Revizuire barem proba romana EN 2012, sesiunea 25 iunie 2012

Quoted post


Musafir

#492 Re: Re:

2012-06-25 20:58

#473: - Re:

 

Cum adica scumpa mea ? Sa puncteze ca ai scris gresit ?

Doamne fereste,vezi sa nu !

Faceti o petitie de ce ? Ca va ofticati ca majoritatea am pus subiectiva (RASPUNSUL CORECT) si cativa ati pus predicativa. Asta e ! Se mai intampla ! Daca nu va convine,certati'va dragilor cu Basescu !

Whatever.. mie 2 profe mi'au confirmat ca propozitia "ceea ce ma jeneaza" este subiectiva ! O iei EXACT asa cum ti'o da ei nu contragi sau schimbi topica ca ai tu chef ! Asa ca vedeti'va de treabaa !

Raspunsuri

Dragos

#503 Re: Re: Re:

2012-06-25 21:00:37

#492: - Re: Re:

Eu vreau sa imi si explice cineva de ce e subiectiva...toata lumea zice ca e subiectiva dar nu explica nimeni DE CE?!


Musafir

#508 Re: Re: Re:

2012-06-25 21:01:12

#492: - Re: Re:

Cativa? Tu vezi numarul semnaturilor ?/:) Esti varza,nu-ti fa griji, chiar daca prin absurd ar fi ca ministerul sa accepte predicativa,vor ramane ambele variante corecte! Asa ca nu-ti mai baga nasul daca oricum ai pus varianta "corecta"


Musafir

#551 Re: Re: Re:

2012-06-25 21:08:58

#492: - Re: Re:

tu defapt dai dovada de o deficienta mintala.

daca ei iti dadeau o topica inversa gen: Cand a aflat1/copilul a plecat2/ nu luai in considerare o topica inversam nu?

o puneai circumstantiala de timp, dar orice tampit o punea asa...chiar si tu...atunci nu mai puteai spune ca era topica inversa pentru ca ai dat TU raspunsul corect, nu?