MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE

Soldatu

#2951 Tase Vanghelita

2016-04-05 20:29

Cine o judeca si pe acesta d-na cate sentite false pe spagi au dat.fac parte din gasca macjdonilor cu retrocedarile,cu Hasotti si Baciu.


Musafir

#2952

2016-04-06 19:42

Pt.ca doresc sentinte corecte si procese judecate mai repede,nu tot taraganate,in caz contrar sa fie trasi la raspundere,sa nu mai plateasca statul(adica tot noi)greselile lor.Cine greseste-plateste!

Musafir

#2953

2016-04-12 09:30

Pt.ca ar fi o stare de normalitate !
Cine greseste...PLATESTE !

Musafir

#2954

2016-04-12 16:18

Fac parte dintre cei care a caror drept a fost mutilat de catre justitia din romania.

Musafir

#2955

2016-04-12 16:20

Asa este corect , sa li se imparta dreptatea dupa cum o impart si ei.

Musafir

#2956

2016-04-14 14:14

Nu vad lasitate mai mare.. decat sa acuzi... la umbra inavomabilitatii si imunitatii...
Nu pentru asta a fost revolutie in '89 (sau ce o fi fost) caci securitatea de atunci.... era macorecta decat DNA ul de acum! Jur!

Musafir

#2957

2016-04-15 01:41

Toti platim cind gresim si nu avem salarii imense ca ei.

Musafir

#2958

2016-04-15 08:32

Tribunalele din Romania sunt pline de judecatoare si judecatori sociopati, incompetenti si fara discernamant. Mai mult de jumatate din sentinte sunt incorecte. Asta este realitatea !

Musafir

#2959

2016-04-15 14:54

Am semnat petitia din scarba fata de servitorii fara coloana vertebrala numiti in fruntea justitiei de regimul securist Basescu!

Musafir

#2960

2016-04-16 15:35

Imi doresc din suflet ca in tara mea fiecare cetatean,indiferent de functia pe care o ocupa sa plateasca pentru greselile comise !Se impune ca si magistratii sa poata fi trasi la raspundere pentru greselile facute,mai ales ca greselile lor nenorocesc oameni nevinovati !Vreau ca nimeni sa nu fie mai presus de lege !Poate ca asa vor fi mai responsabili si nu se vor mai lasa manipulati de politicienii de la varf !


Musafir

#2961

2016-04-16 19:57

Am semnat petitia pentru ca e de bun simt!

Musafir

#2962

2016-04-17 07:29

Nu e posibil intr-o tara ``democratica`` sa continue lucrurile ca pana acum..trebuie sa schimbam tot

Musafir

#2963

2016-04-17 20:54

Imi doresc sa traiesc ziua cand in tara noastra toti sa isi faca datoria cu respect si devotament!

Musafir

#2964

2016-04-18 00:10

Responsabilitatea va arata ca a aparut o schimbare cu adevarat in justitia romaneasca !

Musafir

#2965

2016-04-18 16:05

De cand am cunoscut abuzurile din justiţie in este rusine sa spun ca m-am nascut in romania si ca sunt cetaţean al acestei tari...stat de drept ..un stat democrat doar cu vorba.......(oameni ce nu au raspundere ...nu sunt demni ,apti, competenti pentru a ancheta,judecat,dialoga cu societatea)deci un magistrat fara raspundere nu are ce cauta sa traiasca din bani statului..adica ai nostri..nu are dreptul sa se joace cu vietile noastre avand impresia ca daca sta pe tronurile din olimp sunt si zei....aceste jeguri de oameni care decid soritile la oameni ar trebui executati la zid .....dar pe alta parte bine ne face toti din tara asta pentru ca nu su t ei de vina ....vina o avem noi ca suntem un popor de lasi de egoisti,de prosti care dormim pe noi...ne bucuram de rau altuia judecam si noi fara sa stim adevarul sarim pe unul cand il vedem la pamant ....nu este solidaritate...si pe multi nu ai afecteaza acest lant de abuzuri ,distrugeri de famili de vieti..ci doar atunci cand patesc si ei ceva ..rusine sa va fie lasilor suntem un popor de sclavi si asta vom ramane ......iesiti in str si luptativa cu ei pt tara asta lupta nu plancarde....(domnilor magistrati daca ai fi fost poligraful ca proba intro cauza si nu ca indiciu....si vi sar adresa o singura intrebare o data la 3 luni ca decand sunteti in funcie daca ai comis vreo data vreo faptie de coruptie sau abuz in serviciu..care din voi credeti ca ati trece testul poligraf??????)meritati xa familile voastre sa fie executate sa purtati roba asta neagra toata viata si sa va intrebati oare dece familile voastre ....oare a noastre ce vina au avut cand le-ai distrus????

