Vrem locuri de joaca decente si sigure pentru copiii nostri.

Quoted post


Musafir

#19 Minciuna manipulatoare

2016-06-24 21:37

Din pacate intamplarea din articol e o inventie totala si o minciuna fara scrupule din partea unei doamne sper eu nealienata mintal. Acest leagan s-a rupt exact in fata mea , joi seara in jurul orei 20:30 cand impreuna cu familia , fetita, sotia, nepotica si mama mea petreceam putin timp in parc. Coincidenta face ca fetita care a cazut cu leaganul rupt,sa fie o colega de gradinita a fiicei mele care tocmai venise in parc. Deci cu minciuna am terminat-o.Cred. Cât despre faptul ca meritam pentru copii nostri locuri de joaca mai sigure, cred ca sintem cu toti de acord. Dar cand minciuna se transforma in petitie, e ca si cum ai sprijini frauda.

Raspunsuri

.

#26 Re: Minciuna manipulatoare

2016-06-26 12:23:44

#19: - Minciuna manipulatoare  

 Mai bine taci in loc sa arunci cu pietre...ai fost de fata?!?! Ai vazut intamplarea din parc de vineri dimineata?! Ti-ar fi placut sa fie copilul tau?! Rusine rusine

.

#27 Re: Minciuna manipulatoare

2016-06-26 13:08:01

#19: - Minciuna manipulatoare  

 Nu te-ai gandit ca poate a fost alt leagan care s-a rupt joi seara? M-as bucura sa poti vorbi direct cu bunica fetei...poate pe ea o crezi. In loc sa aduci acuze nefondate mai bine te-ai informa exact despre cele intamplate vineri. Si la urma urmei scopul urmarit e sa se intervina in locurile joaca, de catre primarie. Lucru care deja e in discutie dupa mesajele primite in privat de la ei. Nu am nici cel mai mic interes sa mint...departe de mine acest lucru. Pacat ca asta e nivelul la care te raportezi tu ca parinte...daca joi ai vazut ca s-a rupt leaganul...de ce nu ai luat atitudine?! Sa moara si capra vecinului?!?! 


Musafir

#28 Re: Minciuna manipulatoare

2016-06-26 13:46:56

#19: - Minciuna manipulatoare  

 Buna ziua. Nu este o minciuna. Fetita mea a patit-o. Are 3 ani si era insotita de mama mea. Pentru ca s-au speriat ata de tare nici nu si-au dat seama sa faca poze. Doamna, pe care nu o cunosc, dar careia iiultumesc din nou ca a intervenit, a facit poze si a postat pe grupul de mamici. S-o fi rupt leaganul si joi, dar fetitei mele i s-a intamplat vineri. Eu am facut sesizare si la primarie. Dumneavoastra ce ati facut daca tot ati fost martor al unei astfel de accident? Ati facut cel putin ce a facut doamna?

Initiatoarea petitiei

#39 Re: Minciuna manipulatoare

2016-06-30 10:38:52

#19: - Minciuna manipulatoare  

 As dori sa va revizuiti comentariul. Vorbim de doua fetite diferite care au cazut la diferenta de o zi. Faptul ca aduceti jigniri mamei care a pozat leaganul dupa ce a cazut fetita vineri, nu va face cinste, mai ales ca sunt mai multe persoane care sustin faptul ca leaganul s-a rupt, probabil din vineri daca dvs sustineti ca s-a mai rupt o data joi si ma jigniti si pe mine cand ma acuzati ca am realizat o petitie mincinoasa. Frumos ar fi sa verificati pe viitor datele problemei inainte de a arunca cu noroi.

Ipocritelor

#54 Re: Minciuna manipulatoare

2016-09-22 20:44:42

#19: - Minciuna manipulatoare  

 Bravo doamna! Cineva care spune lucururilor pe nume. Plin orasul de frustrate care nu fac nimic si vor sa li se faca! Oricum nu le va baga nimeni in seala cu toate petitiile lor de rahat. Decat sa se aplece sa ia mucul de tigara de jos mai bine il fotografiaza si spun ca le e scarba,pai atunci sa il manance copiii ca asta merita!!!

Bravo doamna!!! Respect