Legea 217/2015 (Wiesel, Antonescu, Florian, etc.) nu este constituţională


Musafir

#176

2015-08-20 11:28

Deoarece este un abuz impertinent

Musafir

#177

2015-08-20 15:52

Mult incercata istorie a Romaniei este din nou trunchiata de o lege anti nationala promulgata de oficiali ignoranti si necombatuta de cei care pretind ca au trait sau inteles dramele prin care a trecut elita intelectuala din Romania interbelica. Este din ce in ce mai evident ca dusmanii Romaniei sunt in tara, nu in afara ei.

Musafir

#178

2015-08-20 19:40

Libertatea de expresie e un drept fundamental in orice stat care isi repecta cetatenii.

Musafir

#179

2015-08-21 02:19

Deoarece este ocazie de a mă întreba dacă românii..mai sunt români.

Musafir

#180

2015-08-21 07:03

Fără multe cuvinte ,TREBUIE ANULATA CA NECONSTITUTIONALA, IN AFARA CA ÎI ANTI ROMANEASCASI ANTI CRESTINA

Musafir

#181

2015-08-21 07:04

Libertatea de expresie este un drept fundamental in orice stat care îşi respectă cetăţenii.

Musafir

#182

2015-08-21 16:02

Dupa 45 ani de totalitarism si 25 de ani de sperante democratice, abrogarea dreptului la opinie, la discutie libera si la aprecierea istoriei cred ca am dreptul de a semna aceasta petitie la adresa unei legi total antiromanesti.

Musafir

#183

2015-08-21 16:11

Am semnat pentru ca am luptat pentru a fi liberi, mandri de tara noastra si independenti. Am votat pentru ca sunt satul de tradatori numiti"alesii neamului" , pentru ca sunt jignit de tupeul unor hoti straini de tara asta, de uneltele lor,de o justitie stramba si de tupeul unor minoritari cu apucaturi vadit antiromanesti si antiortodoxe.
atu

#184

2015-08-21 16:59

Am semnat pentru ca am luptat pentru a fi liberi, mandri de tara noastra si independenti. Am votat pentru ca sunt satul de tradatori numiti"alesii neamului" , pentru ca sunt jignit de tupeul unor hoti straini de tara asta, de uneltele lor,de o justitie stramba si de tupeul unor minoritari cu apucaturi vadit antiromanesti si antiortodoxe.


Musafir

#185

2015-08-21 17:00

Am semnat pentru ca am luptat pentru a fi liberi, mandri de tara noastra si independenti. Am votat pentru ca sunt satul de tradatori numiti"alesii neamului" , pentru ca sunt jignit de tupeul unor hoti straini de tara asta, de uneltele lor,de o justitie stramba si de tupeul unor minoritari cu apucaturi vadit antiromanesti si antiortodoxe.

Musafir

#186

2015-08-21 19:41

Am și eu o nedumerire, dacă binevoiți a-mi răspunde la o întrebare

http://www.petitieonline.com/o_intrebare

dacă accesați petiția este obligatoriu să lăsați un răspuns

dați un răspuns cât mai scurt, sincer și la obiect


Musafir

#187

2015-08-21 21:02

slugoiul ala de crin mai bine ar tacea, decat sa faca jocul jidanilor! miscarea legionare NU ESTE SI NU A FOST O ORGANIZATIE CRIMINALA, CI UNA NATIONALISTA (vorbim de cea condusa de Capitan, nu de ce s-a intamplat cu miscarea dupa impunerea, la conducerea ei, de catre jidanii sovietici, pentru discreditarea si distrugerea miscarii, a lui horia sima)! ca dovada, la procesul de la nurnberg MISCAREA LEGIONARA a fost SINGURA organizatie nationalista care NU A FOST CONDAMNATA! stiai, crinule, asta? am ajuns sa ne condamne azi lingusitorii jidanilor masoni, care ne jefuiesc tara de 25 de ani? nu stiu ce sa mai faca sa ne determine sa parasim tara, sa le-o lasam lor sa o pustiasca, grijania mamii lor! RUSINE ROMANI! capitanul se rasuceste in mormant! auzi, au ajuns sa interzica pelerinajele la mormintele sfintilor arsenie papacioc, arsenie boca, iustin pirvu - pt ca au fost legionari! maine vom fi luati cu duba de pe strada pt ca ne inchinam in fata bisericii ortodoxe... in conditiile in care nici azi nu se divulga unde este mormantul maresalului antonescu, cel care a fost sustinut de miscarea legionara condusa de zelea codreanu: "maresale, majestatea sa si tara se pot bizui pe forta unui milion de legionari!" - va mai amintiti?


