SOLICIT DEMISIA LUI IOHANNIS.CINE ISI IUBESTE TARA,VA SEMNA PETITIA!


Musafir

#301

2015-09-01 16:25

Da se curete tara de hoti.

Musafir

#302 Re: Hotul de la Conducere

2015-09-02 06:19

#16: - Hotul de la Conducere 

 ...ba cacat bolsevic,marsss in Pm cu tonta tau  cu tot !

mardanelo

#303

2015-09-02 06:23

 ba rahatilor,zece ani v ati ocupat numai de suspendari,si pana la urma i ati supt o lui Base,acum iar v i s a facut de supt ?...imputiti de bolsevici !!!


Musafir

#304

2015-09-02 08:57

Pt. Ca isibate joc de noi!

Musafir

#305

2015-09-02 10:41

Cu cit mai repede , cu atit mai bine , pentru ROMANIA


Musafir

#306

2015-09-02 14:26

Nu inteleg si nici nu vreau ,dar totusi ma intreb cum romanii au fost in stare sa dea tara pe mana unui minoritar german?Cum sa apere interesele romanilor cand el a scapat Germania de datoria care o avea sa o dea Romaniei?Ce judecata ati avut dv. romanii din diaspora??Eu zic VOI l-ati votat Voi sa ne scapati de el ??Nu pot decat sa va compatimesc pentru ceea ce sunteti si pentru ceea ce ati votat !Imi este rusine sa va spun ca sunteti romani SUNTETI TOT NISTE MINORITARI GERMANI !Ati votat Iohanis -ati votat pt Germania nu pt ROMANIA!

Musafir

#307

2015-09-02 14:45

Nu -i pasa de noi!Nu insemnam nmic pt.el.

Musafir

#308

2015-09-02 16:53

Semnez petitia pentru ca nu consider ca e un presedinte bun pentru romania.

Musafir

#309

2015-09-02 17:29

demisia imediat

Musafir

#310

2015-09-02 18:26

SAse case,cumparator de rea credinta,cu ajutorul unor judecatori corupti a redat urmasilor nazistilor ce a confiscat
casa regala el fiind urmas de drept deoarece la acea vreme era presedintele FDG

Musafir

#311

2015-09-02 19:43

IMI DORESC DIN INIMA DEMISIA DOMNULUI KLAUS JOHANNIS DIN FUNTIA NEMERITATA DE PRESEDINTE AL FRUMOASEI ROMANIA !

Musafir

#312

2015-09-02 19:53

cine a votat pe d-nul iohannis sunt in alta tara, de ce nu vin in Romania sa stea cu presedintele lor?de ce a trebuit sa aleaga ei pentru noi? acum d-nul iohannis nici pe ei nu-i mai respecta

Musafir

#313

2015-09-02 19:53

pentru binele presedintelui asa o sa fie mereu in vacante si concedii

Musafir

#314

2015-09-02 19:57

Pt ca Iohannis nu face nimic.

Musafir

#315

2015-09-02 23:14

Eu nu l-am votat pe D-l Iohanis pentru ca stiam ce le poate capul politicienilor ( fosti PDL -isti) cu care urma sa faca un guvern ,un guvern "al meu" cum spune insusi D-l Iohanis.. Ghinion ,ca a ales sa faca parte din acest tandem PDL- PNL .."Lupul paru-si schimba , dar naravul , ba ", spune un proverb romanesc. Asa si cu PDL-ul ,care s-a ascuns sub sigla PNL. Cum sa mai ai incredere intr-un guvern PDL-PNL {scuze , nu pot sa spun PNL) cand stiu ca vor aparea la guvernare Blaga , Predoiu, Anastase, Videanu ,si ceilalti penali , care au devalizat tara prin retele mafiote timp de 10 ani ? In plus ,daca vin la guvernare acestia ( doamne fereste si ne pazeste!!!) ,vor veni cu legi care sa desfiinteze tot ce a facut bun guvernul Ponta pentru romani si Romania ,atat cat i-a stat in putinta , ca sa repare raul facut de PDL timp de 10 ani .Sa fie lasat guvernul Ponta sa-si termine mandatul !!!!!.Iohanis in cele 9 luni de mandat la presedintie, n-a facut nimic , s-a plimbat fie in interes personal , fie in vizite de lucru ,fie a cerut neincetat demisia lui Ponta impreuna cu Gorghiu , fie a respins Codul fiscal etc... Probabil asteapta sa aiba '"guvernul meu"ca sa se apuce de treaba. Multi dintre romani sunt oameni in varsta, vrem sa prindem vremuri mai bune , tinerii si familiile lor sa aiba o viata decenta . Cand D-l Iohanis va vedea adevarata fata a lucrurilor cu care se confrunta Romania ? Cat mai asteptam pentru o viata decenta ? Timpul zboara si probleme de toate felurile ne napadesc . La treaba , d-le Iohanis ,lasati lupta politica, orgoliile , ca nu ajuta cu nimic Romania si pe romani , mai ales in contextul a ceace se-ntampla in plan mondial. Daca nu puteti colabora in liniste si pace institutional pana la noile alegeri din 2016, mergeti inapoi la primaria Sibiu si lasati-ne ,nu mai este timp de pierdut.

