STOP amenzilor ONJN!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția STOP amenzilor ONJN!!!


Musafir

#151

2015-10-26 17:08

Ca sa se faca dreptate s8 sa revenim iar la inormal

Musafir

#152 Re: Amenda ilegala

2015-10-26 18:06

#133: Bobo - Amenda ilegala 

 salut..am primit si eu amenda acasa astazi 26.10.2015 si am sunat la cei de la bet365 si am inteles k trimite avocat in fiecare oras sa ne sustina..acum nush..e mai bine sa ai avocatul lor al site-lui sau un avocat care il vrei tu ?? Daca stii poti sa imi lasi un raspuns ms !

un infractor

#153

2015-10-27 20:56

Daca in 20 de zile ,in romania (cu intentie scris asa) apar 54.000 de noi infractori ,pe baza unei legi noi si pusa in aplicare pt. prima data atunci cine a debitat-o ori e capra ori o vaca !Alegerea ii apartine...


Musafir

#154

2015-10-27 23:31

Pentru că nu suport abuzurile la care sunt supus de către hoții României

Musafir

#155

2015-10-29 12:45

sunt revoltat ,m-au chemat telefonic sa ma amendeze desi site-ul pe care am jucat ;gamebookers : nu este nici pe lista neagra,nici pe lista deciziei 2611/29 09 /2015,fara comentarii?
urod55

#156 Re: doru

2015-10-30 05:59

#2: -  

 Vreau sa pot paria la Bet365       http://www.gambleaware.co.uk Uite ce inseamna protectia jucatorului in Marea Britanie. Vorbeam in mesajele anterioare de neexistenta unui LIVECHAT non stop pe site-ul ONJN pentru a ne putea raspunde la intrebari , pentru a ne proteja ca si consumatori. Exista un chat pentru jucatorii din Marea Britanie? Exista! Exista un chat la noi pt informare? NU EXISTA! http://www.gamblingcommission.gov.uk/Consumers/Consumers.aspx Uite aici pagina jucatorului pe site-ul Comisiei de Gambling din Marea Britanie unde gasesti link-uri si informatii ca si jucator daca esti in necunostinta de cauza. http://www.gamblingcommission.gov.uk/Consumers/Consumers-FAQ.aspx Uite aici pagina de FAQ a jucatorului (Intrebari frecvente jocuri online). Pe siteul ONJN exista o asemenea pagina doar pentru companiile ce vor sa se licentieze. Alt aspect: "If an operator does not have a Commission licence, it is acting illegally by offering gambling to consumers in Great Britain. As a result: ■ we may take action against the operator ■ the operator’s payment facilities may be withdrawn by the major payment systems organisations - notably MasterCard, PayPal and Visa." In traducere: vom lua masuri impotriva operatorului, nu am vazut nicaieri scris ca impotriva consumatorului. Consumatorul este pionul principal ce trebuie protejat. Si as putea continua cu link-uri, dar v-as plictisi. Concluzie: Sa nu mai indrazneasca nimeni, ba dar nimeni sa mentioneze ca alte tari vor avea ca biblie legislatia din tara noastra si ca este una din cele mai bune legislatii la nivel european. Si ca sa va irit de-a binelea, in Marea Britanie nu exista impozit pentru jucatori nici la sursa, nicicum. Si nu trebuie sa alerge la Fisc sa completeze declaratii in legatura cu venitul din gambling. Credeti ca ar fi trebuit sa ne informam din legislatia acestei tari si sa nu mai facem atata circ? 

toto
Musafir

#157 Re: Amenda ilegala

2015-10-30 21:38

#133: Bobo - Amenda ilegala 

 noroc,Bobo

si eu  am fost amendat si as vrea sa stiu daca esti din bucuresti si la ce avocat ai mers?


Musafir

#158

2015-11-01 09:22

Nu am jucat niciodata, dar nu mi se pare normal. Era de datoria celor care dau amenzi sa blocheze site-urile interzise.

Musafir

#159

2015-11-01 22:42

Pentru ca am fost amendat in mod abuziv de catre cei de la onjn, daca ma duceam la o casa de pariuri din coltul blocului care nu avea liceenta si acolo imi dadeau amenda sau trebuia sa inchida casa, bataie de joc amendeaza jucatorii nu siteul

Musafir

#160

2015-11-03 08:34

Ceea ce face ONJN este o aberatie si o bataie de joc. Nu poti aplica o amenda retroactiv. In plus, mi-au trimis amenda prin Posta cu intarziere, iar cei de la bet365 au spus ca nu imi pot oferi un avocat deoarece amenda a venit mai tarziu de 5 zile de cand mi-a fost aplicata. Toti sunt niste hoti, fratilor! Noi suntem oameni de buna credinta, am jucat legal pe site-uri nelegale. BET365 ESTE UN SITE CARE LA FEL CA ONJN, SI-A BATUT JOC DE NOI, PARIORII, CA SA CASTIGE BANI.
SSpider4u

