CEREM ca DAN DIACONESCU sa fie LIBER si cazul lui sa fie rejudecat in baza de probe


Musafir

#26

2015-04-20 17:41

este condamnat POLITIC

Musafir

#27

2015-04-20 17:43

Singurul om cu Adevarat Liber din Romania e dupa gratii.
DD se afla intr-un penitenciar de maxima siguranta , intr-o celula , izolat . Si asta nu e tot.
Cel mai grav mi se pare ca acest regim de puscarie e extins pe inca 5 ani, dupa ispasirea pedepsei cu inchisoarea.
Cine il vrea pe DD redus la tacere 10 ani de zile?
Rusine ziaristilor ca nu ofera atentia meritata acestei situatii monstruoase!

Musafir

#28

2015-04-20 18:18

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt absolut convins ca DD este nevinovat.El(DD) e singurul care ne-a aratat ce se intampla in Romania si cum ne fura hotii de politicieni(care....evident ca nu patesc nimic).Ce vrea sa ne arate Justitia?Ca functioneaza...condamnandu-i pe Gica Popescu,Becali,Dan Diaconescu....Ha...Dar unde sunt hotii de la Bancorex?Sau hotii care au furat Bugetul Public timp de 25 de ani?(pana si copii stiu cum se fura banii de la buget in Romania,cu primarii,consilierii,etc...din fiecare sat,comuna,oras,judet....FIECARE!!..fara nici o exceptie!!) .Eu de asta am si ales sa plec din Romania si sa iau totul de la capat la 47 de ani..si sa stiti ca am studiat la Univesitatea Al.I.Cuza Iasi(Facultatea de Matematica si Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor) !

Musafir

#29

2015-04-20 18:21

Am incredere in primul Rand in persoanele care au incredere in el .
- l-am urmarit dese Ori in romania fiind fapt intaritor semnaturii mele libere si si deloc influentata .

Musafir

#30

2015-04-20 18:30

ma rog din tot sufletul sa se faca dreptate cu d-nul Diaconescu

Musafir

#31

2015-04-20 18:46

Semnez aceasta petitie online in numele Domnului nostru Isus Hristos care v-a face lumina in cazul Dan Diaconescu.Puneti mana pe piatra si condamnati-l pe Dan dar mai intai asigurati-va ca sunteti la fel de curati ca el si fara de pacat inaintea Domnului nostru Isus pana la care a ajuns strigatele de nevinovatie ale acestui popor.

Musafir

#32

2015-04-20 18:49

Stiu ca a fost tradat ,stiu ca multi sau folosit de partid si implicit de DD ,stiu ca nu merita sa fie inchis ,stiu ca este rezultatul adevarului deslusit si impartasit noua ,stiu ca a fost startul si calea adevarului spre romani , eu cred in nevinovatia lui Dan .

Musafir

#33

2015-04-20 19:01

credem in nevinovatia lui dd.
Fara el,nu mai este televiziune.

Anonymous

#34 Re: sub ce forma ati vrea voi eliberarea lui?

2015-04-20 19:25

#25: Lex - sub ce forma ati vrea voi eliberarea lui? 

 Eliberarea o va decide  autoritatea  care se va ocupa de asta. Noi,trebuie doar sa sustinem  eliberarea  lui Dan Diaconescu ,deoarece  e condamnat  fara probe.


Musafir

#35

2015-04-20 19:26

Pentru nevinovatia si nedreptatea care i sa facut lui Dan .

Musafir

#36

2015-04-20 19:31

din respect pt un roman cu respect pt semenii sai..

Musafir

#37

2015-04-20 19:45

ptr.ca mi se pare o nedreptate si un abuz de putere

Anonymous

#38 Re:

2015-04-20 19:58

#2: -  

 

CEREM ca DAN DIACONESCU sa fie LIBER si cazul lui sa fie rejudecat in baza de probe

2015-04-20 20:56  

/images/edit.png...

Editează

NU ESTE SUFICIENT DOAR SA DISTRIBUITI !
VA ROG...INTAI SEMNATI PETITIA ...apoi distribuiti pe toate caile.
La semnatura ,se scrie nume-prenume,oras ,tara si adresa....
Altfel....cu anonimi ,nu facem nimic.Puteti alege sa nu se vada adresa.
Va ramane anonima. EU RASPUND !
AVETI INIMA DE OM BUN...nu conteaza cu cine simpatizati politic.

ACUM VOI VEDEA CINE ESTE PRIETENUL MEU...pe de o parte
si cine este PRIETENUL LUI DAN DIACONESCU ...pe de alta parte.
LISTA VA FI PRINTATA LA FINAL si va fi la dispozitia mea ca initiatoare.
IN LISTA VOI VEDEA CLAR CINE ESTE CU DAN DIACONESCU ...
si cine joaca teatru printre noi ...facand numai zazanie aiurea...judecand ba pe unul ,ba pe altul....

