NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU


Musafir

#326

2015-04-10 21:02

Este tanar mai are mult de trait trebui sa facem intr un fel sa ajunga in sanul familie. Dumnezeu sa ne ajute sa ajung teafar si cu bine.

Musafir

#327

2015-04-10 21:04

Sa se faca dreptate pana la capat

Musafir

#328

2015-04-10 21:07

Am semnat aceasta petitie dintr-un singur motiv,aflarea nenorocirilor si lipselor de respect fata de oamenii disparuti si minusul autoritatilor,cu gandul ca odata se vor incepe cu adevarat cautari si anchete Acum 23 de ani avand 3 ani sora mea un 1 an..am ramas fara tata disparut aruncat omorat pe vas..mama mea ramanand vaduva cu 2 copii mici..nimanui pasandui de durerea unei mame singure.Din pacate aceiasi declarati si aceiasi vrajala din partea Comandantului echipajului o aud si dupa atatia ani..imi doresc din suflet sa se afle si sa fie mai sigura viata acestor oamenii.Din spusele mamei,tatal meu isi iubea familia cei doi copii luptand si lucrand peste mari si tari sa isi intretina mica lui familie ne-avand nici cel mai mic gand de sinucidere (declartile echipajului) din pacate se intampla asta si se va repeta deoarece autoritatilor pre putin le pasa de viata acestor oamenii...axanduse pe cu totul alceva..imi pare rau familiei

Musafir

#329

2015-04-10 21:52

Trebuie indiferent de circumstanțe si impedimente sa ajutam atât cat ne este permis! Vrem adevarul,nimic mai mult!!!

Musafir

#330

2015-04-10 22:15

Datoria morala, respectul fata de aproapele meu si mândria de a fi roman ! Doamne ajuta !

Musafir

#331

2015-04-10 22:28

Dorim sa aflam adevarul, in special familia si prietenii lui.

Musafir

#332

2015-04-10 23:39

Asteptam reactia autoritatilor

Musafir

#333

2015-04-11 02:37

Vrem adevarul !!!
alina

#334 .

2015-04-11 04:05

 Vb din punct de vedere al unei persoane care am lucrat pe vase de croaziera ani de zile si am vazut si auzit de destui disparuti. Exista camere de supraveghere deci securitatea navei ce face de nu il cauta pe camere sa vada ce s.a intamplat?


Musafir

#335

2015-04-11 04:20

sa continue cautarea lui Vlad Nicolescu

Musafir

#336

2015-04-11 04:54

Va doresc sa aveti putetea de a trece prin aceste grele momente cu multa credinta si speranta in bunul Dumnezeu.

Musafir

#337

2015-04-11 05:08

Am fost coleg cu Vlad și sper sa se întoarcă acasă.

Musafir

#338

2015-04-11 05:11

E dreptul nostru ca oameni, sa ne ajuta semenii!

Musafir

#339

2015-04-11 05:34

Trebuie sa ne miscam noi ca sa.i facem pe cei ce au obligatia sa faca asta

Musafir

#340

2015-04-11 05:35

pentru adevar

Musafir

#341

2015-04-11 05:38

si eu sunt navigator aceeasi functie nu am avut probleme cu diferite nationalitati, dar stiu ca filipinezi sunt razbunatori ma gindesc la Vlad ca la fiul meu care si el este of 2 punte si este in voiaj acum ma intreb ce masuri a luat agentia prin care a plecat?Adevarul va iesi la suprafata va doresc din suflet sa primiti numai vesti bune

Musafir

#342

2015-04-11 06:05

Semnati si voi!!

Musafir

#343

2015-04-11 06:10

Sa ajunga acasă cat mai repede! Compania la care lucrează ce zice?