#161 Constanta

2015-11-03 21:59

Care sunteti din constanta si ati luat amenda daca ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi asupra contestatiei sau a unui avocat


Musafir

#162

2015-11-04 13:53

Nu mi se pare corect, voi lupta pentru anularea ei. Mult succes tuturor.
Dodo

#163 Re: Constanta

2015-11-04 13:55

#161: SSpider4u - Constanta 

 salut spider, eu sunt din navodari, am luat legatura cu av. cuculis din bucuresti, sunt multi din bucuresti care au apelat la el.


Musafir

#164

2015-11-06 15:59

Pentru ca mi se pare o foarte mare nedreptate...este cineva din galati..un avocat I-mi poate spune cineva ?


Musafir

#165

2015-11-07 09:47

Pt ca e o tara plina de prostie !!!cum sa platesti o amenda de care nu esti constient de ea nestiind ca incalci vreo lege...

Musafir

#166

2015-11-09 19:20

ca nu e normal ce fac nenorocitii astia de la onjn
un amendat fara vina

#167 fratilor...suntem f...ți din toate partile

2015-11-09 21:33

de ce zic asa, jegurile de la onjn ne dau amenda (imi dau) alte jeguri imi trimit un mail in care imi promit marea cu sarea(curvele de la bet365) "daca ne trimiteti amenda pe mail noi va ajutam cu un avocat" am primit amenda si in 2 ore le trimiteam Jegoșilor mail .Apoi in fiecare zi am telefonat...baaa idiotilor trec zilele si nu m-a sunat nimeni de la voi/avocat ...stati linistit se rezolva.Daca stateam linistit o s...m, am pus mana pe tel /net am gasit un avocat (care si el mi-a dat in cap cu onorariul:(dar ce mai pot face...decar 50 mil mai bine 10...mi-am zis eu.Asa ca statul reprezentat de onjn s-a pisat pe propriul popor(in loc sa inchida sandramaua bet365:((( si uite asa  noi am cazut fara vina.Urat si rusine boschetarilor de la onjn care habar nu au ce reprezinta RULAJ...cred ca este ceva UFO pt ei .Idioti!!!!

Ps:sper sa gaseasca toata lumea un avocat sa faca o contestare a amenzii si onjn sa se zgarie pe ....


Musafir

#168

2015-11-24 09:53

Cred ca o astfel de mârsăvie, doar in Romania se putea întâmpla si d'asta ajungem sa ne întrebam : "De cine naiba suntem noi condusi? Cine sunt jigodiile astea care își bat joc de noi in ultimul hal? " Si eu am fost umilit cu aceasta asa zisa amenda, iar dacă instantele judecatoresti le vor da dreptate acestor mârșavi , cred ca ma voi gândi mult mai mult de a pleca din aceasta tara penibila. Sa va fie Rușine animalelor care va bateti joc de Tara Româneasca .

Prin astfel de lucruri ni se arată cât de mici suntem in fata lor , ce gunoaie ne considera acești nemernici si noi ca niște lași mai avem sa le întoarcem si obrazul celălalt , eventual dacă doresc am putea sa ne și aplecam. Hai sa le arătăm ca se inseala aceste jigodii , iar poporul roman nu este atât de prost pe cât cred ei.


Musafir

#169

2016-02-26 10:55

Pt ca în '89 au murit tineri....știe Guvernul pt ce?
Pt ca dacă merg sa cumpăr oua (sa spunem ca magazinul nu are autorizație de funcționare) și vine anaf-ul, îmi da mie amenda ca am cumpărat oua de acolo?
Jos CENZURA....
Prostia lor ne alimentează Ura....
Sunt liber în tara mea!!! E doar un mit?

#170 Jos Cenzura

2016-02-26 10:56

Pt ca în '89 au murit tineri....știe Guvernul pt ce? Pt ca dacă merg sa cumpăr oua (sa spunem ca magazinul nu are autorizație de funcționare) și vine anaf-ul, îmi da mie amenda ca am cumpărat oua de acolo? Jos CENZURA.... Prostia lor ne alimentează Ura....


Musafir

#171

2016-03-29 11:49

Am primit amenda astazi si sunt foarte indignat de ce se intampla. Nu prea stiu ce sa fac.

Musafir

#172

2016-07-30 12:00

Pentru ca nu suntem noi de vina din cauza Bet 365.si in al doilea rand toti Din Parlament si pana sus in varf sunt hoti!!!!!!Avem tot dreptul la Petitia asta si o sa mai fie si alte semnaturi o sa vedeti prin toata tara!!!!!!