Examen National

Quoted post

o mama

#4158 Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-30 05:06

#31: Tudor B. - Sunteti prosti ?:)) 

 Ai perfecta dreptate!

Acum 4 ani, la examenul de Lb. Romana, tot la capacitate, sub presiunea strazii/parintilor o propozitie subiectiva devenea predicativa.

Vad ca situatia se repeta la matematica.

Puterea parintilor/pilelor este mare. Daca pot schimba legile gramaticii lb. romane, de ce sa nu schimbam si matematica?

Copilul meu este sef de promotie si va pleca din tara!

Bafta tuturor celor care doresc sa ramana si sa se ghideze dupa regulile facute in acest mod!

Raspunsuri


Musafir

#4177 Re: Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-30 05:20:11

#4158: o mama - Re: Sunteti prosti ?:)) 

 da de ce nu sta seful tau de promotie sa schimbe el ceva decat sa plece ca un caine cu coada intre picioare?

 

Unknown

#4226 Re: Re: Sunteti prosti ?:))

2016-06-30 06:12:23

#4158: o mama - Re: Sunteti prosti ?:)) 

 Fiul tau e sef de promotie?bravo lui,ce pot spune...;eu,pentru a fi obiectiv,prefer sa nu dezvalui nimic legat de note si altceva-n-am venit sa ma laud-dar vreau sa iti transmit un lucru:eu raman aici,in tara, ca vreau sa incerc sa schimb ceva,motivele sunt diverse,prea multe de scris aici,stii de ce? Pentru ca,spre deosebire de altii(sper ca se intelege la cine fac aluzie),eu(incerc) cunosc potentialul acestei tari si accept sa fac anumite sacrificii,nu se poate sa luam totul de-a gata sau sa ni se faca....vrei sa faci ceva sa schimbi tara?Foarte bine,hai ca vin si eu,vine si ala si aia...venim toti,da' cand stim doar sa comentam....ce sa mai zici...