AM INITIAT ACEASTA PETITIE ....VA ROG ...SEMNATI-O si abia apoi
DISTRIBUITI PE TOATE CAILE...facebook,google plus, email,twiter....si pe unde mai puteti ! SCUZATI ,AM NEVOIE SI DE VOI,PRIETENI DRAGI !
VA ROG SEMNATI ...si DISTRIBUITI. Nu se stie cand fiecare din noi va avea nevoie sa ne unim in lupta. VA MULTUMESC !

Catrina Ludwig


Anonymous

#39 Re: ASTA VA ROG !

2015-04-20 19:59

#3: -  

 

CEREM ca DAN DIACONESCU sa fie LIBER si cazul lui sa fie rejudecat in baza de probe

2015-04-20 20:56  

/images/edit.png...

Editează

NU ESTE SUFICIENT DOAR SA DISTRIBUITI !
VA ROG...INTAI SEMNATI PETITIA ...apoi distribuiti pe toate caile.
La semnatura ,se scrie nume-prenume,oras ,tara si adresa....
Altfel....cu anonimi ,nu facem nimic.Puteti alege sa nu se vada adresa.
Va ramane anonima. EU RASPUND !
AVETI INIMA DE OM BUN...nu conteaza cu cine simpatizati politic.

 

ACUM VOI VEDEA CINE ESTE PRIETENUL MEU...pe de o parte
si cine este PRIETENUL LUI DAN DIACONESCU ...pe de alta parte.
LISTA VA FI PRINTATA LA FINAL si va fi la dispozitia mea ca initiatoare.
IN LISTA VOI VEDEA CLAR CINE ESTE CU DAN DIACONESCU ...
si cine joaca teatru printre noi ...facand numai zazanie aiurea...judecand ba pe unul ,ba pe altul....

 

AM INITIAT ACEASTA PETITIE ....VA ROG ...SEMNATI-O si abia apoi
DISTRIBUITI PE TOATE CAILE...facebook,google plus, email,twiter....si pe unde mai puteti ! SCUZATI ,AM NEVOIE SI DE VOI,PRIETENI DRAGI !
VA ROG SEMNATI ...si DISTRIBUITI. Nu se stie cand fiecare din noi va avea nevoie sa ne unim in lupta. VA MULTUMESC !

Catrina Ludwig


Anonymous

#40 Re: ASTA VA ROG MULT !

2015-04-20 20:00

#4: Bondoc lili -  

 

CEREM ca DAN DIACONESCU sa fie LIBER si cazul lui sa fie rejudecat in baza de probe

2015-04-20 20:56  

/images/edit.png...

Editează

NU ESTE SUFICIENT DOAR SA DISTRIBUITI !
VA ROG...INTAI SEMNATI PETITIA ...apoi distribuiti pe toate caile.
La semnatura ,se scrie nume-prenume,oras ,tara si adresa....
Altfel....cu anonimi ,nu facem nimic.Puteti alege sa nu se vada adresa.
Va ramane anonima. EU RASPUND !
AVETI INIMA DE OM BUN...nu conteaza cu cine simpatizati politic.

 

ACUM VOI VEDEA CINE ESTE PRIETENUL MEU...pe de o parte
si cine este PRIETENUL LUI DAN DIACONESCU ...pe de alta parte.
LISTA VA FI PRINTATA LA FINAL si va fi la dispozitia mea ca initiatoare.
IN LISTA VOI VEDEA CLAR CINE ESTE CU DAN DIACONESCU ...
si cine joaca teatru printre noi ...facand numai zazanie aiurea...judecand ba pe unul ,ba pe altul....

 

AM INITIAT ACEASTA PETITIE ....VA ROG ...SEMNATI-O si abia apoi
DISTRIBUITI PE TOATE CAILE...facebook,google plus, email,twiter....si pe unde mai puteti ! SCUZATI ,AM NEVOIE SI DE VOI,PRIETENI DRAGI !
VA ROG SEMNATI ...si DISTRIBUITI. Nu se stie cand fiecare din noi va avea nevoie sa ne unim in lupta. VA MULTUMESC !

Catrina Ludwig


Musafir

#41

2015-04-20 20:53

Dan Diaconescu este condamnat nevinovat.,
Daca cineva vrea binele Poporului si spune toate hotiile facute de cei care conduc Romania , aceasta nu este o infractiune , este un lucru si un gest de patriotizm , sa fie condamnati cei care au badjocorit si furat tara de peste 50 de ani si condamna pe cei care se opun lor DAN ESTE UN MARE PATRIOT ,

Musafir

#42

2015-04-20 21:02

Dan Diaconescu vreau sa fie LIBER!!! Doresc sa fie REJUDECAT cazul lui pe baza de probe!!!! Dan Diaconescu iubeste Romania si pe romani!!!! DAN DIACONESCU ESTE NEVINOVAT!!!!

