Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Maidanezia

/ #46 Cam mult 30 de zile

2013-09-03 18:16

As fi de acord cu orice numar mai mic de zile. 2 zile mi s-ar parea indeajuns. Cand vorbim de 60+k de maidanezi doar in capitala, 30 de zile mi se pare prea mult. Problema trebuie rezolvata urgent si in toate orasele tarii. De la cei mai mici la cei mai mari. Si cu cip. Si amenzi usturatoare. Am semnat dar cred ca legea o sa fie iar facuta ca sa fie si o sa fie aplicata doar teoretic. Nu stiu daca cineva poate intr-adevar sa aiba incredere in clasa politica din Romania. Si propun sa protestam daca nu se rezolva. Poate reusim sa aratam ca avem mai multe cohones decat niste babe tampite.

Mentionez ca nu am fost niciodata muscat de caini. Si nici nu m-am aprins abia acum cand a murit copilasul de 4 ani. E teribil ce a patit dar nu e primul caz. Au murit o gramada de copii. Si adulti (care teoretic se pot apara , nu ca cei mici care au patit-o pentru ca nu au fost "supravegheati"). Chiar si straini ( un japonez de 50 de ani. Si probabil si altii. ) . Deci nici macar din rusine fata de alte tari nu am luat o hotarare daca de cetatenii nostri de doare-n c*r.

Publicitate plătită

Vom face cunoscută această petiție unui număr de 3000 persoane care vizualizează alte petiții pe site-ul nostru, dar încă nu au vizualizat această petiție.

Facebook