Revizuire barem proba romana EN 2012, sesiunea 25 iunie 2012

Quoted post


Musafir

#6559 Re: Re: Re:

2012-06-28 13:07

#6491: - Re: Re:

Si ce naiba incantatii aveai tu in capul ala?! Ti se parea ca-l JENEAZA asa tare pe Ion Vianu?

Varianta asta era buna daca fraza se sfarsea cu "!". Lasati-o moale, copilasi. Oricum nu ne luati locurile in licee cu alea 6 p. :)

"Sigur, putem inversa si intona diferit, dar, stimati sustinatori ai predicativei, puteti sa spuneti ca e dificil sa rasfoiti un e-book pentru ca sunteti jenati? Chiar asa?" Mi-a placut asta! Merge perfect.. Ce situatie penibila!

Raspunsuri

Lovely

#6567 Re: Re: Re: Re:

2012-06-28 13:11:14

#6559: - Re: Re: Re:

Draga, nu va luam locul , stati linistiti. Noi va intreceam oricum, cu sau fara cele 6 puncte.

Asta' a fost asa, sa vedeti cine sunt cei mai buni

V-am spus de la inceput ca cei care au gandit au pus predicativa si acum mi se confirma spusele.

Imi pare foarte rau pentru voi, dar asta' e. Nu mai aveti niciun fel de avantaj in fata noastra, s-a facut dreptate.

Acum nu va mai pierdeti timpul provocandu-ne si, mai bine va pregatiti pentru inscrieri, daca tot "sunteti asa de inteligenti".


Musafir

#6569 Re: Re: Re: Re:

2012-06-28 13:12:40

#6559: - Re: Re: Re:

Sa stiti ofticatilor ca va si gasiserati subiect de departajare.. auzi.. GRILA =))

Sa scoata subiectele grila si la matematica pe cele cu raspuns final ca intra toti prostii cu japca copiind sau bagand la plesneala.


Musafir

#6645 Re: Re: Re: Re:

2012-06-28 23:05:40

#6559: - Re: Re: Re:  

 exact asa gandesc si eu: unde e logica la cei cu predicativa: cum adica , dificulatatea rasfoirii e jena?N-are sens!de cine se jena? corect e :Jena sau aspectul negativ este dificulatea rasfoirii, fiindca  e vorba in text de enumerarea aspectelor pozitive  si negative, iar dintre aspectele negative  - jena- se numara si dificulatatea aia! deci, Vianu enumera aspecte negative ( acestea sunt subiectul) si ce reprezinta aceste aspecte negative este numele predicativ!