Pentru Canonizarea Părintelui Arsenie Boca - Sfântul Ardealului


Musafir

#376

2015-01-26 18:44

Părintele Arsenie Boca este darul lui Dumnezeu pe care l-a făcut poporului român, în cei peste 40 de ani de robie ateo-comunistă (asemeni celei egiptene). Care ar fi reacţia Părintelui Arsenie faţă de acei oameni fără de Dumnezeu, care acum sunt parcă mai mulţi, decât odinioară?

Musafir

#377

2015-01-27 09:33

Am aflat despre parintele Arsenie Boca in anul 2008,prin intermediu unei carti in care se prezenta in linii mari calvarul vietii sale.Continutul cartii mi-a fost de un real folos.Eram internat in spital la Tg.Mures pentru o interventie in urma unui infarct cardiac.Treceam prin momente grele si nu prea mai aveam sperante de ...ramanere pe lumea aceasta.Exemplul de tarie sufleteasca si de incredere in puterea lui Dumnezeu pe care le transmitea parintele ,mi=au dat taria de a spera in refacerea sanatatii mele.Acest lucru s-a intamplat -dovada ca...exist si acum,desi intre timp am mai trecut prin momente dificile.De fiecare data m-am gandit la forta pe care ne-o da credinta in Puterea cereasca,asemenia parintelui Arsenie Boca!Traiesc sentimente de mandrie pentru un asa om,care a reusit sa treaca cu maretie si incredere in puterea lui Dumnezeu,peste toate ,,rautatile''unui regim social nevrednic,iniman! De aceea subscriu minunatei initiative,de recunoastere a valorilor romanesti si prin canonizarea sf.parinte Arsenie Boca!

Musafir

#378

2015-01-27 10:49

Doamne Ajuta !

Musafir

#379

2015-01-27 11:11

Cred in minunile facute de Sfantul Ardealului- PARINTELE ARSENIE BOCA:pe mine m-au marcat, atat sufleteste,cat si credinta mea in dumnezeu.

Musafir

#380

2015-01-27 11:25

Parintele Arsenie Boca este un sfant autentic, facator de minuni, obligatoriu Biserica ortodoxa trebuie urgent sa - l CANONIZEZE SI SA-L TREACA IN RANDUL SFINTILOR ROMANI !

Musafir

#381 Sfinte Parinte Arsenie roaga-te pentru poporul crestin roman sa se trezeasca,sa lupte cu ecumenismul

2015-01-27 13:38


Musafir

#382

2015-01-28 07:24

Parintele ARSENIE BOCA este coloana de Lumina ce se inalta spre Dumnezeu ca sa nu se pravaleasca cerul peste noi. Nenumarate sunt marturiile despre minunile savarsite de el. Era incomod, de ce? pentruca avea inainte vedere si stia ce suflet se afla inaintea sa fie mirean, fie fata bisericeasca. Cum sa stai fata in fata cu un asemenea sfant daca ti-era sufletul patat? Dar poporul pe care la slujit, ajutat, indrumat spre Dumnezeu il stie si-l vrea ca sfant.
Multumim parinte Arsenie ca te-ai nascut pentru noi! Multumim ca de acolo de unde esti ne ajuti si acuma. Multumim maicii care te-a purtat in pantecele sale. Tu esti inca viu in inimile nostre.
Doamne ajuta!

Musafir

#383

2015-01-28 10:27

Parinte Arsenie Boca roaga-te si pentru noi  lui DUMNEZEU, sa  daruiasca  demnitate  conducatorilor tarii ,bun  simt ,credinta ,intelepciune  -AMIN!

 


Musafir

#384

2015-01-28 11:47

E timpul să ne recunoaștem Sfinții!

Musafir

#385

2015-01-28 15:28

Cu cat mai repede cu atat mai bine! Arsenie Boca ne vegheaza zi si noapte !

Musafir

#386

2015-01-28 15:41

Doamne ajuta!

Musafir

#387

2015-01-28 18:10

Doamne Iisuse Hristoase miluieste-ne pe noi .

Musafir

#388

2015-01-28 22:50

Parintele Arsenie Boca, la cat i-a ajutat pe credinciosi cat timp a trait, dar si dupa moarte si dupa cate minuni a facut si face in continuare, merita canonizat!

Musafir

#389

2015-01-29 06:25

DOAMNE AJUTA POPORUL ACESTA

Musafir

#390

2015-01-29 11:53

Sunt pentru canonizarea Părintelui Arsenie Boca.

Musafir

#391

2015-01-29 19:11

Astfel de genii merita canonizati,eu o sustin din tot sufletul meu!

Musafir

#392

2015-01-29 19:13

PARINTE ARSENIE ROAGA-TE LUI DUMNEZEU SI PENTRU MINE PACATOSUL.
DOAMNE AJUTA

Musafir

#393

2015-01-30 10:12

Doamne ajuta!

Musafir

#394

2015-01-30 14:47

Sunt de acord cu canonizarea parintelui arsenie Boca , din tot sufletul ... Doamne ajuta !

