Pentru Canonizarea Părintelui Arsenie Boca - Sfântul Ardealului

Quoted post


Musafir

#377

2015-01-27 09:33

Am aflat despre parintele Arsenie Boca in anul 2008,prin intermediu unei carti in care se prezenta in linii mari calvarul vietii sale.Continutul cartii mi-a fost de un real folos.Eram internat in spital la Tg.Mures pentru o interventie in urma unui infarct cardiac.Treceam prin momente grele si nu prea mai aveam sperante de ...ramanere pe lumea aceasta.Exemplul de tarie sufleteasca si de incredere in puterea lui Dumnezeu pe care le transmitea parintele ,mi=au dat taria de a spera in refacerea sanatatii mele.Acest lucru s-a intamplat -dovada ca...exist si acum,desi intre timp am mai trecut prin momente dificile.De fiecare data m-am gandit la forta pe care ne-o da credinta in Puterea cereasca,asemenia parintelui Arsenie Boca!Traiesc sentimente de mandrie pentru un asa om,care a reusit sa treaca cu maretie si incredere in puterea lui Dumnezeu,peste toate ,,rautatile''unui regim social nevrednic,iniman! De aceea subscriu minunatei initiative,de recunoastere a valorilor romanesti si prin canonizarea sf.parinte Arsenie Boca!

Raspunsuri


Musafir

#416 Re:

2015-02-08 00:22:47

#377: -  

 Minunat! Va multumim pentru marturie. Doamne ajuta!