Musafir

#344

2015-04-11 07:23

Doamnezeu sa ajute!
miha

#345 :(

2015-04-11 07:36

REFUZ sa vad cum dispar copii fara ca nimeni sa nu faca nimic...cine a smuls din bratele familiei acest om aflat la inceput de drum SA PLATEASCA...Indiferent de reactia autoritatilor noi NU suntem Tara lui Papura Voda...suntem multi si trebuie sa fim auziti...depinde doar de noi sa ne mobilizam si sa insistam sa se faca dreptate...daca nici la necaz nu ne unim...atunci cand??

Hai acasa baiete...:(


Musafir

#346

2015-04-11 08:39

Speram sa-l gasim sanatos pe marinarul nostru!!!!!
OCHIU'
Musafir

#347 Deja nu mai este doar pt Blondu-al nostru!!!

2015-04-11 09:13

Tot ce se intampla la bord se musamalizeaza acolo de obicei;certuri,batai,baute sunt adesea tolerate pt ca toti isi reamintesc brusc a doua zi ca e mai important sa iti faci contractul,sa ti iei banul si sa te intorci la cei dragi..problema este ca din cand in cand lucrurile scapa de sub control si se ajunge la CRIMA,da stim toti deja ne am obisnuit cu sintagma ''A Cazut peste Bord,S a sinucis!''..oameni ce isi extind contractul pt un ban in plus nu se arunca peste bord chiar in acea ultima luna domnilor ANCHETATORI!!!O mare problema pt BRANSHA NOASTRA ce cu fiecare viatza luata si trecuta comod la cazuri de banale disparitii,se naste....este aceea ca se creeaza un precedent pt toti cei care vor sa faca rau cuiva din echipaj si sa scape nepedepsiti!!!vor spune multi:''nu i suport fatza,il dau la balta..ce sa mi se intample!!!???important e sa nu fie martori..''sau''CE..O SA L TREACA SI PE ASTA LA DISPARUTI CA PE AILALTI!''..se vor transa mult mai multe conflicte de bord la acest mod,ASTA ESTE PRECEDENTUL oameni buni,care se va creea prin tergiversarea anchetei,prin inchiderea ei fara sa se faca lumina!!!ca Ofiter superior iti va fi teama sa ti mai exerciti functia si implicit sa ti faci meseria bine,dand ordine unor marinari de prin Mianmar sau mai stiu eu ce alte zone de pe glob care la prima nemultumire in ceea ce priveste,sa te ameninte cu aruncatul peste bord daca i mai superi cu multe cerinte de job!iti vei privi spatele tot voiajul,vei dormi cu cabina inchisa dar tot iepureste..ASTA E CEEA CE DEJA SE INTAMPLA IN MULTE COMPANII ATENTIE!!!dupa astfel de cazuri insa cu atat mai mult se vor inteti CRIMELE,pt ca vor vedea ca se poate sa-si rezolve frustrarile in astfel de moduri fara a fi pedepsiti!!!SI CUM ERA DEVIZA TUTUROR COMPANIILOR DE SHIPPING...SAFETY FIRST???


Musafir

#348

2015-04-11 13:57

Pentru ca am prieteni marinari si pt ca acest om are familie si trebuie sa stie cineva ce s-a intamplat si sa dea explicatii in fata legii...responsabilii trebuie sa plateasca intr-un fel sau altul ...

Musafir

#349 Re: Vlad

2015-04-11 16:30

#163: - Vlad 

 Buna seara,

Imi permit sa va spun in cunostinta de cauza ca nimeni nu ascunde adevarul.

Comandantul nu a emis nici o ipoteza inca,nici nua dat declaratii deocamdata vasul se afla in Algeria.

Speculatiile nu-si au rostul,sa asteptam ancheta oficiala care nu a inceput inca.

Toti cei de la bord au familii si chiar  nu este frumos ce citim.Sunt de acord cu petitia si aflarea adevarului,dar fara a jigni echipajul acestei nave.

este usoar din afara sa faci speculatii.

Nimeni nu a declarat ca,cabina era devastata oficial.

Multumesc


Musafir

#350

2015-04-11 16:31

Am baiatul ofiter si cunosc aceasta stare, imi pare teribil de rau pentru familie, nu trebuie sa se mai intample as a ceva.