Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Quoted post

nemultumitul

#59 Demisia lui Ponta

2012-06-20 22:52

am o singur comentariu : ce ar trebui sa pateasca persoana care a pus la dispozitie materialul revistei. Spuneti ne-a facut de rusine cine? eu cred ca persoana iresponsabila ca a declansat scandalul trebuie blamat. titlul de doctor nu are de a face cu functia de prim ministru. Vazind ca ati p[ierdut alegerile in mod rusinos,faceti tot posibilul sa destabilizati tara SA MICSORATI CREDIBILITATEA TARII. cel ce a facut asta nu este roman si nu-i pasa de romani. De ce nu sunteti asa de virulenti cu teza de doctorat a procurorului general,de ce nu -i cereti demisia si domniei sale. Spuneti ca vreti un guvern curat 150%, Cu cine dopmnilor ca in partide nu am vazut decit tineri pusi pe capatuiala care invata toate smecheriile de la cei batrini.Vreau sa-i spun domnului Mircea ca populatiei sarace si infometate nu-i pasa de solicitarile dvstra. Ei au sanctionat guvernul BOC si MRU pt ca iau adus la sapa de lemn si ei s-au inbogatit.

Raspunsuri


Musafir

#72 Re: Demisia lui Ponta

2012-06-20 23:25:49

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta 

 cel mai penibil om. habar nu are ce se intampla (nu acum ...chestia asta a luat amploare de la revolutie)-citeste opinia mea #65. cred ca este un imbecil, mai bine zis un lingau care nu are de-aface cu aceasta problema, poate nici nu stie ce este aia o carte...in fine jalnic om.


Musafir

#76 Re: Demisia lui Ponta

2012-06-20 23:28:02

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta

stimabile, intr-o tara civilizata, la un asa nivel, esti verificat din cap pana in picioare. Intocmai asta este bine, ca cineva a avut curajul sa arate ce fel de prim ministru avem, care stim cum a ajuns in fruntea guvernului. De fapt intr-o tara civilizata, un prim ministru civilizat isi da demisia singur, nu pentru ca se semneaza o petitie impotriva s-a, dar cred ca nu este cazul la prim ministrul din Romania...vezi cazul presedintelui Ungariei...

Cine a furat o teza de doctorat, este capabil de marsavii si mai mari


Musafir

#896 Re: Demisia lui Ponta

2012-06-25 02:29:35

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta

Nu pot crede ce ati comentat aici domnule "nemultumitul"!!!!!.Poate in opinia d-voastra diploma de doctorat nu are numic a face cu functia de PRIM MINISTRU. Dar cu siguranta  INTEGRITATEA are a face. Daca domnia sa nu a fost corect in obtinerea  doctoratului cum credeti ca poate ocupa o asa fuctie inalta in stat??? Este clar ca nu e un OM CORECT.Demiterea imediata din functie.

 

Mauru

#1474 Re: Demisia lui Ponta

2012-06-30 11:21:11

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta Cinste celui care a pus la dispozitie materialul. In mod sigur si tu puti a cacat la fel ca Ponta . Cred ca i se potrivea mai bine numele de "Poanta " dar bine inteles de prost gust. Poate ca ai dreptate guvernul Boc si MRC iau adus la sapa de lemn dar nenorocitii astea au venit si le-au tait coada. Din pacate cel putin s-au facut citeva reforme si au tinut Tara pe linia de plutire ca sa nu fim la brat cu Grecia dar se pare ca si tu esti un reprezentat de seama al comunistilor si vreti sa transformati din nou Romania intr-un Sumarin intr-o hasna plina cu cacat. Si retine nu am fost, nu sunt si nici nu voi fi membru al nici unui partid . Nu spun ca guvernul Boc au fost mai buni dar din pacate astea au demonstrat acum cit de nenoriti sunt si prin toate ordonantele care le-au dat puna acum demonstreaza foarte clar cum vor distruga tot se s-a facut bun pina acum. Interesul lor cind au dat jos guvernul MRC a fost si este sa acapareze din nou Justia ca sa poata sa musamalizeze din nou dosarele lor si sa scape de condamnarii. Dar nu cumva ai si tu vre-un dosar pe rol ca prea esti fan psd-pnl=usl si de esti i-ti urez si tie La Multi Ani bine inteles linga Adrian Nastase

 


Musafir

#1700 Re: Demisia lui Ponta

2012-07-02 09:20:48

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta

...asa este FURTUL..NESIMNTIREA...TUPEUL DE BORFAS ... MOJICIA... LIPSA CELOR SAPTE ANI DE ACASA..nu are de a face cu functia de premier.... aceste calitati fac parte din ADN-ul USL....pacat de uni oameni din PNL...MA INTREB CUM II MAI RABDA CONSTIINTA CAND VAD LA CE PUN UMARUL

sorin canada

#2274 Re: Demisia lui Ponta

2012-07-12 02:51:54

#59: nemultumitul - Demisia lui Ponta nemultumitului 

nemultumitului ii pot spuna ca tot ce spune dumnealui e plagiat intrucit a copiat aidoma cuvintele si ideile celor de la antene seara de seara.

ii propun dlui nemultumit sa cerceteze mai intii materialul dat de antene si sa constate dupa o analiza simpla ca tot ce spun cei de la antene este fals, tendentios fara logica depasind la toate aceste capitole maximul permis 100%. dupa antene si aderenti ei poti fi mincinos nu in totalitate adica 100% ci poti depasi limita asta si prin scorneli, basme si alte povesti de speriat romanii ajungind si la 150% daca nu chiar mai mult.

stimate domn nemultumit nu insista pe antene ca in curind vei reusi sa inghiti nu 150% minciuni ci 1500%. ai grija de dumitale si fereseste de prosti si mincinosi ca atlfel vei sfirsi cu ei in brate.