Votul prin corespondenta - esențial în sec. 21

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Votul prin corespondenta - esențial în sec. 21


Musafir

#26

2014-11-19 20:11

Sa dea Dumnezeu sa se faca !
Musafir

#27

2014-11-20 16:22

Daca vor sa voteze, sa vina in tara la data alegerilor (prezidentiale-ca doar atunci voteaza si ei), sa voteze pe liste suplimentare...cu toate ca mai bine ar fi ca cei care sunt plecati de peste un an, doi sa-si vada de noua lor viata, sa ne lase pe noi in durerea noastra.....atata investitie, atata fariseism 

acum ca l-ati ales pe sas, vreti si alt guvern, ca voi traiti cu noi aici !?! ati luat la injuraturi actualul guvern care a facut ceva (ati votat de 4 ori mai multi ca in 2009- atunci ati tacut malc), din cauza voastra au demisionat 2 ministri si se deschid dosare penale unor oamnei care nu au nici o vina...dar BEC-ul si BES-ul nu au chipurile nicio vina, nici usturoi n-au mancat, nici gura nu le pute...ei erau legiutorii, cei care trebuiau sa infiinteze si alte sectii de votare, guvernul si MAE erau doar executantii si asa s-a pasat responsabilitatea, unii dintre voi (cei care s-au deplasat sa voteze in strainatate, sa creeze busculade, sa ne faca de ras-pentru cativa arginti) ati ajutat sa ne fie rusine!


Musafir

#28

2014-11-21 08:07

Lăsați sa voteze!

Musafir

#29

2014-11-21 17:04

Sa fie pedepsiti cei care sunt responsabili cu organizarea defectoasa a alegerilor din diaspora.

Musafir

#30

2014-11-24 09:27

Cu toate ca nu stau in tara,mai sunt inca membru PNL si am tinut sa ajung la vot in Romania . Sunt foarte multumita pentru aceasta uriasa reusita.Felicitari conducerii PNL Cluj si noului nostru presedinte Klaus Iohanis.Nu-mi vine sa cred ca PNL-ul fara mari aliante a REUSIT.Mult,mult succes!Dr.Rodica Aldica

Musafir

#31

2014-11-26 14:51

Initiativa benefice si eficienta pentru cei ce sunt departe de tara si-i doresc binele si progresul ei exprimandu-si opinia prin vot efectiv

Musafir

#32

2014-11-28 17:54

Romania normala! Pentru Romania lucrului bine facut, pas cu pas spre refacerea economico-sociala si culturala!