Musafir

#43

2015-04-20 21:03

PT CA ESTE NEVINOVAT

Musafir

#44

2015-04-20 21:05

Sunt membru PP-DD,din data de 1 noiembrie 2010 cand am semnat prima adeziune pentru inscrierea in Partidul Poporului cum se numea la data respectiva.M-am inscris in partid numai pentru D-l Dan Diaconescu sa-l sustin neconditionat,pentru a schimba clasa politica actuala,pentru o schimbare in bine a clasei politice Romanesti.Dar spre rehretul meu nu s-a intamplat ceeace am vrut eu si mafia de la psd a pus stapanire pe tara si a cumparat si parlamentarii tradatori pe care i-am sustinut si votat.Eu sunt unul dintre cei disponibilizati de ponta si piperea de la Olchim Rm.Valcea,care i-am spus D-lui Dan Diaconescu faptul ca noi am stat in greva foamei pe treptele de la intrarea principala a Prefecturii Jud.Valcea si nici o televiziune nu a dat pe post grevistii foamei de la Prefectura Jud.Valcea.Sunt 100% dezamagit si scarbit de actuala clasa politica a Romaniei,care a fabricat si dosarul D-lui Dan Diaconescu si sunt sigur ca este 100% nevinovat.Cer eliberarea D-lui Dan Diaconescu,prin rejudecarea cazului pe baza de probe.Eclar ca in Romania nu exista justitie,totul se face la comanda politica,ca si in cazul D-lui Dan Diaconescu care este detinut politic,adevaratul motiv este urmatorul:cum a indraznit sa creeze un partid politic sa le i-a din mandatele di parlament celor de la psd si sa lupte impotriva gastilor mafiote,numite partide politice gen psd,pnl,pdl,pc,unpr,udmr,etc.care au pus stapanire pe Romania si se schimba intre ei la putere,nu cumva sa acceada la putere si altii,numai ei sa fie,pana vand 100% tara.
Flucusi
Musafir

#45

2015-04-20 21:06

Am semnat aceasta petitie pt ca stiu ca Dan este nevinovat si asupra lui sa facut o mare nedreptate.Dan a fost invidiat de colegii lui de breasla datorita audientei mari a OTV-ului.Dan spunea numai adevarul si era iubit de popor si de aceea actuala conducere si justitie corupte nu au vazut cu ochi buni desteptarea poporului.Sa se apeleze de urgenta la tribunalul european si la drepturile omului fiindca sa procedat ca in 47 cind comunistii prin procese de forma au distrus elita romaniei iar in functii s-au pus de catre rusi cei mai slabi facuti la Stefan Ghiorghiu iar acestia au promovat tot ca ei situatie in care ne aflam acum.Eu de cind s-a inchis OTV-ul nu ma mai uit la tv. fiindca sunt numai minciuni si astept eliberarea de urgenta a lui Dan si redeschiderea OTV-ului singurul program al poporului.Eu m-am intilnit cu Dan de mai multe ori :Cind a venit in vizita la fabrica de tractoare Rasnov Bv,la pirtia de schii la Predeal in noaptea de anul nou,La hotel Ramada Bv,In campanie la Ghimbav.Multa lume si-a pus speranta in Dan .Toate televiziunile intoxicau poporul numai cu minciuni.La alegeri s-a platit la greu peste tot sa nu iasa Dan.Eu am urmarit si cind transmitea din Italia.Am fost si in studioul OTV la emisiune cu Silviu Alupei iar primarul PNL din Sinca Noua a intrerupt sonorul la televizoare din statia de cablu scotind borna de audio din risiverul de OTV.sa nu se auda nimic ce spun eu.Silviu Alupei a spus atunci ca am avut cel mai frumos discurs dar la iesirea din emisie cind am deschis mobilul m-au sunat din sat si au spus ca nu au auzit nimic numai ma vazut.Am trimis maill directorului de penitenciar Bucuresti cerind eliberarea imediata a lui Dan si am postat pe internet in legatura cu acest abuz.Iisus Hristos care a facut atita bine si era fiul lui Dumnezeu care a venit in lume sa ne rascumpere a fost omorit de mai marii evreilor tot pt. ca poporul tot mai mult incepuse sa-l urmeze.Rezulta ca omenirea de 2000 de ani nu a mai evoluat .Daca cei care lau condamnat pe Dan politic ar fi fost cinstiti nu ar fi trebuit sa le fie frica de popor SI SA-L CONDAMNE PE NEDREPT CU ATITA DISPERARE.jUSTITIA la noi slujeste haita de corupti nu dreptatea .Dumnezeu sa-si faca mila de tot poporul si sa ne elibereze iar Dan sa mearga linga familia lui in care au lovit justitia aservita si corupta.Inainte de alegeri toti ma intrebau fiindca se daduse pe televiziuni ca Dan este arestat etc. iar multa lume a fost derutata crezind acestea si votind altceva.Eu la toti care m-au imtrebat am spus ca-s numai minciuni cu arestarea.Pe semne ca ei de dinainte de proces stiau solutia.Socant!Fara adevar nu este dreptate si fara dreptate nu este pace.Cind era partidul in ilegalitate si Dan a fost la fabrica de tractoare Rasnov am dat o scrisoare doamnei Simona Man in care am aratat pagubele facute de salbaticiunile aparute dupa anii 65 si care acum find protejate s-au inmultit tot mai multfacind mari pagube la culturile taranilor si am mentionat :Buget mare = popor sarac,Adica banii de investitii ai taranilor care lucreaza rudimentar se ia la buget prin tot felul de noi impozite inventate si de acolo merg in salariile ff. mari din justitie si administratie care sunt ff. multi si fac numai rele practic au sufocat tara de tot.
Am reprosat lui Fenechiu ,Minca, Oajdea lipsa de pozitie fata de aceasta arestare abuziva.Sunt oamenii carora Dan le-a dat o piine si este strigator la cer.Indiferent de sentimentele s-au resentimentele care sunt la un moment dat adevarul trebuie spus si impiedicat acest mod de lucru.De la ei nu am primit nici un raspuns.Oricum partidul lor fara Dan nu ia nici 1% fiindca este cladit pe o nedreptate.Cite voturi i-am asigurat eu la Sinca lui Coste Marius si a tradat,Maria Grecea etc.Nu as fi crezut ca va trada vreunul la inceput dar...
Dane te asteptam,vino afara ca nu acolo-i locul tau!
Dumnezeu sa te intareasca si sa te ajute!
Flucus Ioan din Sinca Noua Bv.