Musafir

#2966

2016-05-01 13:31

Trebuie sa se intample si asta, cat mai curand! Face parte din democratie!!!

Musafir

#2967

2016-05-06 06:08

Sunt licentiata in drept,familia mea a fost supusa abuzurilor magistratilor si consider ca este un gest de normalitate.

Musafir

#2968

2016-05-09 07:24

INTR-O TARA DEMOCRATA SI CIVILIZATA MI SE PARE NORMAL SA EXISTE PREZUMTIA DE NEVINOVATIE !!!TOTODATA ESTE NORMAL CINE GRESESTE SA PLATEASCA !

Musafir

#2969

2016-05-09 07:35

A TRECUT UN AN DE LA INITIEREA PETITIEI SI NU S-A FACUT NIMIC?ATUNCI CARE ESTE REFORMA IN JUSTITIE?CE SPUNE dna.KOVESI PE CARE O RESPECT???ESTE NORMAL SA PLATEASCA CINE GRESESTE CU ADEVARAT ! RESPECTAREA PREZUMTIEI DE NEVINOVATIE !

Musafir

#2970

2016-05-12 06:09

traiesc aceasta experienta

Musafir

#2971

2016-05-15 22:19

Am fost acuzata pe nedrept.
justi

#2972 sa raspunda pt ce fac prost!

2016-05-16 07:36

Era timpul  ca si judecatorii  ,magistratii sa plateasca daca  gresesc ca nu sunt Dumnezei.....Atatea procese fara rost doar pt ca le e lene sa cerceteze dosarele si sa dea o  sentinta dreapta.Omul trebuie sa parcurga toate  etapele si uneori nici atunci nu -si gaseste dreptatea.Halal justitie halal dreptate doar platim taxe enorme degeaba..... CINE  GRESESTE >>>>PLATESTE DE CE NU AR FI VALABIL SI PT  EI care au salarii enorme...?

patitu

#2973 semnez

2016-05-19 15:31

Vreau o justitie echitabila si corecta.Judecatorii nu au constiinta si trebuie obligati sa plateasca daca prin sentintele eronate pe care le dau nenorocesc oamenii, le distrug sanatatea si nervii.Daca ar fi pusi sa despagubeasca sau sa plateasca pt greseli ar fi mult mai responsabili.Asa cum e acum ii doare in freza ca dau sentinte strambe'partinitoare voit.Traiesc un calvar de cand am primit sentinta prin care mi se ia jumatate din casa mea proprie cumparata din vanzarea unui apartament propriu de dinainte de casatorie' proba pe care judecatorul marius ionel nicolau nu vrea sa o ia in considerare favorizand cealalta parte care "trebuie" sa castige. Halal judecator, halal constiinta!

Musafir

#2974 eu

2016-05-20 01:40

Nimic nu se va schimba in justitie atata vreme cat magistratii nu sunt trasi la raspundere.Multi dintre ei nu au constiinta si nici caracter si nu se pot disciplina decat facandu-i sa plateasca.Nu inteleg de ce sunt lasati sa-si faca de cap si sa dea sentjnte total nedrepte.Mi-e sila de ei si sunt revoltat ca nimeni nuface nimic in acest sens.

Musafir

#2975 dezamagire

2016-05-20 02:23

Mi-amintesc cum s-au bucurat avocatii cand judecatorul x a fost mutat de la judecatorie la tribunalul Alba.Dar dupa cateva luni au inceput sa-l regrete: jn locul lui venise unul mai prost si fudul pe deasupra marius ionel nicolau un gagauta care nu stie decat sa dea amenzi aiurea si sentinte de tot rahatu,.