Examen National

Quoted post

Tudor B.

#31 Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 10:36

Imi pare rau sa vad ce generatie de cacat avem. Si mi se face si mai sila cand vad cati profesori,adulti in toata firea, care sustin acest raspuns incorect. Este trist, foarte trist. Subsemnatul,un elev care stie sa citeasca un grafic si care a raspuns cu "3", abia asteapta sa plece din tara asta de 2 bani.

 

Voi vedeti ca s-a strans cercul in jurul vostru si incercati sa va scoateti printr-o petitie? Sa fim seriosi,asa ceva este penibil.

Mult succes la agricultura,ca acolo va e locul :)

Raspunsuri

KamaSutra

#36 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 10:39:00

Capmare Alex

#48 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 10:43:36

URMARESTE LEGENDA SI VEI VEDEA CA ITI DA 8, ASA CA NU TE MAI CACA ATAT PE TINE. E O PROBLEMA , NU TREBUIA SA AIBA VREO LOGICA, AM CREZUT C-AI INVATAT ASTA PANA ACUM .. Mult succes


Musafir

#59 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 10:46:42

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Bine ca esti tu prea destept, domnule.


Musafir

#67 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 10:48:13

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Iti acceptam parerea dar ai omis faptul ca, conform legendei, numarul elevilor era cel hasurat. 

Unknown

#651 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 11:59:11

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

  Lol,am decis sa iti raspund la comm,desi e unul cam idiot,datorita faptului ca am vazut urmatoarea afirmatie ce mi-a captat atentia,citez:"[...]Tara de doi bani",cum sa iti zic....singurul de doi bani cred ca esti tu,tara,Romania,este unica atat prin frumusete cat si prin potentialul ei economic si industrial;ca nu se exploateaza acest potential este cu totul si cu totul alta treaba,tu si cei ca tine care nu ar ridica un ac si vor totul de-a gata,mai si comentand,sunteti penibili.Nu-mi trebuie mai mult decat ceea ce ai scris ca sa-mi dau seama ca esti un individualist care se crede el mare si tare.Hai salut,oricum nu te schimb eu.

P.S Succes si tie la spalat W.C-uri,asta nefiind ceva rau daca nu o faci cu limba!

ThaGawd

#716 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 12:06:47

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Good point, dar nu e nimic in neregula cu agricultura :)))

 


Musafir

#871 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 12:27:03

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Proasta i mata... 

Andreea B.

#1036 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 12:43:45

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 ba omule. singurul prost de 2bani esti tu. termina drq cu tampeniile astea ca exercitiul ala nu valoreaza nimic. este nul (daca stii ce inseamna) exercitiul ala nu are nicio legatura cu ce stii la mate (formule, logica pe care o ai in rezolvare). geometria e baza. sa ii vedem pe aia care au NIMERIT raspunsul 3 cum s-au descurcat la subiectul al 3lea. sau mai bine zis: sa te vedem pe tine!

Denisa

#1193 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 13:03:32

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Sunt de acord in totalitate. Ai dreptate!


Musafir

#2253 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 15:09:48

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 multa bafta in strainatate; la cules de capsuni e plin de ciini cu colaci in coada; doar 3 dintre ei au luat nota 5 !

ce naspa :)

Ann

#2557 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 15:58:54

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

Ai perfecta dreptate:)

Imi e scarba de generatia aceasta. 


Musafir

#3242 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 18:32:26

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 ce mare destepti te crezi.tare mult as vrea sa stiu ce nota o sa iei tu.

 

 

Usor,nu te chinuii sa imi scrii un roman...sunt prea inteligent pentru tine si pentru toti!