Musafir

#395

2015-01-30 16:10

+ DA ACEST SFINT MERITA CANONIZAT PT CA A FACUT MULTE MINUNI AICI IN VIATA,PE PAMINT DAR CONTINUA SI DE ACOLO DIN CERURI SA FACA. DOVADA ULTIMA MEDIATIZATA LA POSTURILE TV,ANTENA 1,LA EMIS.LUI SIMONA GHERGHE SI STAR TV, EMIS.RAI DA' BUNI,A LUI MIHAI MORAR,CU MARIAN DIRTA,CARE AVEA O TUMOARE LA CEAFA DE MARIMEA UNEI PORTOCALE IAR DUPA CE S-A RUGAT LA MORMINTUL SFINTULUI,A-2-A ZI DIMINEATA,I S-A MICSORAT DE MARIMEA UNEI NUCI SI I S-A SI USCAT PT CA-I SUPURA. ASA CA DA MERITA PT CA UN OM DE ORICE RANG,CE AJUNGE SFINT,MERITA SA FIE NUMIT SFINT DOAR DUPA MINUNILE CE LE INFAPTUIT. ACESTA ESTE PRINCIPALUL CRITERIU IAR AL-2-LEA,DUPA VIATA PURA,FARA DE PACATE,ETC. STEFAN CEL MARE ARE MERITUL SAU CEL DE A FI FACUT MULTE BISERICI SI MANASTIRI SI CA ERA CREDINCIOS DAR NU DE SFINT,CI DE DOMNITOR PUTERNIC,CURAJOS,CU INTELEPCIUNE,ETC,AVINDU-SI LOCUL SAU IN ISTORIE IAR IN TEOLOGIE DOAR CE A FACUT PT RELIGIA CRESTINA,ATIT, NU IN PANTEONUL SFINTILOR. LA FEL SI BRINCOVEANU ARE MERITUL LUI PT JERTFA SA CU CEI 4 FII AI SAI SI OMUL LUI DE INCREDERE PT CREDINTA SA SI ATIT. DIN CEI STRAINI SANCTIFICATI,PAPA PAUL AL-2-LEA,NU MERITA PT CA A AVUT FAPTE NEDEMNE PT UN PREOT IAR ACUM ESTE IN IAD. CINE NU CREDE VA VOI TRIMITE UN FILM EDIFICATOR,CE A FOST SI YOUTUBE DAR AU AVUT GRIJA CEI RAI SA-L SCOATA(CARE-L VRETI SA-L VEDETI VI-L TRIMIT PE MAIL. ADR MEA ADRIAN_PICPALAC@YAHOO.COM. MAI SUNT SI ALTE DOVEZI SCRISE IN ANUMITE CARTI SI SITEURI DAR SI SPIRITUALE ALE UNOR FIINTE PREOTI DAR SI ALTE FIINTE PURE CREDINCIOASE,CE-S PRACTICANTE A CELOR SPIRITUALE(RUGA,MATANII,POSTUL,HRANA VEGETALA,ETC) DIN RELIGIA SA. DAR TOATE ACESTEA DE MAI SUS LE CRED TOT CEI CE SUNT PURI LA SUFLET DAR NU PROSTUTI CUM GRESIT,BAGA-N MINTILE CELOR RAI SI NECREDINCIOSI, DIAVOLII,CUM CA EI AR FI. ZICALA CEI SARACI CU DUUHUL NU INSEAMNA CA SUNT FARA MINTE MULTA, CI CA NU AU DUHURI RELE IN EI,CU MULTE DORINTE LUMESTI SI CU DUHUL(SPIRIT,SUFLET) CURAT,FARA DE PACATE. ACESTA-I ADEVARATUL SENS AL ZICALEI,NU INTERPRETATA DE SATANA PRIN OAMENII LUI DE PE PAMINT,CEI RAI SI ATEI. EI NU CRED IN TOATE CELE DE MAI SUS,AMIN...

Musafir

#396

2015-01-30 16:55

A dat fiecaruia ce-i era de folos si intelegere. Sfaturi de iesrie din suferinte si orientare spre iubirea Bunului Dumnezeu.

Musafir

#397

2015-01-30 20:22

PARINTELE ARSENIE BOCA A FOST,ESTE SI VA FI UN MARE SFANT..."UN ADEVAR RAMANE ADEVAR CHIAR DACA TOATA LUMEA SPUNE CA E MINCIUNA,O MINCIUNA RAMANE O MINCIUNA CHIAR DACA TOATA LUMEA SPUNE CA E ADEVAR"...DECI E UN ADEVAR CA PARINTELE ARSENIE BOCA E UN MARE SFANT DAT DE CATRE BUNUL DUMNEZEU.DOAMNE AJUTA-NE PE NOI PENTRU RUGACIUNILE SFANTULUI ARSENIE BOCA!AMIN!

Musafir

#398

2015-01-30 22:07

ARSENIE Ieromonahul este Sfântul Ardealului, dar este şi ocrotitorul a toată România şi al tuturor românilor, oriunde s-ar afla ! Este om trimis de Dumnezeu. Doresc din toată inima şi din tot cugetul meu canonizarea sa.
Părinte ASENIE, roagă-te lui Dumnezeu pentru noi !


Musafir

#399

2015-01-31 06:09

As vrea sa ajung să mă inchin la acest mare sfant.

Musafir

#400

2015-01-31 07:31

Sunt bucuros sa semnez aceasta petitie intrucat convingerea mea ferma este ca parintele Arsenie Boca era un sfant inca din timpul vietii pamantesti.
Doamne ajuta !