua asa !!!! Actualele metode nu fac decat sa cultive violenta si sa faciliteze fraudarea banului public ! Stop violentei impotriva animalelor !!!

Musafir

#213

2016-02-04 07:38

Pentru ca iubesc animalele, in special cateii. Nu e vina lor ca s-au nascut pentru a-i omori noi acum!

Musafir

#214

2016-02-04 08:04

De ce asm semnat?simplu să oprească odată uciderea animalelor ..aia care ucid în chinuri un animal chiar nu au suflet?

Musafir

#215

2016-02-04 08:05

Am semnat pentru oprirea crimelor impotriva prietenilor nostrii!Vreau sa vad animale fericite,nu chinuite!

Musafir

#216

2016-02-04 09:18

Este inuman, nu se poate exprima in cuvinte indignarea mea, contra canicidului in Romania.
Opriti aceasta barbara, sangeroasa exterminare!

Musafir

#217

2016-02-04 09:52

Doresc din toata inima infiintarea unei POLITII A ANIMALELOR RSPCA,pentru educarea tinerilor si a unor oameni ( care nu stiu cum sa se poarte cu aceste fiinte nevinovate ) implicit cu pedepsirea acelora care chinuiesc animalele pentru ca sunt ignoranti ,Se stie ca prostia si ignoranta naste monstri. In orice tara civilizata exista acest organism de control.Ma intreb daca miine ar veni pe pamint niste extraterestri si ne-ar trata pe noi asa cum trateaza unele fiinte bipede astazi animalele,poate ca ar sta si ar mai gindi ca NU fac bine ce fac. E simplu, s-au construit tot felul de adaposturi pt. ciini de exemplu,adevarate capcane ale mortii si imbolnavirii lor si un alt mod de a se scurge bani europeni pe apa simbetei sau in buzunarele unora care "se ocupa " de acestea ! Domnule Prim Ministru va roaga 'o ardeleanca din Banie " sa faceti ceva in acest sens !Sansa lor,este de a se creea campanii de sterilizare si educare a oamenilor din mediul rural sa nu-si mai abandoneze puii diverselor animale ( ciini ,pisici ) la periferia oraselor ! Sa ii sterilizeze .Se formeaza diverse grupuri de animale ,care asemeni oamenilor se poarta in functie de conditii ( unii devin agresivi din cauza foamei ,nu isi pot lua singuri hrana de la mall) devenind periculosi pt. oameni ,iar altii se aciueaza pe linga blocuri unde oameni milosi incearca sa ii adopte fiind in permanent conflict cu cei care nu agreeaza animalele ( uitind ca in copilarie la tara se jucau cu ele ).
.Deci una peste alta ,TREBUIE sa se emita o LEGE in sensul acesta pentru ocrotirea animalelor si un organ de coerciune pt. cei care fac rau acestor fiinte nevinovate.Atunci se vor detalia mai bine cazurile.De asemenea s-ar crea locuri de munca si de voluntariat real prin creearea de ADAPOSTURI PENTRU ANIMALE BOLNAVE SI PARASITE ! Stop Cruzimii de orice fel .Ne-am batut joc prin LACOMIE,IGNORANTA si NEPASARE de PLANETA PAMINT,acum distrugem si animalele!Ar trebui sa ne GINDIM la URMARI !Ce ziceti oameni buni !

Musafir

#218

2016-02-04 10:44

AM semnat aceasta petitie pt ca neamul meu nu e neam de criminali


Musafir

#219

2016-02-04 10:48

Pentru ca ne transformam in criminali si nu cred ca este mostenirea pe care vrem sa o lasam generatiilor viitoare. Exista alte cai mult mai umane pentru a rezova problemele pe care le avem.

Musafir

#220

2016-02-04 11:47

Omul este fiinta cea mai rationala de pe Terra. Atunci sa nu gandim ca animalele infometate- acestea ucid din necesitate- si sa luam masuri demne de specia umana.Daca ar veni o alta specie si ar dori sa ne extermine, nu am lupta la randul nostru sa nu fim ucisi?Numai Dumnezeu dispune asupra tuturor fiintelor de pe pamant.Nu avem noi dreptul de a extermina specii intregi-cum de altfel am mai facut-o in trecut- in numele asa zisei civilizatii.Exista INFINIT mai multe solutii a acestor probleme fara a recurge la exterminare si cruzime fata de aceste fiinte.Iar pentru cei care se comporta sub demnitatea umana, sa fim nemilosi, intrucat Dumnezeu i-a dat ratiune iar el a ignorat-o, facand de rusine rasa umana.

Musafir

#221

2016-02-04 13:17

Sper sa se faca ceva pentru a arata lumii ca suntem, totusi, un popor civilizat si cu frica de Dumnezeu. Nu pot sa-mi scot din minte imaginea infioratoare a unui caine prins de hingheri si tarat sute de metri in urma masinii dar si cadavrele bietilor caini otraviti din ordinul primariei si imprastiate pe trotuare. Asa ceva se petrece in capitala Romaniei, sub ochii nostri si ai copiilor nostri care vor ramane marcati pentru tot restul vietii de astfel de fapte greu de imaginat. Asa ca nu pot ramane indiferenta la atrocitatile care au loc la adresa acelor suflete vinovate doar pentru ca s-au nascut si sunt obligate sa traiasca alaturi de noi, bipezii rationali. Sper din toata inima ca prin aceasta petitie sa sensibilizam conducatorii acestei tari sa ia masuri drastice pentru ca astfel de lucruri sa nu se mai repete si, poate, sa mearga ei personal in acele lagare ale mortii numite adaposturi si sa-i priveasca in ochi pe acei bieti caini care stau in custile reci, ude, fara un asternut, asteptand ingroziti clipa cand vor fi ucisi. Speranta moare ultima!!!

Musafir

#222

2016-02-04 13:17

Doresc OPRIREA CRIMEI ORGANIZATE IMPOTRIVA MAIDANEZILOR !!!!!!!!!! Doresc sa traiesc intr-o tara unde sa se respecte DREPTUL LA VIATA al animalelor !!!!!!!!! Doresc ca cei vinovati de maltratarea animalelor sa plateasca pt faptele lor conform legilor in vigoare !

Musafir

#223

2016-02-04 16:50

Trebuie sa respectam dreptul la viata pe acest pământ și a celorlalte viețuitoare, căci nu noi am creat mediul în care trăim. Înțelepciunea umana ar trebui sa se manifeste în armonie cu natura.

Musafir

#224

2016-02-04 17:01

Din iubire pentru viata pe care a dat.o Domnul fiecarei vietuitoare

Musafir

#225

2016-02-04 17:37

Pentru ca e o nedreptate