#3606 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 20:06:03

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Generatie de cacat?!?Presupun ca la cate fite ai si "alea alea",parca si vad profilul tau de facebook cu "selfie-uri"(zi mersi ca nu zic cacaturi) ca esti o "curva masculina" si un "emoticon whore" varianta masculina :)
In legatura despre Romania......macar tara noastra s-a dezvoltat mai mult decat o sa ti se dezvolte tie intelectul in toata viata ta viitoare!
Pana la urma....ambele variante sunt corecte si sincer ma doare undeva de exercitiul asta......nu-i bai,idiotii ca tine lupta cu "3-ul" lor pt doar 0,5....cea ce inseamna ca esti cam penibil si denota faptul ca decat pe asta l-ai facut corect,iar cei cu "8-ul" au facut toate exercitiile mai putin asta =]]]
E trist baiatule(la modul cum vorbesti te-as face fetita) =]] Oricum poate ca noi la mate nu prea stim dar la Romana si alte materii stim mai bine decat voi =]] (si poate avem si poligloti pe aici cu 4 limbi stiute aproape perfect mai putin limba nativa,printre care si eu sunt un poliglot)

P.S Daca nu stii definitia cuvantului "poliglot"....cauta in dex avand in vedere ca esti prea destept si ai un iq de Einstein(in modul cum te-ai luat de noi,cei care am pus "8")

P.S.S Degeaba esti un elev care stie sa citeasca un grafic dar nu stie sa faca ecuatii =]]]

P.S.S.S Agricultura nu ar fi o meserie rea,avand in vedere ca tu vei lucra undeva prin Italia ca sa cureti WC-uri...si asta doar pe 150 de euro(care in lei e fix salariul minim pe economie)


Musafir

#3907 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-29 21:21:37


Musafir

#4085 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-30 00:18:46

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Nu te voi face prost,te voi face idiot

o mama

#4158 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-30 05:06:03

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Ai perfecta dreptate!

Acum 4 ani, la examenul de Lb. Romana, tot la capacitate, sub presiunea strazii/parintilor o propozitie subiectiva devenea predicativa.

Vad ca situatia se repeta la matematica.

Puterea parintilor/pilelor este mare. Daca pot schimba legile gramaticii lb. romane, de ce sa nu schimbam si matematica?

Copilul meu este sef de promotie si va pleca din tara!

Bafta tuturor celor care doresc sa ramana si sa se ghideze dupa regulile facute in acest mod!


Musafir

#5430 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-30 22:09:25

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 N-are rost să pleci. Știu, e greu, dar proști sunt peste tot. Așa că mai bine lupți cu ei aici. Sunt ceva mai docili. 


Musafir

#5546 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-07-01 08:32:13

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Tudor,

Sunt foarte dezamagit ca faci referire la faptul ca in agricultura trebuie sa mearga toti prostii! Sa stii ca daca agricultura s-ar face doar cu prosti, tu ai manca alimente de sinteza in tuburi de pasta de dinti facute de ,,inteligentii,, care citesc ,,corect,, un grafic gresit. 

Tu spui ca pe o axa pot fi reprezentati 2 itemi??? E adevarat ca cine e bun prieten cu matematica putea sa-si dea seama ca e o greseala si sa fie sigur de rezultatul corect. Dar te intreb: examenul de capaciatea e o olimpiada? Sau e destinat doar celor care au o pasiune pentru matematica?

Fiica mea a scris rezultatul corect, dar eu sunt alarmat de faptul ca unii au scris 3 si altii 8, ci de lipsa de responsabilitate a adultilor care ,,pregatesc,, generatiile viitoare! In plus, tara asta a ajuns de (.......) cum ,,elevat,, o numesti pentru ca, elevi inteligenti ca tine abia asteapta sa plece in loc sa contribuie la schimbarea unor mentalitati gresite!

PS Sunt inginer agronom la o ferma unde toti angajatii au studii in domeniu si iti garantez ca un tractorist sau un combinier are reale cunostinte in domeniul informatic deoarece utilajele lor functioneaza in baza unui computer de bord. Poate vei alege odata sa vizitezi o asemenea ferma si sa-ti schimbi opinia despre agricultura!