Sunt singur pe lume, cine mă apară?

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sunt singur pe lume, cine mă apară?


Musafir

#76

2015-04-09 20:22

nu aveti ideie ce e spatele portilor inchise la asa asezaminte unde ai cces sa intri doar cu aprobare si o gramada de filtre.OAMENI BUNI ACELE SUFLETE AU NEVOIE DE O MINGIIERE CEACE EI NU STIU CE E ASA CEVA.TE APROPI DE EI SI INSTICTUAL AU AUTOMATIZAT RIDICAREA MINUTEI PT A SE APARA /ASTA SPUNE TOT.COMUNICAREA LIPSESTE CU DESAVIRSIRE. SE LEAGANA NEINCETAT ,SE DAU CU CAPUL DE PERETI ETC,ETC SARMANI SUNT NUMITI RETARDATI. ASA CEVA CREIAZA INSTITUTIILE STATULUI. MA REVOLTA LA MAXIN CIND VAD COPII LUATI DIN FAMILII SUB DIFERITE MOTIVE. NU E BINE SA SE AJUTE FAMILIILE NU LAGARELE STATULUI.ACESTI COPII SUNT VIITORI AUROLACI SAU CEI CEI CARE VOR PUTREZI ACOLO.SUNA DUR ,SAR NICI NU STITI CIT E DE ADEVARAT


Musafir

#77

2015-04-09 21:37

Este inuman si nefiresc ca aceste persoane sa nu beneficieze de conditi de trai decente si de tratamente omenesti atit timp cit pînă si puscariasi au conditi mai bune de trai "Rusine autorităților române "

Musafir

#78

2015-04-10 01:43

Semnez pentru ca sunt convins ca sistemul de protectie sociala cuprinde inca foarte multi oameni nepregatiti pe mana carora sunt date niste suflete si asa chinuite. Sunt convins ca lipsa de pregatire si supervizare corespunzatoare stau la baza abuzurilor raportate. Cred ca toti oamenii cinstiti si poate minoritari din aceasta tara au datoria sa sustina astfel de petitii mai ales cand este vorba de a cere polticienilor sa puna osul la munca.

Musafir

#79

2015-04-10 04:09

Trebuie semnată că şi ei sunt ai noştri.

Musafir

#80

2015-04-11 17:51

Din convingerea si dorinta de a se face ceva.

Musafir

#81

2015-04-11 18:00

NU POTI RAMINE INDIFERENT LA ASA CEVA. CEI CARE NU FAC NIMIC SUNT DOAR CEI CARE NU AU FACUT NICI PINA ACUM.ACESTE INSTITUTII SUNT DOAR DE TOCAT BANI IN NUMELE LOR NU PT EI DIN DIN PACATE. DACA S-AR DUCE BANUTI ACEIA ALOCATI PT EI AR FI CEVA ,DAR DIN NEFERICIRE PINA LA EI SE TOPESC RAU DE TOT.


Musafir

#82

2015-04-13 10:51

Am semnat aceasta petitie intrucat consider ca persoanele cu dizabilitati si copiii sunt cei mai vulnerabili membri ai societatii si ca protectia acordata acestora se limiteaza la minimum, dar lasa totodata loc si unor abuzuri grave. Aceste persoane nu mai pot fi lasa la "coada" dezbaterilor si interesului public, iar mecanismul de monitorizare trebuie implementat, astfel incat drepturile lor sa nu mai fie iluzorii, ci respectate in mod concret.

Musafir

#83

2015-04-15 06:44

Pentru a sensibiliza autoritatile si a trage un semnal de alarma in aceasta privinta.

Musafir

#84

2015-04-15 18:22

Am semnat aceasta petitie pentru ca mi se rupe inima sa stiu ca exista niste bieti copii fara aparare,mi s-e rupe sufletul sa stiu ca de ei nu ii pasa nimanui.....nu au gresit cu nimic sarmanii,au dreptul la viata si la bucurie la fel ca oricare copil.

