Cerem aplicarea legii in cazul REX

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem aplicarea legii in cazul REX


Musafir

#201

2015-09-05 20:48

Un psihopat este liber !
Se afla printre noi,alături de copiii și părinții nostri!
Suntem cu toți conștienți ca nu se v-a opri aici;următoarea lui victima poate fi un copilul,un bătrân ,ființe fără apărare! Vrem legi mai aspre pentru asemenea fapte și puse în aplicare!
România se vrea a fi o tara civilizata ,de aceea statul de drept trebuie sa ne ofere protecție noua și animalelor,pe lângă îndatoriri avem și treptei și trebuie sa ne fie RESPECTATE.
ACEASTA FAPTA ABOMINABILĂ,NU AR FI TOLERATĂ NICI ÎNT-O ȚARA DIN LUMEA A TREIA!Am văzut în tari africane ,cum populația este obligată sa ofere condiții de viață decente animalelor!Atunci când cumpăra un animal viu pt.a-l cosuma sunt obligați ca pana la sacrificiu sa-l transporte în condiții normale (,ex:găinile sa nu fie îngrămădite în cuști, iar când duse în mana sa nu fie ținute de picioare cu capul în jos ,etc)
ÎN ROMANIA este permisă maltratarea ,chinuirea si omararea câinilor ,ba chiar se promovează cu mare fala și mândria lucrul ăsta în mas media!!!!
Vreau ca un simplu cetățean al unei tari europene sa fie luate masuri urgente împotrivă acestor fapte ,comise de oameni sadici și de așa zisa Asociatie de supraveghere și protecție a animalelor(ASPA)care omoară zilnic sute de căței.
DORESC DE ASEMENEA SCHIMBAREA DENUMIRI, ASPA,DEOARECE ESTE IRONIC ȘI BATJOCORITOR, SA AIBA DENUMIREA ASTA (PROTECTIA ANIMALELOR )CÂND DE FAPTA EI SE OCUPĂ CU UCIDEREA LOR!

Musafir

#202

2015-09-05 20:48

Din compasiune

Musafir

#203

2015-09-05 20:54

Imi este rusine si groaza ca traiesc in acesta tara.Cine a facut asa ceva poate sa faca oricui.Cei care au vrut strangerea maidanezilor sunt de vina pentru tot ce se intampla.Rusine !!!!!!

Musafir

#204

2015-09-05 20:56

Îmi doresc din tot sufletul ca aceea persoana care a chinuit acest animal sa plătească !

Musafir

#205

2015-09-05 21:03

Am semnat pt ca sunt om cu suflet nu monstru.Iubesc animalele.Imi doresc sa fie protejate de bestiile umane care se inmultesc pe zi ce trece.

Musafir

#206

2015-09-05 21:05

Am si eu pisica,am avut si catel,l-am tinut 11 ani,luat de pe strada,abandonat si pisica la fel,am crescut-o de la o saptamana,ajut animalele cu mancare,nu suport abuzurile indreptate asupra animalelor.Acesti oameni ar trebui sa plateasca,astia sunt nebuni,nu poti face asa ceva unui animal.

Musafir

#207

2015-09-05 21:06

Doresc sa dispara sceleratii care tortureaza animalele cu atata sadism,sa fie aspru pedepsiti.

Musafir

#208

2015-09-05 21:06

Am si eu animale , pentru mine sint membri familiei, ori unde ma duc sint cu noi, asta ceva este groaznic ce am vazut, persoanele care au facut asta sa fie prezentati in fata justitiei, sa fie condamnati sever.

Musafir

#209

2015-09-05 21:13

Am semnat aceasta petitie deoarece obligatoriu trebuie pedepsita drastic cruzimea fata de animale.

Musafir

#210 Re:

2015-09-05 21:14

#201: -  

 Cat mai multe sesizari catre politie si DSV sunt de mare folos. Trimise in scris, online cu solicitarea expresa de a  primi inapoi un raspuns in scris in termen legal, privind modul in care au instrumentat acest caz. Sunt deja persoane care au facut si fac acest lucru, insa e nevoie de cat mai multe voci. Nu mai vrem sa fim ignorati. Ne-a ajuns!


Musafir

#211

2015-09-05 21:15

Legea trebuie aplicata si psihopatii la inchisoare. Cine face asa ceva poate rani si copii si oameni fara aparare. Sunteti orbi?