Musafir

#46

2015-04-20 21:20

Dorim eliberarea nevinovatului si patriotului Dan Diaconescu ,

Musafir

#47

2015-04-20 21:20

DAN DIACONESCU ESTE NEVINOVAT!. VREAU CA DAN DIACONESCU SA FIE LIBER!!! DORESC SA FIE REJUDECAT DOSARUL PE BAZA DE PROBE!!! VREAU DREPTATE!!!

Musafir

#48

2015-04-20 21:22

Dorim eliberarea nevinovatului si patriotului Dan Diaconescu ,


Musafir

#49

2015-04-20 21:24

dorim judecarea DREAPTA a cazului care sa se bazeze pe:
1. FAPTE, DOVEZI CONCRETE in loc de prezumptii
2. persoana acuzata sa aibe prilejul sa expuna DOCUMENTE si ARGUMENTE care sa o apere
3. sa se tina cont de ele.
In caz contrar justitia sa motiveze:
1. care au fost ratiunile pentru care toate aceste lucruri enumerate mai sus NU au avut loc.
2. justitia sa enunte care sau cine este beneficiarul final al privarii de libertate a lui DD

Musafir

#50

2015-04-20 22:02

AM SEMNAT PT CA DAN DIACONESCU SA FIE ELIBERAT ,SA AM DREPTUL LA INFORMATIA CORECTA PRIN OTV ROMANIA !!!!!! VREAU CA TELEVIZIUNEA DE SUFLET A MILIOANE DE ROMANI SA FIE ACUM REDESCHISAAAAAAAAAA ESTE O BATAIE DE JOC FAPTUL CA MILIOANE DE ROMANI SINT OBLIGATI SA. PLATEASCA TAXE CABLU FARA SA AIBA ACCES LA CANALUL PREFERAT : OTV !!!!! CA SA SANTAJEZI PE CINEVA TREBUIE CA ACEL CINEVA SA AIBA O CULPA !!!!!! DE CE DD TREBUIE SA FIE INCHIS PT UN MOTIV CE NU POATE FI VERIFICAT !!!!!!! ORICARUI OM I SE POATE PUNE IN CIRCA UN SANTAJ, O CALOMNIE ,ORICE PORCARIE. CA SA-L BAGI IN PUSCARIE ! SI PINA LA URMA PUTEA PLATI O AMENDA NUUUUUUUUUUUUU CINCI ANI SI JUMATATE DE PARCA AR FI DEVALIZAT EL TARA !!!!