Musafir

#85

2015-04-15 20:06

SPER SA SE SCHIMBE IN BINE SITUATIA COPIILOR DIN INSTITUTIILE DE STAT, SI VREAU SA CONTRIBUI SI EU MACAR CU ATAT. DUMNEZEU SA-I AJUTE SI SA-I APERE PE TOTI COPII****

Musafir

#86

2015-04-15 21:00

Pentru dreptate si normalitate!!!

Musafir

#87

2015-04-16 10:59

Ce as putea spune mai mult decat o spune titlul aceste campanii?
Copiii sunt viitorul nostru, o parte din noi, din fiecare si mai mult decat atat, ne este viitorul nevazut inca, deci, o enigma.
Putem da pricepere, intelegere pentru a o elucida. Asta incerc eu si asa simt. :)

Musafir

#88

2015-04-16 12:47

pentru ajutorul copiilor institutionalizati

Musafir

#89

2015-04-16 13:50

Pt ca trebuie sa se intample ceva bun pt copii cu dizabilitati din institutiile de stat asa zise protectoare si nu numai si cei care traiesc in familii snt marginalizati de societate!

Musafir

#90

2015-04-16 14:32

Foarte trist! Puteam fi noi in locul lor..

Musafir

#91

2015-04-16 15:41

Acesti copii probabil s-ar putea educa, intr-o oarecare masura sa se poata intretine singuri la maturitate. Statul ar trebui sa ajute aceste familii mai mult, sa fie crescuti in sanul familiei, pentru ca privati de afectiune se deterioreaza si mai mult starea lor.
.

Musafir

#92

2015-04-16 18:11

Imi doresc o lume mai buna pentru toti si mai multa atentie si grija pentru cei fara ajutor !

Musafir

#93

2015-04-16 19:35

Pentru ca vreau sa fac ceva sa schimb sistemul, pt ca nu vreau sa traiasca copiii in conditii inumane, pt ca nu vreau sa vad copii suferinzi.

Musafir

#94

2015-04-16 20:31

Am semnat si voi spune si altora sa o faca.

Musafir

#95

2015-04-17 04:43

pentru ca trebuie, pentru ca merita atentia tuturor celor ce detin puterea si nu numai..

Musafir

#96

2015-04-17 05:49

Am semnat aceasta petiţie pentru binele omenirii! Pentru a avea dreptul la o viata mai
buna, pentru reintegrare in viata normală ! Dar cum trăim intr-o societate in care nimic nu se ia in seama, trăim doar cu speranta ca se va schimba ceva in viata asta!

Musafir

#97

2015-04-17 15:10

Am vazut cum e lumea in interiorul acestor centre/lagare! Totul pleaca de la educatie, iar iubirea aproapelui si a profesiei alese, sunt doua lucruri esentiale in orice domeniu ai lucra!

Musafir

#98

2015-04-18 19:23

Pentru ca am trăit ca copil în România și trebuia sa fiim pionierii Romaniei, ați făcut multe promisiuni și vati lăudat mare și tare ca faceți. Ați făcut un cacao mare, visele noastre din 77, 78, 79, sau dus dracului. Un roman împuțit Ion Bucur mia făcut probleme, necazuri la muncă, aici în SUA. Ați știut adevarul și în continuare va bateți joc de copii, sunteți niște înapoiați. Am suferit ca copil în România și știu ce înseamnă. Plătesc (chin) și în ziua de astăzi pentru cacao care îl continuați și în ziua de astazi. Oameni aia la putere sunt escroci, îi intereseaza numai sa isi umple buzunarele propii pentru copii propii, restul nu îi doare în fund, lăsaI la soarta lui Dumnezeu zic ei, care Dumnezeu ? Pe Dumnezeu nu cred ca vrea sa vadă ce faceți ! Îi este rușine lui Dumnezeu ca a făcut omul, poate ca sa împușcat Dumnezeu în cap după ce a văzut faptele voastre.

Musafir

#99

2015-04-19 16:06

Copii nu trebuie sa sufere din cauza unor legi prostesti

Musafir

#100

2015-04-20 18:05

Dreptatea sa triumfe….