Musafir

#212

2015-09-05 21:17

Pentru ca asa nu se mai poate, prea multa toleranta si indiferenta din partea autorităților, cetatenilor, a tuturor românilor în legătură cu abuzurile asupra animalelor. Suntem prea putini, cei ce se fac auziti, care-si doresc cu adevarat o schimbare a mentalitătii din romania, si cu atât mai putini cei care facem ceva, ne implicam trup si suflet, fara nici-un pic de sprijin din pacate.

Musafir

#213

2015-09-05 21:17

din iubire pentru animale si pentru OAMENI cei care sunt OAMENI......nu cei care fac aceste atrocitati.

Musafir

#214

2015-09-05 21:22

În municipiul nostru s-a comis o alta OROARE : un monstru a împrăștiat intr-un parculet de cartier un bol alimenrar impregnat cu FURADAN. A murit un cățeluș in chinuri groaznice, cu convulsii violente. A circulat un material pe internet postat de stapana catelusului. Din pacate viata se scurge in continuare la fel... S-au facut sesizari, dar monstrul e LIBER.

Musafir

#215

2015-09-05 21:24

Pt ca imi pasa,pt ca ma doare sa vad asa ceva,pt ca imi este teama ca exista asemenea monștrii printre noi si pt ca ma înfurie ideea ca o astfel de bestie ar putea ramine nepedepsit.oncredibil

Musafir

#216

2015-09-05 21:25

Nu am cuvinte

Musafir

#217

2015-09-05 21:27

Sunt total de acord.
Astfel de oamenii ar trebui sa dispara din societatea noastra, animalele nu se pot apara singure ele au nevoie de protectia noastra. Cu ce i-a gresit acest animal? Este un biet suflet care traieste de azi pe maine, daca ii da cineva mancare si apa bine, daca nu merge mai departe. Dupa parerea mea si el merita exact acelasi lucru. Ce i-a facut bietului catel sa pateasca si el da vada cum este.

Musafir

#218

2015-09-05 21:27

Nu suport sa vad animale chinuite,au si ele suflet daca as putea i-as baga pe toti la puscarie asa ar merita cei ce chinuie bietele animale.

Musafir

#219

2015-09-05 21:28

Din revolta si din compasiune

Musafir

#220

2015-09-05 21:28

Vreau sa traiesc intr-o tara civilizata,nu plina de monstrii umani.Cel sau cei care au fost capabili de o asemenea monstruozitate,vor proceda la fel cu tot ce este lipsit de aparare(copii,femei,batrani)

Musafir

#221 Re:

2015-09-05 21:28

#214: -  

 Nu vor putea sa ne ignore la nesfarsit. Nu obositi!


Musafir

#222

2015-09-05 21:32

Deoarece doresc ca lucrurile sa inceapa sa se schimbe in bine in tara asta.....Deoarece doresc ca autorul oribilei fapte sa fie prins si cercetat penal....Moivele sunt multe.....
Nu sunt un om rau dar,mi as dori sa se gaseasca cineva cu atat sange rece,precum aceasta scursura si,sa i aplice acelas tratament !!!!!!!!!!

Musafir

#223

2015-09-05 21:32

Aceasta creatura care a facut asa ceva este clar caz de internare definitiva la psihiatrie! Aceasta eroare a naturii trebuie imediat identificata si eliminata din societate imediat!

Musafir

#224

2015-09-05 21:34

Nu mai suport sa vad atâta cruzime,asupra celor mai bune suflete,si atâția criminali în libertate,trebuie facut ceva URGENT !!!
AnaC
Musafir

#225

2015-09-05 21:35

CE BOGATA AR FI ROMANIA daca politia si justitia ar pedepsi cf legii existente 9/2008 cu modificarile ulterioare pe TOATE JAVRELE CARE MALTRATEAZA sau care UCID / isi NEGLIJEAZA animale(tinute in ger pana mor de frig, vara fara apa, fara mancare, fara tratamente), mai ales LA TARA_ MEDIUL RURAL este plin de asa ceva..... Cazuri ca Rex sunt MILIARDE si NICIODATA autoritatile nu iau masuri. STITI CAT AR CRESTE PIB-ul ??!!!!