MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

#1126

2015-07-21 20:49

Pentru femeile si copii Violați ,abuzați trebuie o lege dura sa simnta pe propia piele cum e sa fi abuzat sau mai bine as propune castrarea pe viu . Asta merita cei ce comit violuri împotriva copiilor si femeilor nu as numi bărbați ci niște animale sălbatice .sper ca se va lua măsuri dure împotriva violatorilor si criminalilor ""adică pedeapsa cu moartea ""asa nu ar mai face rau .

Musafir

#1127

2015-07-21 21:19

un ANGAJAT care isi face seviciul, dar care prin SERVICIUL sau are dreptul dupa, Dumnezeu sa SCHIMBE vieti si destine, NU RASPUNDE PENTRU GRESELI !!!!! Doresc sa fim normali ... FIECRE OM de pe pamant TREBUIE sa-si asume faptele sale, fie ca este vorba de viata sociala,fie ca este vorba de servici ! asa cum ei ne spun noua si bat cu ciocanul ca AM GRESIT, asa trebuie sa auda si sa se fereasca de gresala ; si asta nu se va putea face pana ce nu vor sti ca si GRESALA lor va fi pedepsita ;
Acesti oameni TREBUIE sa inteleaga ca SUNT EGALI CU NOI TOTI !!! persoane fizice si angajati, cu o slujba care are atat drepturi cat si obligatii si raspundere !

Musafir

#1128

2015-07-22 03:32

legea din Rominia este foarte usoara ..!! prea multe crime si violuri in ultimi 20 de ani ..!! merita puscarie cel putin 10 ani . poate chiar si mai mult ...!

Musafir

#1129

2015-07-22 05:40

Pentru ca este imoral ca cei ce gresesc ori inclina balanta dreptatii sa se ascunda in spatele unor legi injuste

Musafir

#1130

2015-07-22 05:46

Am semnat petitia ca sunt de acord ca cine greseste sa si plateasca.

Musafir

#1131

2015-07-22 05:52

Din solidaritate si bun simt

Musafir

#1132

2015-07-22 06:11

Constat cu multa durere in suflet ,ca multe persoane sunt inchise pe nedrept ,iar vinovatii si cei ce comit grave erori sunt lasati in libertate ,cazul recent al celor 7 care au violat acea tanara ,cazul domnului Voiculescu ,cazul doamne Rarinca ,si exemple sunt multe .

Musafir

#1133

2015-07-22 07:10

Suntem victimele acestui sistem atât de virusat, încât numai infracționalitatea mai funcționează acolo unde intervin ei !

Musafir

#1134

2015-07-22 07:55

Pentru că nimeni nu este mai presus de lege! Nici măcar un magistrat.

Musafir

#1135

2015-07-22 10:24

am semnat fiindca justitia a devenit o arma de aparare a coruptilor si hotilor si nimeni nu-i trage la raspundere .exemplu este cazul referendulsi multe altele ca restul la cunoaste-ti dv. presa

Musafir

#1136

2015-07-22 10:48

Am ajuns tara in care mai ales procurorii sunt mai magistrati decat judecatorii !!! Am ajuns tara in care procurorii cand au comanda taie si spanzura tot !!! Am ajuns tara in care DNA si SRI dicteaza verdicte si sentinte instantelor de judecata !!!Am ajuns ca la judecatori sa le fie frica sa judece comform legilor si constiintei !!!Am ajuns tara in care atat procurorii cat si judecatorii au averi nu mari ci imense probabil in functie de ce decizii iau in unele dosare ????!!!! Dar acum CHIAR A VENIT TIMPUL CA FIECARE DINTRE EI SA DEA SOCOTEALA PENTRU BINELE SAU RAUL PE CARE IL FAC IN ACTUL DE JUSTITIE !!!!! GATA !!! SAS NU MAI MERGE !!!! IN TARA ASTA TIECARE CATEGORIE PROFESIONALA RASPUNDE PT FAPTELE SALE !!! EI NU !!! EI FAC EXCEPTIE !!! ZAU ??? PANA CAND ??? AVEM UN PARLAMENT DE LASI SI DE FRICOSI CU MUSTE PE CACIULI !!!! SA-I SCHIMBAM SI SA FACA LEGI CLARE SI PRECISE SI BUNE PENTRU OM PT CETATEAN !!! SA AUZIM NUMAI DE BINE !!!!

Musafir

#1137

2015-07-22 10:52

magistratii sa judece corect cei vinovati sa plateasca nu invers

Musafir

#1138

2015-07-22 10:52

consider ca toti ce care gresim platim intr-un fel,ei de ce nu? sa lucreze cinstit si fara slugarnicie, toti suntem egali in fata legii si sa fie si ei supusi ei( LEGII)

Musafir

#1139

2015-07-22 11:57

Prea multi care fac puscarie NEVINOVATI si prea multi VINOVATI care sunt scapati de puscarie de cei care AR TREBUI sa faca dreptete.

