Toti pentru unu' si unu' pentru toti

Quoted post


Musafir

#1

2016-09-13 19:07

Corectitudine și dorințe implinite

Raspunsuri


Musafir

#171 Re:

2017-10-12 22:04:01

13.10.2017

 Am înălțimea de 1,65m , fac sport de contact de performanta, fac și sport individual, visul meu este sa am și să urmez o cariera de polițist , am avut și încă am o viață  grea, mi.a fost foarte greu să termin  liceul din anumite puncte de vedere, din cauză că am fost nevoit să muncesc , din cauza problemelor familiare ,dar nu m.am lăsat , am promovat examenul de bacalaureat cu tot cu problemele pe care le-am avut , nu mă trag dintr-o familie cu bani...dupa ce voi promova școala de poliție DACA se va schimba înălțimea minima obligatorie la 1,65 băieți și 1,60 fete , vreau sa trec la stagiul următor , la intervenții mai ample, mai grele, adică la mascați , am văzut cu ochii mei agenți de la SIAS care aveau 1,65m , 1,67m , etc. oameni buni, a fi polițist nu înseamnă să dai bătaie , dar a fi polițist înseamnă să faci față anumitor situații în care ești agresat/agresată , va dau persoane de 1,65m care dezmembrează 3 persoane de 1,75 chiar și 1,80, dar bine-nteles , depinde de situație , de caz, în ce mod ești agresat , nu are rost sa scriu romane acum,  dar ar fi și este ok sa se ajungă înapoi la înălțimea minima obligatorie de 1,60m femei și 1,65m bărbați, asta mi se pare o limita chiar rezonabilă , mai mică de atât nu se poate , asta ar fi perfecta și chiar ar fi bine sa fie definitiva , în rest , mă încadrez cu tot și îndeplinesc toate criteriile pentru a mă înscrie la o școală de poliție  , dar când am văzut limita înălțimii ... nasol moment , nu pot să vă spun