DEMITE-L PE IOAN LAZAR DE LA CONDUCEREA SPITALULUI JUD. NEAMT!


Musafir

#1

2015-06-23 20:47

Jos cu mafia din spital, vrem o conducere transparenta !!!!

Musafir

#2

2015-06-23 21:11

Jos. Vrem sa intram în spital ca niște cetățeni europeni nu ca niște infractori!!

Musafir

#3

2015-06-24 06:24

Pentru ca..... Lazar

Musafir

#4

2015-06-24 06:42

Pentru ca acest bolsevic nu i-si are locul deloc in fruntea conducerii spitalului nostru.El merita locul cel de cinste alaturi de penalii si nenorocitii care ne_au furat atata amar de vreme...respectiv la bulau...vremurile bune au apus si orice inceput spectaculos pt ei au si un sfarsit intotdeauna.Trebuie sa inteleaga acest lucru pt ca daca nu il intelege de buna voie ulterior il v-a intelege silit .Jos Penalii!!!

Musafir

#5

2015-06-24 07:37

PENTRU SANATATEA NOASTRA SI DEMITEREA CADRELOR SANITARE CARE ISI BAT JOC DE CEI NAPASTUITI DE DURERE !

Musafir

#6

2015-06-24 08:07

Jos cu șpăgi

Musafir

#7

2015-06-24 08:35

Mai este si o alta problema,pe cine punem in loc pentu ca tot sistemul este subred si plin de mizerie.

Musafir

#8

2015-06-24 11:58

Atunci cind vezi ca nu esti competent si treburile nu merg bine ai bunul simt si da-ti demisia singur.

Musafir

#9

2015-06-24 12:28

Datorita la sistemul lor si la felul lor de a trata pacientii a murit si mama mea acu 10 ani, sunt tot din piatra neamt si la acelasi spital s-a intamplat

Musafir

#10

2015-06-24 14:51

sunt nemultumita de serviciile medicale sicum sunt primita pe la usile institutiilor medicale de stat

Musafir

#11

2015-06-24 16:49

De draci pe care i am avut pe data de 22 iune.sa stai de la 13 :40 pana noaptea ca nu aveau brancardier

Musafir

#12

2015-06-24 19:35

Pentruca an vazut si am auzit despre multele mastrapazlicuri care se petrec in acest spital .

Musafir

#13

2015-06-25 03:35

Pt proasta organizare,incompetenta de care se da dovada,pt faptul ca suntem recunoscuți in tara de neglijența si greșelile care se fac , etc.

Musafir

#14

2015-06-25 06:32

Toti acesti asa zisi medici, traiesc din banii nostri si nu suntem luati in seama in cazul cand ajungem la usa lor. Cu toate ca platim CAS-ul cand ajungem in spitale ni se cer tot felul de medicamente, proteze, echipamente. E corect? Totul are o limita, cred ca s-a ajuns acolo.

Musafir

#15

2015-06-25 10:21

pentru ca m am saturat de acelasi personaj care nu face altceva decat sa hraneasca tot pe colegii lui si nu este in slujba cetateanului.personalul meical se comporta cu pacientii ca si cand ar fi ultima mizerie de pe pamant.rusine indiferent de salariile pe care le luati nu este un motiv pentru a acoperii comportamentul mafiot pe care la ti adoptat de la conducerea mafiota.rusine si dativa demisia dac nu sunteti in stare ca ori cu voi acolo ori fara voi rezultatul este acelasipoate putin mai bine fara vom ca murim cu demnitate si nu cu batjocora voastra si indifernta .rusineeeeeeeeeee!!!!

Musafir

#16

2015-06-25 17:41

situatia si atmosfera din spital e........groaznicaaaa!

Musafir

#17

2015-07-27 04:46

Pentru ca este multa bataie de joc si atitudine inumana in spital. Personalul medical are o atitudine de sfidare si nepasare fata de pacienti, suferintele acestora si familiile lor. Daca nu le pui bani in buzunar, nu se uita la bolnavi, ii lasa chinuiti , nu le pasa de ei.
In alta ordine de idei, doresc sa arat faptul ca nu exista reguli si proceduri precise, stabilite fara echivoc, in anumite cazuri care apar in evolutia unor afectiuni; de ex. in cazul transferarii bolnavilor in alt spital, am asistat la momente incredibile, medicii se cearta intre ei pe tema intocmirii actelor de transfer, in timp ce viata bolnavului este in mare pericol. De asemenea, mi-a fost dat sa aud medic care spune ca a terminat programul, ca trebuie sa plece acasa , in conditiile in care un pacient care se afla in responsabilitatea acesteia, se afla in mare pericol, era mai mult decat o urgenta medicala ! Fara cuvinte ! Asa ceva nu mi-a fost sa vad pana acum ! Am mai avut probleme in spital , dar nu m-am intalnit cu asemenea atitudini medicale. Au existat perioade cand aparitia medicului impunea respect prin competenta, prin modul de a discuta cu tine, prin solutiile propuse. Acum doctorul ii spune bolnavului care este in situatie mai mult decat critica , afland de solicitarea de a fi transferat la un alt spital, '' poti sa te duci unde vrei, tot una e ''. adica te duci naibii. Acesta a fost suportul moral transmis pacientului. Nu le dorim decat sa aiba parte de ceea ce fac ei cu oamenii ! Se vor mari salariile, motivul etern al neimplicarii si neprofesionalismului majoritatii, credeti ca se va schima situatia fata de bolnavi? Nu, sigur nu ! Pt ca acest stil a devenit un mod de a profesa , si nu numai in medicina, ci in toate domeniile societatii, sa nu mai vorbim de justitie, unde este o lupta intre lei, si la propriu si la figurat, nu o lupta pt dreptate ! O mafie cu masca fina ! Dorim insanatosirea societatii noastre din partea generatiilor care urmeaza, cu conditia sau nu se molipseasca de la cei pe care-i gasesc in activitate acum. DOAMNE AJUTA TARA NOASTRA SI INDEPARTEAZA TICALOSII CARE NE OTRAVESC VIETILE !