Musafir

#1140

2015-07-22 12:20

nu doar magistratii ci si politicienii, functionarii publici, medicii, profesorii, absolut toti cei platiti din banii nostri, trebuie sa raspunda penal, financiar si profesional, sa le piara cheful de batjocura sau experimente.

Musafir

#1141

2015-07-22 12:51

in orice domeniu cine greseste plateste, nu vad de ce cei din domeniul justitiei care dau decizii eronate nu ar trebui sa p[lateasca si ei? cu ce sunt superiori celorlati care sunt sanctionati pentru greselile infaptuite cu buna credinta sau din ignoranta

Musafir

#1142

2015-07-22 13:12

Pentru caci sunt mama de fete dar sunt femeie eu sigur mias fi facut dreptate cu mana mea daca nu avem justiție in aceasta tara daca într-adevăr exista oameni cu frica de dumnezeu sa se faca dreptate nu oameni corupti care se vand mmafioti voiolatori hoti suntem o tara unde coruptia este in floare am ajuns sa ne fie frica sa mai iesim seara mai ales din case pentru ca suntem atacati ne este frica pentru noi cat si pentru copii nostri nu mai avem încredere deloc penru caci exista prea multe violente pe drumuri in diferite locațiunii chiar si in scoli copii nu mai sunt in siguranta cotez pentru ca faptasi să-si primească pedeapsa cuvenita si pentru siguranta copiilor nostri pentru violatori pedeapsa cu moartea electrocutati pe viu scaunul electric pentru fapta pe care ei au comiso asta merita nu trebuia sa facă acest gest chiar daca era o femeie de moravuri ușoare nu trebuia sa o violeze sa profite de ea fără acordul ei rusine sa le fie dar daca aveau eusine in ei probabil nu se mai întâmpla asa ceva sper din tot sufletul că se va face dreptate și violatorii vor plăti cat despre fată sper să-si revina din trauma si sa poata cândva sa uiti si să-si întemeieze o familie

Musafir

#1143

2015-07-22 13:17

La fiecare tură de alegeri,inclusiv anul trecut ,ni s-a promis REFORMAREA JUSTIȚIEI.Cu cine o reformați,domnule președinte?Cu slugile securisto-băsiste ,ACEIAȘI OAMENI COMPROMIȘI,cu ACELEAȘI CHEI pe care le avea în buzunar Băsescu?!Magistrații au ajuns să dea note la securitate și să ,,judece,,după dictare,iar sistemul pute de incompetenți la vârf,și asta nu vedeți,în schimb întăriți prin numiri și partizanat politic ,toate rebuturile vechiului regim !NU DOVEDIȚI CU FAPTE CĂ FACEȚI ALTFEL DE POLITICĂ ,CI O CONTINUAȚI PE CEA A ODIOSULUI REGIM PORTOCALIU,CU TOȚI COMPROMIȘII LUI !

Musafir

#1144

2015-07-22 13:42

voiesc o justitie corecta , siguranta pe strazi , invatamant de calitate conditii mai bune pentru copii nostri si o Romanie infloritoare .
ildy
Musafir

#1145

2015-07-22 13:53

MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

#1146

2015-07-22 13:58

da sunt deacord cu arestarea lor

Musafir

#1147

2015-07-22 14:31

CEREM ARESTAREA CELOR 7 BAIETI VIOLATORI DIN VASLUI,RETRAGEREA DIN FUNCTII A AVOCATILOR CORUPTI SI SANCTIUNEA MARTORILOR MINCINOSI CARE AI SUSTIN PE CEI 7 VIOLATORI!

Musafir

#1148

2015-07-22 15:58

pentru ca sunt intr-o situatie de suicid,am avut doua credite la un car pentru a face triplubypass aorto coronarian,acum 6ani,l-am achitat dar patroana car-ului era sotia sefului baroului din tg-jiu,acesta s-a facut executor judecatoresc si m-am trezit cu 3 saptamani inaintea vacantei judecatorilor cu poprire mie,sotiei si girantilor cate 200 milioane lei vechi,norocul meu ca luasem tratamentul,onoratele instante,mi-au respins contestatiile le executare,in procesul meu nici nu am primit raspuns in termen,judecatoarele ne-au ras in fata,a trebuit sa amanetez masima,electronice,sa dau banii girantilor,este vacanta,stimabilul sef de barou cu ajutorul justitiei isi rotunjeste veniturile iar eu,sotia si cei doi copii ne rugam sa ne mai ajute prietenii cu cate ceva,asta este romania lucrului bine facut.

Musafir

#1149

2015-07-22 16:30

e normal ca cine greseste ,sa plateasca

Musafir

#1150

2015-07-22 17:35

Peste tot exista simtul responsabilitatii. In mafia justitiei independente nu?