Musafir

#316

2015-09-03 05:34

Pt că nu este președintele meu, nu l-am votat, îl vreau cât mai departe de tara asta!

Musafir

#317

2015-09-03 07:55

nu este bun pentru romani !

Musafir

#318

2015-09-03 08:21

Pentru ca avem cel mai slab presedinte din istorie si cel mai mare hot .Sa nu uitam de retrocedarile de la Sibiu cind era primar Ce fel de tara suntem daca putem vota in asemenea hal o caricatura presedinte?

Musafir

#319

2015-09-03 08:47

Trebuie sa nu renuntam, sa nu mai gresim cum s-a facut la Basescu sa stam cu penalul 10 ani pe cap. Din start si Iohannis a spus ca vrea 10 ani si desi in campanie nu a spus ca vrea partidul lui dupa ce-a fost ales a intors foaia. A dat din coate sa ajunga presedinte pentru a ramane cu furaciunile facute. Nu mai vrem presedinte penal. Trebuie manifestatii in toata tara, altfel o sa-l ducem pe umeri si pe asta ca pe Basescu. Nu mai am incredere in nimeni si nimic in tara asta decat in forta noastra a poporului.


Musafir

#320

2015-09-03 09:35

deoarece acest presedinte de cind a fost ales numai sa plimbat a facut totul pentru el din banii publici ca sa se rasfete pentru aceasta populatie saracita si umilita nu a facut nimic concret

Musafir

#321

2015-09-03 13:30

1.Nu a demonstrat nimic.
2. Nu la-m ales.
3. A fost ajutat sa ajunga Presedinte stiti voi de cine,ca marioneta!

Musafir

#322

2015-09-03 14:04

Nu esti bun de președinte neamțule, te interesează doar interese personale,case ,vacante ,resedinșe.Esti un Băsescu mai tăcut dar la fel de nociv,

Musafir

#323

2015-09-03 14:10

Pentru că nu am fost NICIODATA de acord ca pe presedintele tării mele sa il cheme Klaus,acest gand mă omoară

Musafir

#324

2015-09-04 20:53

aceeiasi doctrina basista dar e mult mai prost decat precedentul...

Musafir

#325

2015-09-05 09:37

cu iobagii;sclavii neputinciosii , nu aud nu vad nu vorbesc s-a facut asa ceva pe vremuri in dictaturi , deci deocamdata traim inca in dictaturi asa ca este normal sa nu se faca dreptate 111poporul sa fie chinuit schingiuit tras pe roata vinovat s-au nevinovat !!! asa cadeocamdata si mai departe este DICTATURA IN ROMANIA , inca departe de democratie , SACA TREABA MERGE SI MAI DEPARTE ASA ATUNCI VETI RAMANE SUB DICTATURA INCA CEL PUTIN 100 DE ANI !!!! CAM TOT LA 100 DE ANI SE NASTE CATE UN VITEAZ CARE SA DOREASCA SA SCHIMBE CEVA !!! DECI SA MAI ASTEPTAM INCA 100 DE ANI POATE AVEM NOROC !! JOHANNIS NU ESTE ACEL VITEAZ !!! ATI ALES GRESIT !!! DECI NE-A PACALIT !!! PT EL ESTE IMPORTANT EL SI FAMILIA LUI DOAR LUX SI DISTRACTIE CONCEDII SI PLECARI IN STRAINATATE PE SPATELE CELOR MULTI ATAT SARACIA COPII ORFANI FAMILII CU MULTI COPII FARA ACOPERIS DEASUPRA CAPULUI CEI CU DIZABILITATI BATRANI FARA INGRIJIRI NEPUTINCIOSI ADICA SA SE CONSTRUIASCA SI CAMINE DE BATRANI NU-I INTERESEAZA !!! PE NICI UNUL DIN ALESII LUI DE LANGA EL BLAGA MRU UNGUENT, ZGRIPTUROAICA GORGHIU , PREDOIU HOT DE BUZUNARELE NOASTRE DE LA MIC LA MARE CUM A FACUT IN TRECUT CU GASCA LUI DE MAFIOTI SI ETC CATE SI MAI CATE LUCRURI PE CARE TOTI LE STIM NU-I INTERESEAZA !!! II DOARE IN COT !!! ACUM SI IN CONTINUARE !!! VOR FACE LA FEL O SA VEDETI !!! NE VOM OPRII PE LOC DACA EI VOR AJUNGE LA CONDUCERE !!! NICI UN PAS SPRE BINE NU OM MAI FACE , CU ASTA VOM RAMANE CE AM FACUT PANA ACUM ULS 2.0 CU CEL MAI PATRIOT INTELIGENT SI BINEVOITOR PT POPORUL LUI DL PRIM MINISTRU AL ROMANIEI DL VICTOR PONTA !!! AICI VOM RAMANE SI CU ASTA VOM RAMANE !!!