Musafir

#188

2015-08-22 03:55

Ca sa dispara o parghie "legala"de prigoana a elitelor romanesti si a romanilor in general. Si apoi ca sa isi noteze cei care fac politia internetului ca nu suntem unu, ci parafrazandu-l pe marele EMINESCU ( pe care vor sa-l stearga din constiinta noastra) suntem raul, ramu......

Musafir

#189

2015-08-22 10:39

Numai bunul Dumnezeu ne judeca si nu "gunoaiele" care conduc Elie Wieel
Ionel Mucuta

#190 Legea 217/2015 nu este constituţională

2015-08-22 11:30

Sfintii nostri Parinti, condamnati din nou, după adormirea lor muceniceasca, cu trupul, de noua lege 217/2015, lege neconstitutionala, anticrestina si antiromaneasca. Cei ce sunt cu adevarat marturisitori crestini, romani sau de alte natii, o pot contesta. Curaj. Doamne ajuta!

Ei, in sfintenia lor,
Ca si Hristos, ei v-au iertat.
Voi insa, eretici mincinosi,
Ca niste antihristi nebuni,
Si dupa moartea lor cu trupul,
Din nou i-ati condamnat.
Rusine natiune,
Cu-asa legiuitori,
Tu i-ai ales,
Cu ei in iad tu vrei sa mori?
Trezeste-te romane,
Din somnul cel de moarte,
Si-arunca jos jugul satanei,
Strain de neam, credinta si dreptate.
Cinsteste-ti Sfintii tai Parinti,
De vrei sa mai existi, nu ii uita,
Si-aduti aminte mereu,
Ca s-au jertfit,
Pentru Hristos si viata ta.
(I.M.)

 

 

 


Musafir

#191

2015-08-22 11:45

Am și eu o nedumerire, dacă binevoiți a-mi răspunde la o întrebare

http://www.petitieonline.com/o_intrebare

dacă accesați petiția este obligatoriu să lăsați un răspuns

dați un răspuns cât mai scurt, sincer și la obiect

 


Musafir

#192

2015-08-22 14:10

Nu voi putea niciodata accepta sau permite ca drepturile mele de ROMAN sa imi fie ingradite , mai ales in ROMANIA !

Musafir

#194

2015-08-22 22:32

Aceasta asa zisa Lege este un act benevol al protipendadei actuale romanesti temporare aflate la fraiele dricului pe care si-l imagineaza aceasta"pleava"si care exprima ura nemarginita a acestora fata de poporul roman.Acest act ,care se desfasoara acum in Romania este un semn hotarator al destinului poporului roman.Se pare a fi dezlantuit de cineva din alte sfere care sta de veghe pe varfurile instelate ale Romaniei.Prin aceasta Lege este atinsa coarda sensibila a fiecarui individ cu suflet de roman.Nicioata pana acum populatia Romaniei,nu a fost pusa in fata unei decizii categorice,de fortare a actului de constiinta nationala.Si dupa cum se pare romanii au inceput sa se scoale in picioare din pozitia umilitoare garbovita,in fata obrazniciei si falsului guvernantilor,care incearca sa-i coplseasca,Pe internet se aud tot mai multe voci romanesti.ACUM SAU NICIODATA aceasta e deviza actuala.Situl personal al D-lui Coja aste un izvor puternic de imformare nationala,pe cat se poate de corecta,a cititorilor neinformati si dornici de adevar.Succes in continuare spre salvarea si propasirea neamului romanesc.

Musafir

#195

2015-08-22 22:38

Am semnat Petitia pentru ca doresc ca deciziile care privesc Romania sa fie luate de romanii cu coloana vertebrala din Romania, iar NU de "centre de decizie" din afara Romaniei!

Musafir

#196

2015-08-23 00:09

Pt ca am dreptul la libera exprimare si am dreptul sa fiu adeptul si simpatizantul oricarei miscari atata timp cat nu comit o fapta impotriva umanitatii si a bunei intelegeri intre oameni si popoare.

Musafir

#197

2015-08-23 06:23

Pentru libertatea romanilor si independenta Romaniei.

Musafir

#198

2015-08-23 12:29

Aceasta lege este o aberatie.rusine celor care au votat-o și sustinut-o

Musafir

#199

2015-08-23 13:46

Apar istoria neamului romanesc de minciuni si dezinformari.

Musafir

#200

2015-08-23 17:46

Deoarece este anti-constitutionala si apoi intreb:

De ce congresul american nu interzice SIONISMUL in USA care este cel putin prin perfiditate la fel de toxic ca si nazismul?